Klaipėdos lėlių teatras: kylam!

Klaipėdos lėlių teatras pradeda tryliktąjį teatrinį sezoną: rugsėjo 15 d. 11.30 val. vyks sezono atidarymo šventė. Ceremonija startuos prie fachverkinio namelio Vežėjų g. 4 – į čia susirinkti bus kviečiami visi teatro gerbėjai. Drauge ne tik pasidžiaugsime teatrinio sezono paskelbimu, bet ir į naujuosius namus Turgaus g. 9 nugabensime teatro simbolį ir ištikimą bei mylimą bičiulį – arkliuką.

Kad_tave_zasis_Donato_Bielkausko_nuotr

„Kad tave žąsis“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė). Donato Bielkausko nuotr.

Netrukus po to naujuosiuose Lėlių teatro namuose vyks ir parodos „Laimė yra lapė” atidarymas. Po šventinių iškilmių bus rodomas spektaklis „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė”. Nepaprasti ir reikšmingi metai ir Klaipėdos lėlių teatro istorijai – naujas sezonas žymi ne vieną teatro naujieną.

Vasarą Klaipėdos lėlių teatras persikraustė iš fachverkinio namelio Vežėjų g. 4 į patalpas Turgaus g. 9. Naujajame pastate, lėlėms ir dekoracijoms dailiai nugulus buvusio banko seife ir lentynose, centrinėje pastato erdvėje įrengta daugiafunkcė „juoda dėžutė”, tinkanti tiek jaukiems kameriniams spektakliams, tiek įvairiems netradiciniams teatriniams ir tarpdisciplininiams eksperimentams.

Naujos erdvės mobilumą rugsėjo 21–23 dienomis galės išbandyti ir Lietuvos lėlininkai: čia vyks Klaipėdos lėlių teatro organizuotas festivalis-vitrina „Materia magica LT”. Tai pirmoji nacionalinė lėlių teatro vitrina, kurios metu Klaipėdos gyventojams ir miesto svečiams, prodiuseriams, tarptautinių festivalių programų sudarytojams, kultūros vadybininkams iš Vokietijos, Izraelio, Kroatijos, Kinijos, Šveicarijos, Estijos, Turkijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Japonijos ir Lenkijos bus pristatyta dvylika lėlių teatro spektaklių.

Vienas pagrindinių Klaipėdos lėlių teatro įvykių – spalio mėnesį rodysimas premjerinis spektaklis pagal Martos Gusniowskos pjesę „Kad tave žąsis” (rež. Gintarė Radvilavičiūtė). Spektaklyje įtaigiai ir patraukliai kalbama apie XXI a. jaunų žmonių ligą – depresiją: kaip ją atpažinti, kaip suprasti savo ir artimo žmogaus jausmus, analizuoti liūdesio ir laimės priežastis. Pasak spektaklio kūrėjų, tokiomis temomis svarbu kalbėti ir su mažais vaikais, tiesa, priimtiną kalbėjimo būdą ne visada pavyksta rasti lengvai. Tad spektaklis „Kad tave žąsis” kvies šeimas paprastai ir šmaikščiai panagrinėti, kodėl mes kartais liūdime ir kaip tapti laimingiems. Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros institutu.

Kad_tave_zasis_Donato_Bielkausko_nuotr2

„Kad tave žąsis“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė). Donato Bielkausko nuotr.

Ateinantį sezoną Klaipėdos lėlių teatre ne tik daug naujovių, bet ir tęstinių teatro veiklų bei projektų. Šį sezoną tradiciškai rugsėjį duris atvers „Karakumų Asilėlio mokyklėlė”, kviečianti ikimokyklinio amžiaus vaikus kartu būti, kurti, lavėti. Lėlių teatras ir toliau spektaklius rodys kūdikiams, vaikams ir suaugusiesiems. Spektaklius galės žiūrėti ne tik pavieniai žiūrovai, bet ir organizuotos grupės iš Klaipėdos rajonų ar mokyklų.

Šiais metais Klaipėdos lėlių teatras ir toliau aktyviai dalyvaus tarptautiniuose festivaliuose. Artimiausias – sezono pradžioje 23-iajame Tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Trys – per daug, du – per mažai” (Bulgarija). Teatras pristatys spektaklį „Ieškoma: TEISYBĖ” pagal Šarlio Pero pasaką „Nykščiukas” (rež. Vera Rozanova).

