Klaipėdos lėlių teatro sezoną pradės miuziklas „Familia”

Netikėtomis idėjomis ir formomis kelių į žiūrovų širdis ieškantis Klaipėdos lėlių teatras naują teatrinį sezoną atidarys pirmą kartą Klaipėdoje pristatomo lėlių miuziklo žanro „Familia” premjera, iki Naujųjų metų kvies į originalius spektaklius kūdikiams ir vaikams, nustebins nauju spektakliu suaugusiesiems, mokysis bei dalinsis sukaupta gerąja patirtimi.

Familia1_Donato_Bielkausko_foto

Lėlių miuziklo “Familia” personažas mafijos bosas Maldininkas. Donato Bielkausko nuotr.

Lėlių miuzikle, kuris bus rodomas rugsėjo 9 ir 10 d. 17 val. bei 15 d. 18 val. Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje, pasirodys visą vasarą uostamiesčio gatvėse praeivius linksminę, stebinę ir provokavę projekto „Familia” herojai: energingais šokiais pagarsėję Zuikiai, charizmatiška vakarėlių dalyvė Panda, kulinarinių šou kūrėjas vegetaras Vilkas, jogos mokytoja Lapė, mafijos bosas Maldininkas, politikai Pingvinai.

Iš viso projekte „Familia” dalyvauja dvi dešimtys Klaipėdos ir Lietuvos jaunųjų menininkų, kuriuos į komandą subūrė Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas, muzikos ir dainų autorius bei atlikėjas Vytautas Kairys. Lėlių miuziklo žiūrovai mėgausis gyva muzika nuo bliuzo klasikos ir šiuolaikinio roko.

Klaipėdos lėlių teatro projektas „Familia” yra programos „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė” dalis. Klaipėdos lėlių teatras jį dedikuoja šeimoms ir vienišiams, seneliams ir turistams, visų socialinių sluoksnių atstovams.

„Klaipėdos lėlių teatro spektakliai skirti ne tik vaikams, bet visiems žmonėms. Teatro repertuare iki Naujųjų metų bus spektaklių ir kūdikiams nuo 2 mėnesių, ir įvairaus amžiaus vaikams, o lapkričio 10, 11, 24 dienomis pakviesime į lėlių spektaklį suaugusiesiems „Malina”, – anonsavo Klaipėdos lėlių teatro vadovė Aušra Juknevičienė.

Spektaklį „Malina”, įkvėptą Ingeborgos Bachman romano, režisuoja lėlių teatro kūrėja Aušra Bakanaitė, kuri yra viena aktyviausių Klaipėdos lėlių teatro jaunųjų kūrėjų. Ji vaidina daugelyje teatro spektaklių, parengė edukacinę programą „Lėlių teatro magija”, prieš metus pristatė pirmąjį režisūrinį darbą – spektaklį „Mama”.

Kūrinys „Malina” – psichologinis intelektualinis romanas, nagrinėjantis sudėtingą žmogaus vidinį pasaulį, jo jausmus, baimes, santykį tarp vyro ir moters. „Mūsų vidinis gyvenimas – tarsi atskiras kambarys, kuriame niekada nebūna ramu, verda nuolatinė kova tarp jausmų ir proto, tarp egoizmo ir altruizmo. Prieštaravimai mus dažnai gąsdina, kelia nerimą, bet kartu ir augina, be jų neįmanomas virsmas”, – sako A. Bakanaitė.

Kietą „Malinos” riešutėlį ji krims kartu su bendraminčių komanda Monika Mikalauskaite, Andriumi Tarasevičiumi, Agne Pulokaite, Matu Saladžiumi, Vytautu Kairiu, Pauliumi Vendeliu.

Familia_Donato_Bielkausko_foto

Jogos mokytoja Lapė iš lėlių miuziklo “Familia”. Donato Bielkausko nuotr.

Rugsėjį Klaipėdos lėlių teatre tradiciškai duris atvers „Karakumų Asilėlio mokyklėlė” ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurią mažyliai lanko kartu su tėveliais. Mokyklėlėje šeimos ne tik prasmingai leidžia, bet ir kartu su profesionaliais lėlininkais atranda ir pažįsta lėlę ne kaip žaislą, o kaip gyvą būtybę, su kuria galima bendrauti ir pasidalinti rūpesčiais, kuri padeda bendrauti, atskleisti talentus, skatina mokytis ir siekti gėrio.

Per dešimtmetį sukaupta edukacinės veiklos patirtimi Klaipėdos lėlių teatras dalinsis ir naujoje, ikimokyklinio amžiaus bei pradinių klasių mokinių pedagogams skirtoje, programoje. Interaktyvia edukacine programa „Lėlių teatro magija” apie lėlių teatro istoriją uostamiesčio lėlininkai rugsėjo ir spalio mėnesiais džiugins Šiaurės Lietuvos miestelių vaikus, o lapkritį teatras pats priims svečius – į Klaipėdą atvyks Bialystoko lėlių teatras, kuris pristatys savo spektaklį „Ony” ir surengs kūrybinę laboratoriją su Klaipėdos lėlių teatro menininkais. Kalendorinius metus užbaigs labiausiai laukiamas Klaipėdos lėlių teatro projektas „Kalėdų Senelio namelis”, kurį režisuoja viena įdomiausių Lietuvoje lėlių teatro kūrėjų Gintarė Radvilavičiūtė.

Teatro vadovė A. Juknevičienė prasitarė, kad ateinančiais metais Klaipėdos lėlių teatro laukia nauji dideli iššūkiai, kuriems ruošiamasi jau dabar. „Kitais metais Klaipėdos lėlių teatro pastatas Vežėjų gatvėje 4 bus uždarytas kapitaliniam remontui. Tad jau dabar ieškome laikinų namų, kuriuose kursime ir rodysime spektaklius. Taip pat jau ruošiamės kitam lėlių teatro festivaliui „Materia Magica”. Kitąmet jame surengsime Lietuvos lėlių teatrų mugę ir klaipėdiečiams, šalies bei užsienio prodiuseriams pristatysime mūsų šalies lėlių teatro meno įvairovę”, – planais dalijosi A. Juknevičienė.

Visas Klaipėdos lėlių teatro naujienas rasite: klaipedosleliuteatras.lt.

Klaipėdos lėlių teatro inf.

Leave a Reply