Klaipėdos lėlių teatre – įkvepiantis „Coliukės” pastatymas

Pirmąjį spalio savaitgalį, spalio 3 d. 12 val. ir spalio 4 d. 12 bei 14 val. Klaipėdos lėlių teatras kviečia žiūrovus į Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Coliukė” premjerą. Spektaklio kūrėjai įsitikinę, kad šis klasikinis kūrinys, pasakojamas su tradicinėmis lėlėmis marionetėmis, taps vienu populiariausių Klaipėdos lėlių teatro pastatymų.

coliuke_4

Klaipėdos lėlių teatro archyvo nuotr.

„Coliukę” režisuoja Donatas Savickis, praeitą sezoną Klaipėdos lėlių teatre sukūręs lėlių spektaklių kūdikiams trilogiją „Sapnų pasakėlės”.

„Šįsyk norėjau atgaivinti scenoje kokią nors gražią klasikinę savo vaikystės pasaką. Tad atsiverčiau H. K. Anderseno pasakas ir, skaitydamas jas iš naujo, sustojau ties „Coliuke”. Man ji – vienas gražiausių, jautriausių ir labiausiai įsiminusių vaikystės kūrinių. „Coliukė” – tai istorija apie vienatvę, gyvenimo išbandymus, laimės paieškas. Visi mes tai patiriame”, – apie pasakos universalumą kalbėjo režisierius D. Savickis.

D. Savickis spektaklį kuria drauge su savo žmona, dailininke Angelina Furmaniuk- Savickiene, šviesų dailininku Tomu Zinkumi, aktoriais Monika Mikalauskaite ir Vytautu Kairiu.

Kūrybinės spektaklio formos paieškos menininkams padiktavo klasikinę lėlių-marionečių spektaklio formą. „Coliukės trapumui išreikšti norėjosi tūrio. Taip atsirado iš modelino nulipdytos lėlės, kurias aktoriai valdo vielutėmis”, – sakė D. Savickis.

Coliukės vaidmenį spektaklyje režisierius patikėjo lėlių teatro specialybės Klaipėdos menų akademijoje studentei Monikai Mikalauskaitei, kuri vaidino ir „Sapnų pasakėlėse”. „Coliukė man – pirmas reikšmingas vaidmuo ir pirmas rimtas personažas lėlių teatre, kurį tenka kurti. Tą mažytį žmogelį scenoje reikia atgaivinti, sujungiant lėlės valdymo techniką, balsą, lėlės charakterį. Man tai – labai svarbi patirtis ir didelė atsakomybė, iššūkis”, – sakė aktorė. M. Mikalauskaitės nuomone, „Coliukė” – labai reikalinga pasaka šiuolaikiniam vaikui, teigianti tikras vertybes. „Tai pasaka apie vienišumą. Man atrodo, kad dabar daugelis vaikų yra labai vieniši, nors to nepasako. Tas vienišumas yra labai skaudus ne tik vaikui, bet ir jo tėvams”, – samprotavo Coliukės vaidmens kūrėja.

„Coliukė, kaip ir daugelis mūsų, gyvena taip, kaip likimas ją neša. Daug kas nori ja pasinaudoti ir likimas jai yra nuožmus, tačiau kaip po nakties ateina rytas, taip ir šiame spektaklyje iškentėjusi likimo smūgius Coliukė atranda savo kelią į laimę. Manau, kad šis spektaklis yra įkvepiantis, ir man tai yra labai svarbu. Aš manau, kad teatro paskirtis ir yra įkvėpti žiūrovus”, – Moniką papildė aktorius Vytautas Kairys, spektaklyje įgarsinantis bei atgaivinantis daugumą spektaklio personažų – kuriantis pasaulį aplink Coliukę.

Bilietų rezervacija ir informacija tel. (8 46) 239932 arba el. paštu klaipedosleles@gmail.com.

Bilietus galite įsigyti Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) II-V 13–17 val. ir 1 val. prieš spektaklius.

Daugiau informacijos: www.klaipedosleliuteatras.lt

Leave a Reply