Violeta Urmana apie koncertą Klaipėdoje: orkestrą prilyginčiau stebuklui!

Po septynerių metų pertraukos į Klaipėdą grįžta pasaulinio garso operos primadona Violeta Urmana. Nuolat pasirodanti žymiausiuose Niujorko, Madrido, Barselonos, Paryžiaus, Berlyno ir kituose teatruose, koncertuojanti garsiausiose koncertų salėse Europoje, JAV ir Japonijoje, solistė rugpjūčio 15 d. Klaipėdos dramos teatre surengs vienintelį pasirodymą Lietuvoje.

Urmana

Violeta Urmana. KVMT archyvo nuotr.

Žymint kompozitoriaus Richardo Wagnerio 180 metų apsilankymo Klaipėdoje sukaktį, koncerto metu skambės ištraukos iš žinomiausių R. Wagnerio operų. Gros Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, diriguojamas Vladimiro Ponkino.

Pasak V. Urmanos, R. Wagnerio muzika ypač tinka jos balsui, tai – vienas mylimiausių primadonos kompozitorių.

„Myliu daug kompozitorių, bet R. Wagneris labai artimas mano natūrai ir balsui, kultūrai, kuria kvėpavau Vokietijoje 26-erius metus, tai natūraliai įauga į kraują. Artima kalba, kurią labai gerai moku. Muzika tiesiog užburia, vien išgirdus pirmą akordą, iš karto atsiduri visai kitame pasaulyje. Kadangi paskutiniuoju metu man ne taip dažnai tenka dainuoti R. Wagnerį, pasinaudojau galimybe”, – džiaugiasi V. Urmana.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas sako, kad šis renginys – didžiausias festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje” akcentas.

„Ši programa gimė mūsų teatro dirigentui Stasiui Domarkui pasiūlius išplėtoti puikiai paruoštą R. Wagnerio programą. Tam, kad parodytume Klaipėdai, Lietuvai ką nors svarbaus ir įdomaus, turėjo būti labai ryškus solistas, nematėme kito pasirinkimo – tik Violetą Urmaną”, – pasakojo J. Sakalauskas.

Pati operos primadona pastebi, kad nors Klaipėdos muzikinio teatro orkestras negriežia geriausiais instrumentais, tačiau skambančios muzikos kokybe kone galėtų prilygti geriausiems pasaulio orkestrams.

„Muzikiniam teatrui įveikti tokią programą nėra paprasta. Kokybės prasme [orkestrą] prilyginčiau stebuklui – juk instrumentai ne Vienos filharmonijos lygio, žmonės ne stradivarijais groja, o skambesį vis tiek reikia pasiekti. Jis puikus!” – sako operos solistė V. Urmana.

Urmana1

Jonas Sakalauskas ir Violeta Urmana. KVMT archyvo nuotr.

Klaipėdos muzikinio teatro direktorius J. Sakalauskas džiaugiasi, kad šių metų „Muzikinis rugpjūtis pajūryje” ypatingas, ir tiki, kad šio antradienio V. Urmanos koncertas Klaipėdoje simbolizuos naujojo teatro viziją.

„Kai sužinojome, kad Violeta atvyks, supratome, jog tai bus geriausias festivalis per 30 teatro metų. Labai norėtųsi, kad tai, ką išgirsime rytoj, simbolizuotų, kokį teatrą norime matyti po trejų metų, po rekonstrukcijos”, – kalbėjo J. Sakalauskas.

Kalbėdama apie tai, kodėl iš galybės pasiūlymų dainuoti viso pasaulio salėse pasirinko Klaipėdą, operos primadona minėjo, kad dainuoti Lietuvoje jai ypač svarbu – per metus čia pasirodo vos vieną ar du kartus. Šiemet – tai vienintelis V. Urmanos pasirodymas Lietuvoje.

„Gimtinės faktorius labai svarbus. Pagrindinis kriterijus – repertuaras, jei pasiūlytų dainuoti Berliozą ar Wagnerį – bėgčiau tekina. Visų pirma mąstau, ar mane tai domina, finansai jau antrinis klausimas”, – pasakojo V. Urmana.

Violetos Urmanos ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro koncertą rugpjūčio 15 d. 20 val. tiesiogiai transliuos LRT KLASIKA.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro informacija

Leave a Reply