Tarptautinė akvarelės paroda „Klaipėda 2016″: videoreportažas

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) veikia tarptautinė akvarelės paroda „Klaipėda 2016″, parodos kuratorė – Regina Taurinskienė.

Klaipėda turi gilias akvarelinės tapybos tradicijas: jau daugiau nei 40 metų kasmet vyksta tarptautiniai akvarelės plenerai ir eksponuojami tuo metu sukurti darbai, 1997–2003 metais buvo organizuota keletas akvarelės bienalių. Ir šiemet miestas prie jūros tęsia akvarelės puoselėjimo tradiciją – jis vėl tapo akvarelininkų sambūrio vieta. Parodos organizatorė ir kuratorė, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus narė, akvarelininkų skyriaus pirmininkė Regina Taurinskienė 2016 metų parodai subūrė beveik 30 menininkų iš visos Lietuvos ir Švedijos, joje eksponuojama per 50 darbų.

Dailininkų pristatomuose akvarelės kūriniuose – jaunatviškas polėkis ir eksperimentavimas, persipynęs su akademiniu stabilumu bei postimpresionistiniu ekspresyvumu. Parodoje pateikiamos lyrinės miniatiūros ir monumentalūs darbai, realistiniai siužetai ir spalvinės variacijos. Ši akvarelės paroda išsiskiria jausmų analize, įspūdžių perteikimu. Spalvinis meistriškumas būdingas visai ekspozicijai, nepriklausomai nuo pasirinkto žanro, mažorinės ar minorinės emocijos.

Tarptautinė akvarelės paroda „Klaipėda 2016″ veiks iki 2016 m. rugsėjo 4 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

Leave a Reply