Spektaklis „Vienas gestas” kviečia išgirsti vieniems kitus

2019 m. spalio 30 d. Klaipėdos dramos teatre laukiamas svečias – Varšuvos „Nowy Teatr”. Lenkų trupė atveža unikalų režisieriaus Wojteko Ziemilskio spektaklį „Vienas gestas” (premjera – 2016 m.).

vienas_gestas

Scena iš spektaklio „Vienas gestas”. Maurycy Stankiewicz nuotr.

Spektaklyje vaidina keturi klausos negalią turintys aktoriai, dalyvauja gestų kalbos vertėja, yra ir garsus kalbėjimas, ir garso takelis. Spektaklis kviečia girdinčiuosius susipažinti su kurčiųjų pasauliu, sugretinti patirtis, vienu žodžiu – griauti regimą ir neregimą negirdėjimo sieną. Ši siena, skirianti mus į stovyklas „mes” ir „jie, jūs” juk nebūtinai susijusi su klausa – veikiau su supratimu ir atjauta, noru (ar jo stygiumi) atsiverti šalia esančiam kitam ir jį suprasti. Su mūsų gebėjimu pastebėti, kur galėtume suteikti kitam žmogui pagalbą (tai gali būti tik „vienas gestas”!). Spektaklis „Vienas gestas” – gyvas, jautrus, ritmingas ir kupinas šilto humoro. 2016 m. šis spektaklis viešėjo Vilniuje, „Menų spaustuvėje”, iki šiol daug gastroliuoja.

Šis svečių spektaklis turėtų tapti pirmu šio sezono ženklu, kad Klaipėdos dramos teatras plačiai atveria duris žmonėms su negalia ir stengiasi pritaikyti spektaklius jų poreikiams – tai vienas iš Klaipėdos dramos teatro siekių 84-ąjį sezoną. Pasak teatro vadovo Tomo Juočio, tai pirmas žingsnis siekiant pažinti žmonių su įvairia negalia poreikius – visų pirma, sutrikusios klausos ir kurčiųjų, o vėliau kitų. Tam reikalingas ir pokalbis, kuris vyks po spektaklio. Žmonėms su regėjimo negalia ir akliesiems ketinama rodyti spektaklius su garsiniu vaizdavimu – šį vertimą teatras sėkmingai išmėgino 2017 m. gruodį bendradarbiaudamas su VU Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo katedros dėstytoja dr. L. Niedzviegiene ir jos studentais: rež. M. Kimelės spektaklis „Tėvas” parodytas ir išsamiai aktorių bei vertėjų pristatytas Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) nariams. Didžiojoje salėje ketinama palikti daugiau vietų žmonėms su judėjimo negalia (vežimėliuose) ir juos lydintiems asmenims. Dabar svarbu išsiaiškinti poreikius, juos pažinti ir pamažu spektaklius pritaikyti žmonėms su įvairia negalia, kad teatras visiems miestiečiams ir svečiams taptų svetingesnis ir atviresnis.

Po spektaklio, maždaug 19.45 val., teatras kviečia žiūrovus dalyvauti diskusijoje su „Nowy Teatr” trupės nariais ir įvairių organizacijų atstovais. Dalyvaus gestotyrininkė Andželika Teresė, spektaklio rėmėjų KPMG atstovai Edvinas Žukauskas ir Irena Tikužienė, Klaipėdos sutrikusios klausos vaikų ir jaunuolių tėvų bendrijos „Aidas” atstovė Kristina Rimkienė, įmonės „Litorina” direktorė Edita Andrijauskienė, Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočysir kiti. Diskusija bus verčiama, dalyvaus ir skirtingų (lenkų, lietuvių, tarptautinės) gestų kalbų vertėjai. Kviečiame dalyvauti visus žmones, norinčius išsakyti žmonių su negalia poreikius ir juos pažinti, padiskutuoti, susipažinti su viešinčios lenkų trupės patirtimi (į diskusiją būtina registruotis pagal žemiau pateiktą interneto nuorodą).

Labai svarbu: įėjimas į spektaklį visiems žmonėms su negalia – NEMOKAMAS, norinčius pamatyti spektaklį prašome registruotis el. paštu: greta@kldt.lt. Visiems kitiems bilieto kaina – 3 eurai. Tai – mecenato Adomo Mickevičiaus instituto ir rėmėjų, socialiai atsakingų įmonių, dovana žiūrovams.

Spektaklio pradžia – spalio 30 d., trečiadienį, 18.30 val. Diskusija po spektaklio prasidės maždaug 19.45 val. teatro antro aukšto menėje. Maloniai kviečiame registruotis https://forms.gle/3htoidGLtxpEPDMB8.

Klaipėdos dramos teatro informacija

Leave a Reply