Lėlių teatro premjeroje – kelionė į vidinį pasaulį

Klaipėdos lėlių teatras lapkričio mėnesį sudrums uostamiesčio teatrinį gyvenimą intelektualaus, psichologinio, filosofinio lėlių spektaklio suaugusiesiems „Malina” premjera, kurią režisuoja jauna lėlių teatro kūrėja Aušra Bakanaitė.

Malina

“Malina”. Donato Bielkausko nuotr.

Lėlių teatro studijas Klaipėdos universitete baigusi A. Bakanaitė vaidina daugelyje Klaipėdos lėlių teatro spektaklių, yra edukacinės programos „Lėlių teatro magija” bei spektaklio vaikams „Mama” režisierė. Sukurti spektaklį „Malina” menininkę įkvėpė Ingeborgos Bachman psichologinis intelektualinis romanas, nagrinėjantis sudėtingą žmogaus vidinį pasaulį, jo jausmus, baimes, santykius tarp vyro ir moters.

„Mūsų vidinis gyvenimas – tarsi atskiras kambarys, kuriame niekada nebūna ramu, verda nuolatinė kova tarp jausmų ir proto. Prieštaravimai mus dažnai gąsdina, kelia nerimą, bet kartu ir augina, be jų neįmanomas virsmas”, – sako A. Bakanaitė.

Persikelti ir pažinti sudėtingą vidinį moters pasaulį spektaklyje padės įmantriai naudojamos lėlių teatro priemonės: kaukės, šešėliai, objektai, atmosferinė erdvės transformacija.

Režisierė įspėja, kad spektaklis „Malina” žymėtinas S ženklu, nes jame bus ir slogių, ir siaubo elementų. „Visi mes turime ir tamsiąją savo pusę, kurios nenorime parodyti. Tačiau ji taip pat įdomi. Man yra baisu, kai žmonės izoliuojasi, užsidaro savyje. Todėl pasirinkau lėlių teatrą kaip priemonę atskleisti žmogaus daugialypiškumą. Jis taip pat padeda spektakliui suteikti daugiau vilties. Nenorime, kad žiūrovai išeitų prislėgti negatyvių emocijų”, – sakė režisierė.

malina2

“Malina”. Donato Bielkausko nuotr.

Spektaklyje dalyvauja Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai Monika Mikalauskaitė, Vytautas Kairys. Agnė Pulokaitė padeda išnarplioti istoriją. Pirmą kartą su lėlių teatru bendradarbiauja scenografas ir dailininkas Andrius Tarasevičius, kompozitorius Matas Saladžius bei choreografas Taurūnas Baužas.

Kurti lėlių spektaklius ne tik vaikams, bet įvairaus amžiaus publikai nuo mažiausių kūdikių iki senjorų Klaipėdos lėlių teatras pradėjo vienas pirmųjų Lietuvoje. Šio teatro scenoje gimė spektakliai suaugusiesiems „Juoba”, „Šalia” (režisierė Gintarė Radvilavičiūtė). Šiais metais į suaugusiųjų auditoriją atsigręžė ir uostamiesčio lėlininkų organizuojamas festivalis „Materia Magica”.

Spektaklio „Malina” premjera Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) bus rodoma lapkričio 10, 18, 24 d. 18 val.

Klaipėdos lėlių teatro inf.

Leave a Reply