Ir toliau vyks bendradarbiavimas su Klaipėdos švietimo įstaigomis, tęstinės edukacinės veiklos bei dalyvavimas tarptautiniame projekte „OFF-Book”, vienijančiame Lietuvos, Rumunijos bei Italijos edukologus ir kūrėjus. Metus pabaigs tradicinis Klaipėdos lėlių teatro projektas „Kalėdų Senelio namelis”. Kitiems kalendoriniams metams jau aktyviai ruošiamasi: numatytas tarptautinis projektas su garsia olandų menininke Nataša Belov, o sezoną vainikuos didysis lėlių teatro įvykis – pavasarį vėl susitiksime tarptautiniame, kas dvejus metus vykstančiame festivalyje „Materia magica”.

Planuotai ar netikėtai atsiradusios naujovės skatina teatrą ieškoti kitų sprendimų, prisitaikymų, plečia veiklos lauką, tačiau tiek teatro idėjos, tiek misija, tiek kūryba ir kuriantys žmonės liko tie patys. Naujas Klaipėdos lėlių teatro sezonas – jau greitai. Naujuose namuose įsikūręs Teatras pažers naujovių, tačiau kartu pažada, jog geri ir laiko patikrinti dalykai niekur nedings – tik dar labiau išaugs ir pakils į naują, kitą aukštį.

Vienas_du_kur_tu_Donato_Bielkausko_nuotr1

Lėlių spektaklis kūdikiams „Vienas, du – kur tu?“ (rež. Donatas Savickis). Donato Bielkausko nuotr.

Klaipėdos lėlių teatro repertuaras

Rugsėjo mėn.

15 d. 11.30 val. Klaipėdos lėlių teatro atidarymas Vežėjų gatvėje.
15 d. 12 val. lėlių spektaklis „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė”.
16 d. 11 ir 12 val. lėlių spektaklis kūdikiams „Vienas, du – kur tu?”.
21–23 d. MATERIA MAGICA LT.
29 d. 12, 13 ir 14 val. muzikos ir šviesos instaliacija „Tėtis ir jūra”.
30 d. 11 ir 12 val. lėlių spektaklis kūdikiams „Sapnų pasakėlė – vandenynas”.

Spalio mėn.

6 d. 12 ir 14 val. PREMJERA. Lėlių spektaklis „Kad tave žąsis”.
7 d. 12 val. lėlių spektaklis „Stebuklingas Pelenės laikas”.
13 d. 12 val. lėlių spektaklis „Raudonkepuraitė” .
14 d. 11 ir 12 val. lėlių spektaklis kūdikiams „Vienas, du – kur tu?”.
20 d. 12 val. lėlių spektaklis „MAMA”.
21 d. 12 val. lėlių spektaklis „Sudaužytas kiaušinis”.
27 d. 18 val. Lėlių spektaklis suaugusiesiems „MALINA”.
28 d. 12, 13 ir 14 val. muzikos ir šviesos instaliacija „Tėtis ir jūra”.

Lapkričio mėn.

3 d. 12 val. lėlių spektaklis „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė”.
4 d. 11 ir 12 val. lėlių spektaklis kūdikiams „Labas, mažyli”.
10 d. 12 val. PREMJERA. Lėlių spektaklis „Kad tave žąsis”.
11 d. 12 val. lėlių spektaklis „Coliukė”.
17 d. 12 val. lėlių spektaklis „MAMA”.
18 d. 11 ir 12 val. lėlių spektaklis kūdikiams „Sapnų pasakėlė – diena / naktis”.
23 d. 18 val. lėlių spektaklis suaugusiems „MALINA”.
24 d. 12 val. lėlių spektaklis „Raudonkepuraitė”.
25 d. 11 ir 12 val. lėlių spektaklis kūdikiams „Vienas, du – kur tu?”.

Gruodžio mėn.

8 d. 12, 14 ir 16 val. Kalėdų Senelio namelis.
9 d. 10, 12, 14, 16 ir 18 val. Kalėdų Senelio namelis.
14 d. 16 ir 18 val. Kalėdų Senelio namelis.
15 d. 10, 12, 14, 16 ir 18 val. Kalėdų Senelio namelis.
16 d. 10, 12, 14, 16 ir 18 val. Kalėdų Senelio namelis.
20 d. 16 ir 18 val. Kalėdų Senelio namelis.
21 d. 16 ir 18 val. Kalėdų Senelio namelis.
22 d. 10, 12, 14, 16 ir 18 val. Kalėdų Senelio namelis.
23 d. 10, 12, 14 ir 16 val. Kalėdų Senelio namelis.

Daugiau informacijos: www.klaipedosleliuteatras.lt.

Leave a Reply