Klaipėdos lėlių teatras kviečia ieškoti razinų

Apsilankyti Klaipėdos lėlių teatre kovo mėnesį – privaloma, nes šis mėnuo yra skelbiamas šventiniu teatro mėnesiu. Ta proga Klaipėdos lėlių teatras rodys geriausius savo spektaklius, vaišins žiūrovus razinomis ir kvies ieškoti lėlių teatro „razinų” savo aplinkoje.

Leliu_teatras

Klaipėdos lėlių teatro žmonės. Donato Bielkausko nuotr.

„Kiekvienas žmogus, atidžiau pažvelgęs į jį supančią aplinką, gali pamatyti lėlių ar objektų teatrą. Šiuolaikinio lėlių teatro personažais gali tapti bet kas, net rytinis kavos puodelis su šaukšteliu”, – pastebėjo Klaipėdos lėlių teatro vadovė, kviesdama dalyvauti žiūrovus konkurse „Atrask lėlių teatrą”.

Konkurso taisyklės – labai paprastos: atrasti lėlių ar objektų teatrą savo aplinkoje, nufotografuoti ir kelti nuotrauką į Klaipėdos lėlių teatro paskyrą socialiniame tinkle „Facebook”: www.facebook.com/klaipedosleliuteatras. Konkurso nugalėtojas bus paskelbtas Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją – ir gaus dovanų Klaipėdos lėlių teatro abonementinį bilietą.

Klaipėdos lėlių teatro kolektyvas Tarptautinę teatro dieną minės kartu su visa teatralų bendruomene, kurią suburia apdovanojimai „Auksiniais scenos kryžiais” bei klaipėdietiški apdovanojimai „Padėkos kaukėmis”. Pastarajam apdovanojimui „Geriausio metų lėlių teatro spektaklio vaikams” kategorijoje šiais metais pristatytas Klaipėdos lėlių teatro spektaklis medžiuose „Ieškoma: teisybė”.

Lėlių teatro kūrėjai kovą švenčia ne tik Tarptautinę teatro dieną, bet ir Tarptautinę lėlininkų dieną, kuri minima kovo 21-ąją. Klaipėdos lėlių teatro kolektyvas profesinę šventę minės Vilniuje, kartu su kolegomis – Tarptautinės lėlininkų sąjungos UNIMA (Unijon Internationale de la Marionnette) nariais.

Kartu su kitomis uostamiesčio kultūros įstaigomis Klaipėdos lėlių teatras šiemet jungėsi prie „laukiančio bilieto” iniciatyvos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 11-ąją Klaipėdos koncertų salėje vykusiame labdaringame šventiniame koncerte „Nubusk pasikeitęs” ir prieš koncertą miestiečiai paaukojo 2335 eurus. Ši suma bus skirta bilietams į projekto partnerių – Klaipėdos koncertų salės, Klaipėdos lėlių teatro, Klaipėdos dramos teatro ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro renginius. „Laukiantys bilietai” bus dovanojami vaikams ir paaugliams.

Klaipėdos lėlių teatro direktorės Aušros Juknevičienės nuomone, „laukiantis bilietas” – tai galimybė tiems žmonėms, kurie dar niekada nėra buvę kultūrinėje įstaigoje ar galvoja, kad neturi tam resursų. Tikimės, kad „laukiančiu bilietu” pasinaudos jaunos šeimos, kurios augina daugiau vaikų, tėvai su kūdikiais”, – kalbėjo A. Juknevičienė.

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Leave a Reply