Postidėja II. Atstatomieji darbai: atstatyti minčių ir galios pusiausvyrą (videoreportažas)

Vadi MISERI ir Pauliaus Sadausko videoreportažas

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodinėse erdvėse (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2013 m. gegužės 3 d. atidayta grupinė paroda „Postidėja II. Atstatomieji darbai”. Paroda skelbia, kad kažkas bus atstatoma. Kas? Minčių ir galios pusiausvyra.

aiste_kisarauskaite_360

Aistė Kisarauskaitė

Pernai metais vykusi pirmoji paroda atkreipė dėmesį į neadekvačią moterų ir vyrų kūrybos reprezentaciją šiuolaikinio meno parodose ir muziejų kolekcijose. Tokią situaciją reikia keisti ne žodžiais, o konkrečiais darbais. Kai 2006 m. Modernaus muziejaus Stokholme direktorius Larsas Nittve atkreipė dėmesį į didelę lyčių disproporciją muziejaus kolekcijoje, jis pasiūlė ją papildyti moterų menininkių kūriniais ir parengė projektą „Antrasis mūsų svajonių muziejus”, kurio motto buvo „Vietoje 100 % vyrų – 100 % moterų”. Projektą dosniai parėmė valstybė ir privatūs asmenys. „Postidėja” siūlo menininkėms nelaukti specialių kvietimų ir pačiom rengti parodas.

Kodėl „Postidėja”? Pasak Nealo Gableroo, „didžios, provokuojančios mąstyti idėjos, kurių negalima tuoj pat paversti pinigais, turi tokią mažą vidinę vertę, kad vis mažiau žmonių jas sugalvoja ir vis mažiau institucijų jas įgyvendina”. Šiandien idėjų kovas nustelbia „protų mūšiai” ir skandinanti informacijos lavina, o menas tampa verslo dekoracija. Toks „Postidėjos” būvis reikalauja keisti žvilgsnio kryptį atsigręžiant į tai, kas liko “didžiosios Istorijos” paraštėse.

Jurga Barilaitė. Skrydis į kosmosą

„Postidėja II. Atstatomieji darbai” kviečia tyrinėti ištrintą atmintį ir užmirštas istorijas, atgaivinti nutylėtas patirtis bei apleistas erdves, išryškinti nematomus kasdienius darbus. Idėjų ir galios pusiausvyros atkūrimas – tai ilgas bendrų pastangų reikalaujantis procesas.

Parodos dalyvės: Jurga Barilaitė, Eglė Ridikaitė, Giedrė Lilienė, Laura Garbštienė, Paulina Eglė Pukytė, Cooltūristės, Eglė Gineitytė, Aistė Kisarauskaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Beatričė Vanagaitė, Laura Zala, Marta Vosyliūtė, Karla Gruodis, Shaltmira.

Parodos kuratorė: Laima Kreivytė

Paroda vyks iki 2013 06 02

Kulturpolis.lt

Leave a Reply