Teatras „CEZARIO GRUPĖ” gastroliuoja Klaipėdoje

Teatras „Cezario grupė” nėra itin dažnas svečias Klaipėdoje, todėl čia esančius savo gerbėjus kviečia nepraleisti pavasarinio pasimatymo. Teatras atveža iškart du režisieriaus Cezario Graužinio spektaklius „Nutolę toliai” ir „Drąsi šalis”.

Drasi_salis_photo_D_Matvejevas

Spektaklis „Drąsi šalis”. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Spektaklis „Nutolę toliai” pristatomas kaip netikėtas posūkis Cezario Graužinio ir teatro „cezario grupė” aktorių kūrybiniame kelyje – tai poezijos spektaklis, besiremiantis poeto Pauliaus Širvio kūryba. Režisierius siekia grąžinti į Lietuvos kultūros erdvę P. Širvio pasaulį, jo unikalią etiką ir poetiką. Laikmečiu, kai cinizmas virsta vertybe, poeto lyriškas atlapaširdiškumas įgyja sukrečiančios, apvalančios jėgos”. 2011 m. spektaklis „Nutolę toliai” buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi” kaip geriausias nacionalinės dramaturgijos pastatymas, taip pat pelnė Dalios Tamulevičiūtės vardo premiją.

Spektaklyje „Drąsi šalis” „cezario grupė” siekia išreikšti asmeninį santykį su dabartine Lietuvos realybe ir kartu ieško atsakymų į universalius klausimus. Ką reiškia gyventi čia ir dabar – XXI amžiaus pradžios Lietuvoje, kuri pirmauja Europoje pagal savižudybių statistiką, kenčia nuo politikų korupcijos, pilietinio susvetimėjimo, emigracijos, karo baimės ir tuo pat metu karštligiškai rūpinasi geresniu savo įvaizdžiu pasaulyje?.. Vaidinimas sukurtas dar 2007 m. (pavadinimu „Lietuvos diena”) kaip reakcija į diskusiją apie Lietuvos įvaizdį, į dirbtinai aktualizuojamas (politizuojamas) „tautinio identiteto paieškas”. Tai chameleoniškas spektaklis apie chameleonišką mūsų laikų ideologiją. Tai sveika anarchijos ir laisvės dozė nuo politinės demagogijos pavargusiai publikai.

„Nutolę toliai” – kovo 10 d. 19 val. „Apeirono” teatre (Turgaus g.16 / Tiltų g. 12).
„Drąsi šalis” – kovo 11 d. 18 val. „Apeirono” teatre (Turgaus g.16 / Tiltų g.12).
Bilietus galima įsigyti “Tiketoje” arba prieš spektaklius.

Leave a Reply