Premjera Klaipėdos lėlių teatre: žiūrovų laukia „Tunelis“

Klaipėdos lėlių teatre 2022 m. spalio 29 ir 30 d. vyks šviesos ir materijų spektaklio „Tunelis“ premjera. Spektaklis – Klaipėdos lėlių teatro ir Liublianos lėlių teatro (Slovėnija) koprodukcija ir yra Europos projekto „Mapping“ dalis.

Šviesos ir materijų spektaklis „Tunelis“. Mitja Vasič nuotr.
Šviesos ir materijų spektaklis „Tunelis“. Mitja Vasič nuotr.

Spektaklį kuria gausi Lietuvos ir Slovėnijos lėlininkų komanda: spektaklio režisierius, dailininkas, scenografas – Miha Golob, dramaturgė – Mojca Redjko, kostiumų dailininkė – Dajana Ljubičić, muziką spektakliui kuria Andrius Šiurys, o virtualaus turinio dizainą –Borut Kumperščak. „Tunelio“ šviesų dizaineriai: Gregor Kuhar ir Tomas Zinkus, prodiuserės: Agnė Pulokaitė ir Alja Cerar Mihajlović. Spektaklyje vaidina Klaipėdos lėlių teatro aktoriai: Vytautas Kairys, Renata Kutaitė-Raudonienė, Kęstutis Bručkus.

Tunelyje gyvena ir šviesa, ir tamsa. Šviesa yra neatsiejamai susijusi su spalva, forma, struktūra, gyliu, atstumu ir aktyvumu. Kai nėra šviesos, būna tamsu. Tamsoje mes nematome spalvų, negalime suvokti tikrųjų formų ir dydžių, struktūros, sunkiai galime nustatyti atstumus. Šviesoje atsiskleidžiantis pasaulis tamsoje išnyksta, be aiškaus vaizdo garsai tarsi išsikraipo. Daugelis žmonių tamsoje jaučia diskomfortą. Baimę?

Šviesos ir materijų spektaklis „Tunelis“. Mitja Vasič nuotr.
Šviesos ir materijų spektaklis „Tunelis“. Mitja Vasič nuotr.

Šviesos ir tamsos animacija grįstas spektaklis žiūrovus kvies į „tamsos žaidimų aikštelę“, kurioje kuriami asociatyvūs vaizdo ir garso paveikslai, žaismingai keliantys klausimus apie baimę ir drąsą. Spektaklyje „Tunelis“ daug dėmesio skiriama pasirinktos materijos medžiagiškumui, galimybėms. Atsižvelgdami į fizines, chemines, praktines ir simbolines ypatybes, lėlininkai žaidžia su tamsa ir šviesa; atradę jų judėjimą ir savybes, formas, pasiekia tašką, kur tamsa ir šviesa tampa ne tik jusliniu suvokimu, bet ir visa apimančia terpe. Jaunajai publikai jie siūlo asociatyvią žaidimų aikštelę, kurioje galima mankštinti savo vaizduotės pasaulį ir pažadinti kūrybiškumą, o suaugusiesiems – apmąstyti šios visur esančios, neapčiuopiamos substancijos matmenis, kurios, regis, neįmanoma suvokti vienu ypu.

Spektaklio „Tunelis“ režisierius Miha Golob – šiuo metu yra vienas ryškesnių vardų lėlių teatro ir teatro vaikams srityje Slovėnijoje. Daug eksperimentuodamas su materijomis, medžiagiškumu, režisierius ieško naujų būdų į spektaklių vyksmą įtraukti auditoriją. Su M.  Golob kūryba jau esame susipažinę ir Lietuvoje: 2019 m. Klaipėdos lėlių teatro rengtame festivalyje „Materia Magica“ žiūrovai turėjo galimybę pamatyti jo kurtą spektaklį „Akvariumas“, nuo kurio ir prasidėjo ši įdomi kūrybinė pažintis. Šių metų sausį Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre vyko pirmosios meistriškumo dirbtuvės scenos menų profesionalams – Miha Golob dirbtuvių dalyvius kvietė kartu atgaivinti vandenį ir ugnį.

Šviesos ir materijų spektaklis „Tunelis“. Mitja Vasič nuotr.
Šviesos ir materijų spektaklis „Tunelis“. Mitja Vasič nuotr.

Spektaklio „Tunelis“ premjera Klaipėdos lėlių teatre (Turgaus g. 9, Klaipėda) – jau spalio 29 ir 30 d. 12 ir 14 val. Spektaklis skirtas vaikams nuo 5 metų, spektaklio trukmė – 50 min. Svarbu pastebėti, kad spektaklyje naudojami šviesos efektai, galintys sutrikdyti jautrius žiūrovus. Bilietus platina Bilietai.lt.

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Iki susitikimo Klaipėdos lėlių teatre!

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Leave a Reply