„Padėkos kaukės” – ir jaunimui, ir senbuviams

Ketvirtadienį Klaipėdos dramos teatre būrėsi gausios uostamiesčio teatralų pajėgos. Čia vyko iškilminga ceremonija, kurios metu už praėjusių metų nuopelnus teatro menui, sykiu ir miesto kultūriniam gyvenimui trys talentingi klaipėdiečiai buvo apdovanoti „Padėkos kaukėmis”.

padekos_kaukes_1

Šiemet apdovanojimai buvo įteikti (iš kairės) Klaipėdos muzikinio teatro choreografui Aurelijui Liškauskui, Dramos teatro aktorei Reginai Šaltenytei ir Lėlių teatro aktorei Renatai Kutaitei. Egidijaus Jankausko nuotr.

Reikšmingiausią uostamiesčio teatralų apdovanojimą nominacijoje „Metų vaidmuo” gavo Klaipėdos lėlių teatro aktorė Renata Kutaitė. Ji komisiją sužavėjo savo vaidmeniu lėlių spektaklyje „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė”. Tai – istorija, skirta 3–12 metų vaikučiams, pasakojanti apie porcelianinį triušį, kuris mokosi mylėti.

„Metų choreografu” tapo Aurelijus Liškauskas už Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pastatyto ir didelio dėmesio sulaukusio šokio spektaklio „Divizija” choreografiją. Trečioji kaukė už nuopelnus teatrui buvo įteikta Klaipėdos dramos teatro aktorei Reginai Šaltenytei.

Kam įteikti garbingiausią uostamiesčio teatralų apdovanojimą, sprendė komisija, kurią sudarė Žvejų rūmų direktoriaus pavaduotoja Nemira Trakumienė, dailėtyrininkė Kristina Jokubavičienė, muzikologė Danguolė Vilidaitė, šokio kritikė Violeta Milvydienė, teatrologės Rita Bočiulytė ir Gitana Gugevičiūtė. Komisijai, kuriai teko didelis darbas iš 51 (iš viso buvo 53, tačiau du pasiūlymai buvo atmesti) pasiūlytų teatralų, spektaklių bei kūrybinių trupių išrinkti tris, pirmininkavo teatrologė Jūratė Grigaitienė.

„Per praėjusius metus 11 teatrų pristatė 31 premjerą. Komisija stebėjo visus spektaklius ir vertino juos profesionaliai ir atsakingai. Žinoma, būta diskusijų, kam įteikti „Padėkos kaukes”, tačiau balsavimo metu galiausiai priėjome vieningus sprendimus. Sunkiausia turbūt buvo atrinkti nominantus iš tokios pasiūlymų gausos”, – atskleidė J. Grigaitienė.

Šiemet buvo išskirtos 7 nominacijos: „Metų vaidmuo”, „Metų choreografas”, „Už gyvenimo nuopelnus”, „Metų spektaklis”, „Metų dramaturgas”, „Metų scenografas” ir „Metų debiutas”. Praėjusiais metais nominacijų buvo 14.

ve_logo_1

Leave a Reply