V. Prudnikovas: „Laikinosios Klaipėdos muzikinio teatro erdvės akustika – puiki”

Savaitgalį nuskambėjusi „Ispaniškoji sarsuela” žymi naują etapą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro veikloje – prasidėjus rekonstrukcijai senajame teatro pastate, trupę priglaudė Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centras Žvejų rūmai.

sarsuela

Savaitgalį Žvejų rūmuose nuskambėjo Klaipėdos muzikinio teatro „Ispaniškoji sarsuela“. Rasos Mazienės nuotr.

„Šiandien Muzikiniam teatrui duočiau aukščiausią įvertinimą – mes jų laukėme, o jie atėjo geranoriškai! – tik prasidėjusia draugyste džiaugiasi Žvejų rūmų direktorius Alvydas Juozas Lenkauskas. – Muzikinis teatras, technikos darbuotojai patenkinti, jiems čia daug patogiau. Scena erdvesnė, didelė, viena didžiausių Lietuvoje. Būtent tokiems pastatymams labai patogi”, – pasakoja jis.

Kad Žvejų rūmuose būtų galima visavertiškai vykdyti Klaipėdos muzikinio teatro veiklą, buvo atlikti patobulinimai, tačiau jie, pasak direktoriaus, pasitarnaus ir vykdant platesnę Žvejų rūmų veiklą.

„Didžiausia problema buvo, kaip sutalpinti orkestrą, norėjome, kad čia grotų ne vien Klaipėdos muzikinio teatro orkestras, kad būtų galima kviesti ir kitus, didesnius orkestrus. Pirmas tris eiles padarėme kilnojamas, įsivaizduojame, kad visas orkestras ten telpa, tai paprasčiausias, pigiausias ir geriausias variantas”, – džiaugėsi jis.

Lenkauskas1_Rasos_Mazienes_foto

Alvydas Juozas Lenkauskas. Rasos Mazienės nuotr.

Pasak A. J. Lenkausko, atsinaujinusiais Žvejų rūmais galės džiaugtis ir žiūrovai. Čia atnaujinta kiliminė danga, sovietinės salės kėdės pakeistos naujomis, perdažytos sienos, pradėta įgyvendinti energijos taupymo programa – seni ir daug elektros eikvojantys šviestuvai keičiami naujais.

„Manome, kad padarėme tikrai daugiau nei buvo skirta pinigų pasiruošti Klaipėdos muzikinio teatro atėjimui. Išnaudojome tą progą ir galėjome pagerinti žiūrovų sąlygas”, – sako A. J. Lenkauskas.

Nauja scena džiaugiasi ir Klaipėdos muzikinio teatro darbuotojai bei atlikėjai. Pasak operos solisto, „Ispaniškosios sarsuelos” režisieriaus Vladimiro Prudnikovo, salė skambesiu ir akustinėmis galimybėmis gali varžytis ir su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scena.

„Skambesys puikus, akustinė erdvė čia puikiai suprojektuota ir atitinka visus standartus. Čia puiki akustika – ji žymiai geresnė nei Nacionaliniame operos ir baleto teatre, puiki scena, erdvės didelės, puiki aparatūra – vienas malonumas dirbti”, – pasakoja V. Prudnikovas.

Anot jo, scenos technika veikia nepriekaištingai, salė ir fojė – patogūs žiūrovams, o čia dirba taip pat labai malonūs ir kruopštūs žmonės.

Prudnikovas_Rasos_Mazienes_foto

Vladimiras Prudnikovas. Rasos Mazienės nuotr.

„Geriausia garso, apšvietimo aparatūra, naujos kėdės, platūs praėjimai, salė ir scena – viena didžiausių Lietuvoje, 1200 vietų, kur jūs matėt tokią salę, Vilniuje nėra tokios koncertinės salės – tai yra fantastika, tai yra dovana”, – džiaugėsi operos solistas.

Žvejų rūmų direktorius A. J. Lenkauskas taip pat tikisi, kad Klaipėdos kultūrinis galios centras pasislinks arčiau žmonių. Juk, jo teigimu, būtent čia, Baltijos žiede, yra Klaipėdos miesto geografinis centras, būtent šioje miesto dalyje gyvena daugiau žmonių, kuriems į senamiestį, teatrą išsiruošti ne visada patogu.

„Klaipėdos muzikinis teatras pajudėjo į šitą miesto pusę, kažkodėl visi juda tik į senamiestį, o juk kultūra su senamiesčiu nesibaigia, šitoje miesto pusėje gyvena daugiau žmonių”, – pasakojo A. J. Lenkauskas.

Nors kraustantis kyla įvairių trikdžių, bet A. J. Lenkauskas jų nesureikšmina: „Juk tos problemos – natūralu. Kai išsinuomoji butą, dar tris dienas aiškiniesi, kur vandenį atsukti. Manau, po poros mėnesių kaip laikrodis dirbsim”, – džiaugėsi jis.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras rekonstrukcijos metu spektaklius rodys Klaipėdos Žvejų rūmų scenoje (Taikos pr. 70, Klaipėda).

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro informacija

Leave a Reply