Teatras kviečia kurti naujas vasaros tradicijas pajūryje

Dienos paplūdimyje, vakarai vėsioje teatro prieblandoje – tokį idealios vasaros planą siūlo Klaipėdos dramos teatras. Paprastai vasarą atostogaujantis teatras šiemet pasirinko nesustoti ir vasarotojus kviečia išnaudoti progą apsilankymus naujausiuose spektakliuose įtraukti į savo šiltų dienų maršrutus.

„Mūsų klasė“, rež. Oskaras Koršunovas. Kemel photography nuotr.
„Mūsų klasė“, rež. Oskaras Koršunovas. Kemel photography nuotr.

„Jau antri metai tokie, kai atrodo, kad saugiausias metas lankytis teatre yra vasara. Dabar yra geriausias metas pamatyti tai, ko nespėta, – kalbėjo Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys. – Nerodysime daug spektaklių, bet jie svarbūs, kai kurie premjeriniai, rodyti tik po kelis kartus. Tai fundamentalūs spektakliai, aplink kuriuos formuojasi visas mūsų repertuaras.“

Tarp minimų spektaklių – birželio 8 d. pirmą kartą rodytas žymios lenkų režisierės Agatos Dudos-Gracz Klaipėdoje kurtas spektaklis „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“, pagal Maksimo Gorkio pjesę latvių režisierės Lauros Grozos kurti „Saulės vaikai“. Vasarą bus galima pamatyti ir Oskaro Koršunovo „Mūsų klasę“ pagal Tadeuszo Słobodzianeko pjesę, latvių režisieriaus Elmaro Senkovo kurtą spektaklį pagal Bertoldą Brechtą „Mama Drąsa“ ir kt.

Teatro vadovas neabejoja, kad pasirinkimas teatro duris atverti vasarą yra teisingas. „Daug kartų esame rizikavę, kad publika mūsų nepripažins. Kalbu ir apie festivalio „TheATRIUM“ inicijavimą, ir apie jo kūrybinę programą, bet kaskart nustebdavome. Žmonės nėra įsikabinę kažkokių taisyklių: kad festivalis per rimtas reikalas ir jam nebus žiūrovų, kad Klaipėdoje negalima kurti aštraus aktualaus repertuaro ar kad vasarą negalima eiti į teatrą. Miestiečiai visada paneigdavo mūsų dvejones, manau, įveiksime ir vasaros efektą.“

„Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“, rež. Agata Duda-Gracz. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
„Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“, rež. Agata Duda-Gracz. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Tai nėra pirmas kartas, kai svarstoma apie vasaros sezono galimybę. Anot T. Juočio, vasarą rodyti spektaklius buvo svarstoma dar ikipandeminio laikotarpio. Tuomet domėtasi galimybe sudaryti sąlygas Klaipėdoje kuriamus spektaklius pamatyti vasarą mieste viešintiems turistams. „Norėjome, kad Klaipėdą miesto svečiai pažintų ir per teatrą. Norėjome repertuaro su angliškais titrais. Nespėjome iki to užaugti, bet dabar atsirado kita galimybė ir vasaros repertuaras reikalingas mūsų pačių žmonėms.“

Šiltuoju metų laiku Lietuvos pajūris traukia ne tik užsienio, bet ir vietinius turistus. Teatro vadovas viliasi, kad jie taip pat išnaudos puikią progą praturtinti savo vasaros atostogas apsilankymu teatre. „Geografiškai esame per maža valstybė, kad skaidytumėmės regionais. Kurdami spektaklius kuriame juos visiems Lietuvos žiūrovams, mums rūpi kurti pamatinėmis vertybėmis svarbų teatrą. Kažkada nusistebėjau rudenį „Kalės vaikuose“ pamatęs kelis pažįstamus veidus iš Vilniaus. Bet tai neturėtų stebinti. Į Klaipėdą galima atvažiuoti ne tik dėl jūros ar kitų sentimentų, bet ir dėl gero teatro“, – apibendrino T. Juočys. Jis įsitikinęs, kad į teatrą nereikia ypatingai ruoštis ar nusiteikti, „teatras yra malonumas. Nesvarbu, kad kartais scenoje nagrinėjamos skaudžios ar aštrios temos, matome savo žiaurumą ar nesubrendimą – režisieriai kalba apie tai, ką mes visi išgyvename“.

Papildoma paskata susiruošusiems į teatrą liepos ir rugpjūčio mėnesiais – bilietams į visus teatro renginius šiais mėnesiais taikoma 30 proc. nuolaida.

Klaipėdos dramos teatro informacija

Leave a Reply