Klaipėdos lėlių teatre aptiktas teatro viruso židinys

Kovo mėnesį Klaipėdos lėlių teatras pasitinka sirgdamas „teatro virusu”. Šio viruso simptomai: pakili šventinė nuotaika, šypsena nuo ausies iki ausies, nuoširdus noras maloniai stebinti ir dalintis. Gydytojai konstatuoja, kad šis virusas pavojaus gyvybei nekelia, priešingai, lėlių teatro seansai gerina imunitetą ir ankstyvą pavasarį padeda atlaikyti ne itin malonius orų svyravimus. Klaipėdos lėlių teatro žmonės ir lėlės „teatro virusu” stengsis dalintis su visais ateinančiais į lėlių teatro namelį Vežėjų gatvėje.

Vistyte_ir_gaidelis

Spektaklis “Vištytė ir gaidelis”. Klaipėdos lėlių teatro archyvo nuotr.

Pirmasis pavasario mėnuo teatro žmonėms ypač svarbus, nes kovo 21 d. minima Tarptautinė lėlininkų diena, kovo 27 d. – Tarptautinė teatro diena. O kur dar Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Priežasčių užsikrėsti gera nuotaika – į valias. Nieko nėra maloniau už „teisingą virusą”, kuriuo gali pasidalinti su svarbiausiais teatro žmonėmis – žiūrovais.

Mažiesiems savo žiūrovams Klaipėdos lėlių teatras parengė ne vieną staigmeną: visą mėnesį dovanosime lėliškus balionėlius, savaitgaliais po spektaklių organizuosime nupirktų bilietų loteriją, kurios metu žiūrovai galės laimėti netikėtus lėlių teatro prizus.

Lietuvos nepriklausomybės atgavimo proga kovo 11-ąją Klaipėdos lėlių teatras kvies pažiūrėti nuotaikingą spektaklį „Vištytė ir gaidelis”, kuris yra tikrų tikriausias Klaipėdos lėlių teatro repertuaro senbuvis. 12 val. bus laukiami visi norintys – maži ir dideli, o 14 val. į šį spektaklį kviesime Klaipėdos miesto senjorus. Vyriausias teatro spektaklis, painus lietuvių liaudies detektyvas apie tai, kaip ieškomas kaltininkas, išmušęs vištelei akelę, – netikėtas, o tuo ir smagus pasirinkimas vyriausiems miesto gyventojams, todėl jiems spektaklis bus rodomas nemokamai (dėl detalesnės informacijos teirautis telefonu, senjorams būtina išankstinė registracija, nes vietų skaičius ribotas).

Klaipėdos lėlių teatre palengva atgaivinama lėlių teatro suaugusiesiems tradicija. Po netrumpos pertraukos į teatrą vėl kviečiame vyresnę auditoriją – jiems skirtas intelektualus psichologinis, filosofinis lėlių spektaklis „MALINA”, kurį režisavo jauna lėlių teatro kūrėja Aušra Bakanaitė. „Mūsų vidinis gyvenimas – tarsi atskiras kambarys, kuriame niekada nebūna ramu, verda nuolatinė kova tarp jausmų ir proto. Prieštaravimai mus dažnai gąsdina, kelia nerimą, bet kartu ir augina, be jų neįmanomas virsmas”, – sako A. Bakanaitė.

Malina

Spektaklis “Malina”. Donato Bielkausko nuotr.

Persikelti ir pažinti sudėtingą vidinį moters pasaulį spektaklyje padės įmantriai naudojamos lėlių teatro priemonės: kaukės, šešėliai, objektai, atmosferinė erdvės transformacija. Klaipėdos lėlių teatras, siekdamas užkrėsti „teatro virusu” ir jaunuolius, o ypač vyresnius paauglius, kuriems spektaklyje keliami tapatybės, vidinės kovos klausimai ypač aktualūs, kovo 23 d. 15.30 val. kvies juos pažiūrėti lėlių spektaklį suaugusiems „MALINA”. Spektaklis bus rodomas už specialią kainą, o po spektaklio pasiliksime diskusijai-aptarimui, nes juk kalbėdamiesi mokomės vieni iš kitų.

Kovas kaip tik yra tas mėnuo, kuomet galite pradėti galvoti, kam skirsite 2 proc. savo gyventojų pajamų mokesčio. Klaipėdos lėlių teatras ruošiasi ir nuo kito sezono žiūrovus kvies į naujus savo namus. Kraustymuisi, remontui, naujoms idėjoms ir pastatymams reikia nemažai lėšų, todėl savo ištikimų žiūrovų ir šiaip gerų žmonių prašome pervesti 2 proc. GPM Klaipėdos lėlių teatrui. O mes pasižadame ir toliau būti įkvepiančia šviesa!

Viso Klaipėdos lėlių teatro kovo mėn. repertuaro ieškokite ČIA.

Daugiau informacijos: www.klaipedosleliuteatras.lt
info@klaipedosleliuteatras.lt
Tel. (8 46) 239932
Adresas: Vežėjų g. 4, Klaipėda
www.facebook.com/klaipedosleliuteatras/

Leave a Reply