Klaipėdos lėlių teatro darbai, viltys ir džiaugsmai 2022-aisiais

2021 m. Klaipėdos lėlių teatrui atnešė daug džiugių akimirkų: pavasarį lėlių spektaklis „Didysis sprogimas“ (rež. Zvi Sahar) pelnė „Auksinio scenos kryžiaus“ bei Klaipėdos miesto „Padėkos kaukės“ apdovanojimą spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje, teatro repertuarą papildė net trys spektakliai: pavasarį įvyko miniatiūrų spektaklio „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė) premjera, vasarą – lėlių ir objektų teatro instaliacijos „Tarp Žemės ir Dangaus“ (rež. Karolina Jurkštaitė), rudenį – interaktyvaus judesio ir objektų spektaklio kūdikiams „Be galo, be krašto“ (rež. Birutė Banevičiūtė) premjeros.

Lėlių ir objektų teatro instaliacija „Tarp žemės ir dangaus“, rež. Karolina Jurkštaitė. Kristijono Lučinsko nuotr.
Lėlių ir objektų teatro instaliacija „Tarp žemės ir dangaus“, rež. Karolina Jurkštaitė. Kristijono Lučinsko nuotr.

Džiugu, kad nepaisant kintančių ir nenuspėjamų pandemijos sąlygų lėlininkai ir lėlių teatro gerbėjai galėjo dalyvauti tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Materia Magica“, o gruodį – susitikti su taip išsiilgtu Kalėdų Seneliu jo namelyje. Visi pasiekimai ir pasisekimai tik dar labiau skatina drąsiai svajoti ir aktyviai planuoti.

Šiais kalendoriniais metais teatras taip pat numatęs premjerų – spalį ekologijos, žmogaus ir gamtos dermės temų įkvėptą lėlių spektaklį pristatys slovėnų režisierius Miha Golob. Svarbu paminėti, kad greta kuriamo spektaklio vyks ir interaktyvios vaikams skirtos paskaitos ekologijos, tvarios urbanistikos, klimato kaitos temomis, bus surengtos kūrybinės dirbtuvės „Tunelis“. Žiemą žiūrovai bus laukiami tradiciniame Klaipėdos lėlių teatro renginyje „Kalėdų Senelio namelis“. Jaučiant nemažą pasirodymų atvirose erdvėse poreikį, planuojama kurti performatyvų gatvės lėlių teatro spektaklį. Be premjerinių, žiūrovai bus kviečiami ir į jau pamėgtus repertuarinius spektaklius – numatyta jau sukurtų spektaklių sklaida ne tik Klaipėdos lėlių teatre (Turgaus g. 9), bet ir Klaipėdos rajone bei Vakarų Lietuvos regionuose, spektaklių pristatymas nacionaliniuose bei tarptautiniuose teatrų festivaliuose.

Miniatiūrų spektaklis „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“, rež. Gintarė Radvilavičiūtė. Donato Bielkausko nuotr.
Miniatiūrų spektaklis „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“, rež. Gintarė Radvilavičiūtė. Donato Bielkausko nuotr.

Taip pat šiais metais vyks nemažai paruošiamųjų darbų būsimų veiklų įgyvendinimui ateinančiais metais: ruošiamasi tarptautiniam lėlių teatro festivaliui „Materia Magica“, knygai apie Klaipėdos lėlių teatro įkūrėją, režisierę, dailininkę, pedagogę Jūratę Januškevičiūtę ir Klaipėdos lėlių teatrą, pavasarį vyks marionečių spektaklio „Heraklis“ (rež. Aušra Bakanaitė) pirmasis kūrimo etapas.

Klaipėdos lėlių teatras kasmet daug dėmesio skiria edukacinėms veikloms, šie metai – ne išimtis. Jau ne vienerius metus vyksta „Karakumų Asilėlio mokyklėlė“, kuriai parengta unikali edukacinė programa, turinti savitą ir laiko patikrintą sistemą, metodus, yra pritaikyta vaikams pagal jų raidos ypatumus nuo kūdikystės iki mokyklinio amžiaus. Taip pat šiemet siekiama ir itin aktyvios teatralizuotų edukacijų sklaidos Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre ir Lietuvos regionuose, pavasarį numatyta ir naujos teatralizuotos edukacijos „Mechaninis lėlių teatras“ premjera (rež. Aušra Bakanaitė).

Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre veiks ir daug susidomėjimo sulaukusi, praėjusiais metais atidarymą šventusi interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“: iki birželio pabaigos šeimos ir mokinių grupės turės galimybę kartu patirti nuotykį, bandydamos išsiaiškinti, kokia nelaimė ištiko Gabėtą ir jos šeimą. Po visą Edukacinį centrą nusidriekę Gabėtos plaukai padės šią paslaptį įminti. Pamokanti istorija skatina susimąstyti apie mūsų poelgius ir jų pasekmes. Svarbu paminėti, kad interaktyvioje instaliacijoje „Kaltūnas“ galima dalyvauti ir per Kultūros paso programą. Spalį naują ekspoziciją Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre pristatys dailininkas, iliustracijų kūrėjas Antanas Dubra.

Interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“. Domo Rimeikos nuotr.
Interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“. Domo Rimeikos nuotr.

 Jau daugelį metų jaučiamas poreikis kelti Klaipėdos lėlių teatro ir visos suinteresuotos lėlininkų bendruomenės profesinį tobulėjimą, kviečiant lektorius iš užsienio, organizuojant kūrybines dirbtuves. Šiais metais šiam tikslui bus rengiami net treji mokymai: meistriškumo dirbtuvės su Miha Golob (Slovėnija), kūrybinės dirbtuvės apie išskleidžiamas modulines struktūras su architektu, scenografu, tarpdisciplininio meno kūrėju Vladu Suncovu (Lietuva) ir kūrybinės dirbtuvės apie dramaturgiją lėlių teatre su Tekle Kavtaradze (Lietuva).

Kiekvieni metai atneša savo laimėjimus ir pralaimėjimus, savo atradimus ir praradimus, tačiau visa patirtis, kurią gauname, tik padeda ieškoti kelių, kuriais eidami galime pasiekti tikslą. Tikimasi, kad šiais metais Klaipėdos lėlių teatrui pavyks pasiekti ne tik nuolatinius teatro lankytojus, bet ir tuos, kurie dar nieko nežino apie lėlių teatro meną arba žino nedaug, ir savo veiklomis įkvėpti, motyvuoti, pradžiuginti.

Tad gerų metų ir iki susitikimo Klaipėdos lėlių teatre!

Judesio ir objektų spektaklis kūdikiams „Be galo, be krašto“, rež. Birutė Banevičiūtė. Kristijono Lučinsko nuotr.
Judesio ir objektų spektaklis kūdikiams „Be galo, be krašto“, rež. Birutė Banevičiūtė. K. Lučinsko nuotr.

REPERTUARAS

SAUSIS

29 d. 12 val. lėlių spektaklis SUDAUŽYTAS KIAUŠINIS

30 d. 12 val. miniatiūrų spektaklis ISTORIJOS IŠ „FLUXUS“ DĖŽUTĖS

VASARIS

5 d. 12 val. lėlių spektaklis DIDYSIS SPROGIMAS

6 d. 12 val. lėlių spektaklis NEPAPRASTA EDVARDO TIULEINO KELIONĖ

12 d. 12 val. miniatiūrų spektaklis ISTORIJOS IŠ „FLUXUS“ DĖŽUTĖS

13 d. 12 val. miniatiūrų spektaklis ISTORIJOS IŠ „FLUXUS“ DĖŽUTĖS

19 d. 12 val. lėlių spektaklis SUDAUŽYTAS KIAUŠINIS

20 d. 10 ir 11.30 val. judesio ir objektų spektaklis kūdikiams BE GALO, BE KRAŠTO

26 d. 17 ir 18 val. lėlių ir objektų teatro instaliacija TARP ŽEMĖS IR DANGAUS

27 d. 17 ir 18 val. lėlių ir objektų teatro instaliacija TARP ŽEMĖS IR DANGAUS

KOVAS

5 d. 12 val. lėlių spektaklis DIDYSIS SPROGIMAS

12 d. 12 val. lėlių spektaklis SUDAUŽYTAS KIAUŠINIS

13 d. 10.30 ir 11.30 val. lėlių spektaklis kūdikiams SAPNŲ PASAKĖLĖ – VANDENYNAS

19 d. 12 val. lėlių spektaklis RAUDONKEPURAITĖ

20 d. 12 val. miniatiūrų spektaklis ISTORIJOS IŠ „FLUXUS“ DĖŽUTĖS

BALANDIS

2 d. 12 val. lėlių spektaklis DIDYSIS SPROGIMAS

9 d. 12 val. lėlių spektaklis NEPAPRASTA EDVARDO TIULEINO KELIONĖ

10 d. 10 ir 11.30 val. judesio ir objektųspektaklis kūdikiams BE GALO, BE KRAŠTO

16 d. 12 val. lėlių spektaklis RAUDONKEPURAITĖ

29 d. 18.30 ir 19.30 val. lėlių ir objektų teatro instaliacija TARP ŽEMĖS IR DANGAUS

30 d. 17.30, 18.30 ir 19.30 val.lėlių ir objektų teatro instaliacija TARP ŽEMĖS IR DANGAUS

Bilietai parduodami www.tiketa.lt

  Klaipėdos lėlių teatro informacija

Leave a Reply