Klaipėdos lėlių teatras žengia į vasarą

Rodos, dar taip neseniai savo žiūrovams pristatėme 2022 m. teatro planus, o štai metai jau ir įpusėjo. Prasidėjusi vasara neretai teatro pasaulyje žymi sezono pabaigą – Klaipėdos lėlių teatras taip pat gali pasidžiaugti dar vienu įvykių, ieškojimų ir atradimų gausiu sezonu. Vis dėlto, nors savaitgaliais iki kito sezono pradžios rudenį spektaklių teatre ir nebeišvysite, Klaipėdos lėlių teatras pasiruošęs vykdyti daugybę kitų veiklų.

Interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“. Domo Rimeikos nuotr.
Interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“. Domo Rimeikos nuotr.

Birželio 18 ir 19 d. 12 val. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre (Vežėjų g. 4) vyks paskutinieji susitikimai su nusiraizgiusiu, nusivijusiu kaltūnu – metus veikusi interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“ palieka Klaipėdos lėlių teatro edukacinį centrą ir keliasi gyvuoti kitur. Tad jeigu dar nespėjote susipažinti su Gabėta ir jos šeima, jei nespėjote ištirti ir patirti, koks nuotykis ištiko jos šeimą, kviečiame pasinaudoti proga įminti „Kaltūno“ paslaptis jau šį savaitgalį.

Netrukus po „Kaltūno“ uždarymo Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre pradėsime ruoštis naujai ekspozicijai – ją kurs ir spalį pristatys dailininkas, iliustracijų kūrėjas Antanas Dubra.

Liepos viduryje ir rugpjūčio pradžioje Klaipėdos lėlių teatras tradiciškai atvers duris ir vasaros stovyklautojams: kartu su 7–12 m. amžiaus vaikais nersime į vasaros stovyklą „Kūrybiniai užsiėmimai lėlių teatre“. Klaipėdos lėlių teatro vasaros stovykla vaikams – puiki galimybė praplėsti vaikų suvokimo ir fantazijos ribas, išmokti naujų dalykų, eksperimentuoti, atrasti naujų gebėjimų ir talentų: susipažinsime su tapymo ant rankų menu, sužinosime apie garo variklius, lankysimės Klaipėdos galerijose ir leisimės į kitus nepakartojamus nuotykius.

Vasarą Klaipėdos lėlių teatras kuria spektaklį lauke. KLT archyvo nuotr.
Vasarą Klaipėdos lėlių teatras kuria spektaklį lauke. KLT archyvo nuotr.

Šiuo metu Klaipėdos lėlių teatre ruošiamės net dviem premjeroms: viena iš jų – staigmena Klaipėdos miestui ir miesto gyventojams – pirmą kartą pasirodys jau liepos mėnesį (rež. Gintarė Radvilavičiūtė). Kūrybinė komanda reginiu kelia klausimus: kokiu oru mes kvėpuojame? Kiek esame užsiteršę ir kiek esame užteršę? Kiek esame sąmoningi ir kiek dar turime sąmonėti? Įspūdingo dydžio lėlės šį kartą persikels į lauką, tad sekite naujienas ir susitikime Klaipėdos erdvėse!

Netrukus Klaipėdos lėlių teatro aktoriai repetuoti vyks ir į Slovėniją, kur kartu su slovėnų režisieriumi Miha Golob ir kūrybine komanda toliau kurs spektaklį apie vaikų baimę tamsai „Tunelis“. Žaisdami, ieškodami variantų ir galimybių, kaip maksimaliai prakalbinti šviesą, kūrėjai atvers magišką vaizdinių pasaulį. Spalį lauksime spektaklio premjeros.

Gėlių žydėjime, pievų žalumoje, vasaros vėjyje skleisis Klaipėdos lėlių teatro norai ir darbai. Susitikime ir kartu patirkime lėlių teatro grožį ir džiaugsmą!

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Leave a Reply