KKKC Meno kieme – daugiabalsės Korsikos liaudies dainos

KKKC Meno kieme ketvirtadienio vakarą skambėjo Korsikos liaudies dainos, atliekamos Gailestingumo šventovės ansamblio (GŠ ansamblis) iš Vilniaus.

1Korsikos_dainos_foto_Agne_Tumsiene

Kartu su GŠ ansambliu keletą dainų atliko ir ansamblio bičiulė kultūros diplomatė Liana Ruokytė-Jonsson. Agnės Tumšienės nuotr.

Savo programą GŠ ansamblis pavadino „La Campagna” (prancūziškai „kaimas”). Senąją sakralinę muziką atliekanti vokalinė grupė daugiabalsių Korsikos liaudies dainų mokosi šioje Prancūzijos saloje, išsaugojusioje liturginę gyvąją giesmių tradiciją.

„Korsikos liaudies dainas dainuojame jau šešeri metai, nuo kelionės į Korsiką ir prasidėjo ansamblio gyvavimas, – pasakojo GŠ ansamblio narys Tautvydas Mažeika. – Korsikos dainavimas yra specifinis balso pastatymu, tai yra toks pusiau gerklinis balsas, galima sakyti, „kaimietiškas”. Toje saloje labai puoselėjamos senosios giedojimo tradicijos, mes nuolat važiuojame į kūrybines dirbtuves ir kartu su korsikiečiais mokomės dainuoti.”

Koncerto „La Campagna” klausytojai turėjo galimybę ne tik patirti šių melodijų grožį, bet ir išgirsti pasakojimų apie Korsiką, dainavimo technikos subtilybes, istoriją ir kt.

Koncerto programą atliko: Gabija Adamonytė (vadovė), Milda Adamonytė, Laurynas Adamonis, Tautvydas Mažeika ir Antanas Pundzius.

Kartu su GŠ ansambliu keletą dainų atliko ir ansamblio bičiulė kultūros diplomatė Liana Ruokytė-Jonsson. Ilgamečio kultūros atašė Švedijoje, Danijoje ir Suomijoje L. Ruokytės-Jonsson ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro bendradarbiavimo dėka šis koncertas tapo KKKC 15 metų veiklos jubiliejinių renginių ciklo „Supernova” programos dalimi.

Leave a Reply