„Tikroji dinozaurų istorija”: tegyvuoja fantazija!

2019 m. vasario 2 d. Žvejų rūmuose scenos šviesą išvys Aušros Krasauskaitės šokio spektaklio šeimai „Tikroji dinozaurų istorija” premjera pagal kompozitoriaus Kristijono Lučinsko muziką.

Tikroji_dinozauru_istorija2_Olesios_Kasabovos_foto

KVMT šokio spektaklis „Tikroji dinozaurų istorija“. Olesios Kasabovos nuotr.

Ne archeologų po rekonstruojamu pastatu rastos senovinės monetos, o išradingi kūrėjai yra tikrasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) lobis. Tai puikiai įrodo naujo šokio spektaklio „Tikroji dinozaurų istorija” komanda: idėjos autorė ir choreografė Aušra Krasauskaitė, kompozitorius Kristijonas Lučinskas, dramaturgė Samanta Pinaitytė, spektaklio kostiumų ir scenografijos autorė Liuka Songailaitė, šviesų dailininkas Justas Butkus bei garso ir vaizdo režisierius Jonas Raudonius.

A. Krasauskaitė pasakojo, kad spektaklis gimė iš netikėtos minties, o vystėsi pamažu dėstant ją kitiems spektaklio bendraautoriams: dramaturgei, kompozitoriui, dailininkei ir galiausiai –Muzikinio teatro administracijai. „Apie ką šis spektaklis? Apie tai, kad svarbiausia savyje išlaisvinti vidinį vaiką. Vaikams tai padaryti lengviau, suaugusiems – sudėtingiau. Tačiau tai būtina. Tegyvuoja fantazija”, – tokiu šūkiu savo pasisakymą užbaigė choreografė.

Dramaturgė S. Pinaitytė juokėsi, kad Aušra jai tiek daug pasakojusi, jog ji vos spėjusi užsirašinėti. Kompozitorius K. Lučinskas atskleidė, kad spektaklyje bus daug geros nuotaikos ir truputis švelnaus liūdesio. Visa tai kuriama įvairiausiomis priemonėmis: nuo obojaus, klarneto iki elektronikos, kompiuterinių garsų.

Spaudos_konferencija

KVMT šokio spektaklio „Tikroji dinozaurų istorija“ kūrėjų komanda (iš kairės): vyriausiasis choreografas Aurelijus Liškauskas, vadovo pavaduotoja menui Audronė Juozauskaitė, idėjos autorė ir choreografė Aušra Krasauskaitė, kompozitorius Kristijonas Lučinskas, dramaturgė Samanta Pinaitytė. Olesios Kasabovos nuotr.

Spektaklyje įprastą dinozaurų gyvenimą netikėtai sujaukia maža mergaitė. Jos vaidmenį pasikeisdamos kurs dvi jaunos šokėjos: Barbora Aleksandrovaitė ir Uršulė Gaurilovaitė. Dinozaurus vaidins Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės nariai: Simonas Laukaitis, Darius Berulis, Aurelijus Liškauskas, Paulius Jonikas, Albertas Švelginas, Taurūnas Baužas, Kristina Gudelytė, Indrė Petrulytė, Viktorija Galvanauskienė, Arletė Montvilaitė.

Vieną iš dinozaurų vaidinsiantis šokėjas ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis choreografas A. Liškauskas tiki, kad „Tikroji dinozaurų istorija” bus įdomi ir pamokanti ne tik mažiesiems žiūrovams: jame vaikų dar neturintys suaugusieji susimąstys, kaip smagu būtų keliauti į teatrą su savais mažyliais. O ir pati dinozaurų istorija yra ne pabaiga, bet kažko naujo ir gražaus pradžia. Jai perteikti naudojami ne tik baleto žingsneliai, bet ir gatvės šokių bei hiphopo judesiai.

Planuojama, kad „Tikroji dinozaurų istorija” bus mobilus, įvairioms scenoms lengvai pritaikomas spektaklis, kuris jau artimiausiu metu keliaus po Vakarų Lietuvą, aplankydamas ne tik miestų, bet ir mažesnių gyvenviečių vaikus. Jiems spektaklis primins paprastas vertybes, kurios niekur neišnyko, tik, kaip ir dinozaurai, yra truputėlį mūsų pamirštos. Tačiau paslaptimi, kas dedasi Marse, galima dalintis tik su nepraradusiais vaizduotės dovanos…

Tikroji_dinozauru_istorija_Olesios_Kasabovos_foto

KVMT šokio spektaklis „Tikroji dinozaurų istorija“. Olesios Kasabovos nuotr.

„Esu tikra, kad spektaklis bus puikiai įvertintas ne tik pajūrio, bet ir visos šalies publikos. O dabar jo laukia svarbiausias egzaminas – premjerinis susitikimas su mažaisiais žiūrovais. Nepamirškime, kad šiandieninis vaikas ar jaunuolis rytoj – jau savarankiškus sprendimus priimantis suaugęs žmogus. Ugdyti jaunimo pasaulėžiūrą, fantazijos laisvę bei meilę įvairiomis teatrinio meno formomis mums ypač svarbu”, – pabrėžė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotoja menui Audronė Juozauskaitė.

Bilietai į du pirmuosius premjerinius spektaklius buvo išpirkti dar prieš mėnesį, tačiau atkaklūs gerbėjai dar gali suspėti įsigyti bilietų į kovo 16 d. rodomą spektaklį.

KVMT informacija

Leave a Reply