„Lėlių teatro virsmai” kviečia menininkus

Klaipėdos lėlių teatras pristato naują tarpdisciplininio meno projektą “Lėlių teatro virsmai”, kuriame kviečia įvairių sričių menininkus savaip interpretuoti lėlių teatro idėją. Trims mėnesiams Klaipėdos lėlių teatras nemokamai užleidžia vieną savo repeticijų salių Klaipėdos senamiestyje kitų sričių menininkams su sąlyga, kad jie kūrybiškai išreikš savo požiūrį į lėlių teatrą.

virsmai

„Tai gali būti dramos, šokio, kino, fotografijos, videomeno, dailės, muzikos… bet kurios meno srities projektas, kuriame būtų interpretuojama lėlių teatro idėja. Šiuo projektu norime parodyti, kad lėlių teatras gali būti ne tik įdomia pramoga, kūrybišku laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir įkvėpti naujiems, netikėtiems atradimams bei kūriniams”, – pristatė sumanymą Klaipėdos lėlių teatro direktorė Aušra Juknevičienė.

Projekte kviečiami dalyvauti menininkai nuo 16 metų. Jiems nemokamai suteikiama salė su teatro scena, kurioje ir turėtų gimti naujas kūrybinis projektas. Sukurti meno darbai bus pristatyti Klaipėdos lėlių teatre.

Projekto idėjas (trumpas, ne daugiau kaip 1 psl. apimties aprašymas) kviečiame siųsti elektroniniu paštu info@klaipedosleliuteatras.lt iki š. m. vasario 15 d.
Klaipėdos lėlių teatro repeticijų salė yra prekybos centre „Kiras”. Salės plotas 45 kv. m, yra juoda scenos dėžutė, kompaktinių plokštelių grotuvas, minimalus apšvietimas.
Daugiau informacijos apie projekto sąlygas tel. (846) 239932, mob. tel. 8 615 29524.

Lėlės – meilės ir šviesos nešėjos

Vasario 14–16 d. Klaipėdos lėlių teatras aktyviai įsisuks į uostamiestyje vyksiančių renginių, skirtų Meilės ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, verpetą.

Šv. Valentino dieną Klaipėdos lėlių teatre lėlių ir objektų teatro trupė „459″ kviečia žiūrovus į unikalų projektą – teatrinę instaliaciją jaunimui ir suaugusiesiems „Meile, don’t stop”.
Renginys, kuris tęsis nuo 17 iki 23 val. , išskirtinis tuo, jog spektaklis rodomas kiekvienam žiūrovui individualiai.

Teatrinė instaliacija „Meile, don’t stop” – tai meninė kontempliacija meilės tema.
Jos kūrėjai apgyvendina meilę dėžutėje. Smalsu sužinoti, kaip tai atrodo? Žvilgterėkite pro mažą plyšelį, – siūlo lėlininkai, kurie skirtingus meilės pavidalus ir formas atskleidžia lyg trumpą švytinčią akimirką, virstančią besąlygine begaline meile.

Spektaklio žiūrovų skaičius labai ribotas, todėl būtina išankstinė rezervacija tel. (846) 239932.

leles

Klaipėdos lėlių teatro archyvo nuotr.

Klaipėdos lėlių teatro lėlės dalyvaus ir Šviesų festivalyje, kuris vyks Klaipėdoje vasario 13–16 d. Lėlių eisena senamiesčio gatvėmis vasario 16 d. nuo 19 val. taps vienu iš baigiamųjų Šviesų festivalio akcentų. Penkios didelės baltos Klaipėdos lėlių teatro lėlės festivalio metu taps judančiomis šviesos instaliacijomis. „Galbūt kažkam jos pasirodys panašios į lėlių šeimą, šviečiančią tamsoje ir rodančią kelią. Kažkas gal interpretuos lėles kaip personifikuotus šviesos ar laisvės pavidalus. Tegul šios šviesos nešėjos atveria šventės dalyviams fantazijos erdves”, – linkėjo Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai.

Leave a Reply