KLAIPĖDOS PILIES TEATRAS KVIEČIA Į PREMJERAS

skerdyniu_dievas

Klaipėdos Pilies teatras pradeda skaičiuoti ketvirtąjį kūrybinės veiklos dešimtmetį ir kviečia net į dvi premjeras. Jau lapkričio 6 d. Žvejų rūmų teatro studijoje bus rodoma šiuo metu visame pasaulyje itin populiarios prancūzų dramaturgės Žasminos Rėza (Yasmina Reza) ekscentrinė komedija „Skerdynių dievas” („Le Dieu du Carnage”, 2006 m.).

Su Ž. Rėza kūryba Lietuvos žiūrovai jau puikiai susipažinę: Klaipėdos dramos teatre A. Vizgirda pastatė pjesę „Po atsisveikinimo” („Conversations après unenterrement”), o šiemetiniame teatrų festivalyje „Šermukšnis” klaipėdiečiai matė teatro „Mens Publica” pristatytą „Atsitiktinį žmogų” (rež. Jonas Vaitkus). „Idioteatre” rodomos Dainiaus Kazlausko režisuotos pjesės „Menas” ir būsimoji klaipėdiečių premjera kitu pavadinimu „Karo dievas”. Garsusis Romanas Polianskis „Skerdynių dievą” perkėlė į ekraną („Carnage”, 2011 m.). Už filmą režisierius kartu su Ž. Rėza apdovanoti prancūzų kino „Cezariu”.

Klaipėdos Pilies teatre „Skerdynių dievą” režisavo Marius Pažereckas. Pjesės centre – dviejų šeimų ginčas dėl savo vaikų. Iš pradžių mandagi dalykiška idilė palaipsniui pradeda byrėti ir perauga į audringą chaosą… „Šiuo spektakliu norime griauti ketvirtąją sieną tarp žiūrovų ir aktorių bei kartu leistis į tiesos ir tikrumo paieškas”, – sako M. Pažereckas. Spektaklyje „Skerdynių dievas” vaidina Kristina Švenčionytė, Justina Vaikšnoraitė, Kęstutis Bručkus ir Mikalojus Urbonas.

Teatro meno vadovas ir režisierius Alvydas Vizgirda pastaraisiais metais dažnai gvildena lietuviškas (ir ne tik) aktualijas. Naujasis jo pastatymas „Prisiminimai apie Kiaulių gatvės gyventojus” – tai inscenizacija pagal Juozo Grušo „Tris paradoksines noveles apie švarą” ir Leonido Andrejevo komediją „Monumentas”. Intriga užkoduota jau spektaklio žanro formuluotėje – įžanginis žodis kvailumo enciklopedijai. Programėlėje cituojamas (ne)žinomas režisierius: „Iš tribūnų ir dienraščių puslapių kasdien girdime kalbant apie mūsų teises ir laisves, neįgaliųjų globą, talentų ugdymą ir puoselėjimą, „sinergijos” būtinumą plėtojant pažangos formas. Bet tiems nuolat kalbantiems visiškai nesvarbu nei žmonių talentai ar poreikiai, nei jokia „sinergija”, nes galvojama tik apie save, savo puodą ir pilvą, savo piniginę ir subinę. Nekenčiu vietos, kurioje man tenka gyventi… Ji daugiau nieko nebegali parodyti, nebent dviprasmiškus valdininkų fizionomijų atvaizdus nesibaigiančių maitos dalybų metu…”.

„Prisiminimai apie Kiaulių gatvės gyventojus” į premjerą Žvejų rūmų teatro salėje kvies lapkričio 16 ir 23 d. Spektaklyje vaidina Emilija Auškalnytė, Vilija Gruodytė, Vilhelmina Jašinskaitė, Vilma Ptašinskaitė, Marius Pažereckas, Ramūnas Šeputis ir Donatas Žilinskas.

Klaipėdos Pilies teatro premjeros Žvejų rūmuose:

lapkričio 6 d. – „Skerdynių dievas”;
lapkričio 16 ir 23 d. – „Prisiminimai apie Kiaulių gatvės gyventojus”.

Spektaklių pradžia – 19 val. Bilieto kaina – 5 € (Žvejų rūmų kasoje, Tiketa ir Teatrai.Lt).

Leave a Reply