Klaipėdos lėlių teatras išeina į gatvę

Klaipėdos lėlių teatras plečia savo veiklos ribas – pristato tarpdisciplininio meno projektą „Lėlių teatro virsmai”, išeina vaidinti į gatvę ir kviečia į savo sceną lėlių teatro kūrėjus iš užsienio.

didziosios-leles

Didžiausios Klaipėdos lėlių teatro lėlės transformuosis į šviesos instaliacijas, kurias žiūrovai pamatys Šviesų festivalio metu. Klaipėdos lėlių teatro archyvo nuotr.

„Nuolatinis naujų lėlių teatro formų ir turinio ieškojimas yra mūsų kūrybos variklis, – sako Klaipėdos lėlių teatro vadovė Aušra Juknevičienė, pristatydama teatro veiklą 2016-aisiais. – Siekiame parodyti žiūrovams modernų, įkvepiantį naujiems atradimams, stebinantį lėlių teatrą. Pasitelkę įdomias lėlių teatro priemones stengiamės kurti ne formą, bet turinį, kuris domintų įvairaus amžiaus ir interesų publiką.”

Menininkų mainai

Vasario mėnesį startuoja naujas Klaipėdos lėlių teatro eksperimentas – tarpdisciplininis projektas „Lėlių teatro virsmai”. Trims mėnesiams lėlininkai nemokamai užleis vieną savo repeticijų salių Klaipėdos senamiestyje kitų sričių menininkams, norintiems kūrybiškai išreikšti savo požiūrį į lėlių teatrą. „Tai gali būti dramos, šokio, kino, videomeno ar dailės projektas, kuriame būtų interpretuojama lėlių teatro idėja. Sukurti darbai bus pristatomi Klaipėdos lėlių teatre”, – pristatė sumanymą A. Juknevičienė.

Gatvė taps antra scena

Virsmai palies ir patį Klaipėdos lėlių teatrą. Didžiausios jo lėlės transformuosis į šviesos instaliacijas, kurias žiūrovai išvys vasario 13–16 dienomis Klaipėdoje vyksiančio Šviesų festivalio metu. Gatvė Klaipėdos lėlių teatro kūrėjams šiltuoju metų laiku taps antrąja scena, nes šių metų planuose – sukurti unikalų gatvės lėlių teatro spektaklį.

Šį ambicingą projektą Klaipėdos lėlių teatras ketina įgyvendinti su temperamentingaisiais svečiais iš Ispanijos – gatvės teatro trupe „Dromosofista”. Sesers Rugiados ir brolio Timoteo Grignani įkurtos trupės pasirodymai žavi gyvos muzikos, lėlių, šešėlių ir dramos teatro sinteze, netikėtais lyrikos, humoro ir fantasmagorijos deriniais. Klaipėdos lėlių teatro ir trupės „Dromosofista” gatvės spektaklio premjera numatoma birželio mėnesį.

dromosofista1

Svečiai iš Ispanijos trupė „Dromosofista” drauge su Klaipėdos lėlių teatru kurs gatvės lėlių teatro vaidinimą. Klaipėdos lėlių teatro archyvo nuotr.

Klaipėdos lėlių teatras šiais metais pasirodys ne tik uostamiesčio gatvėse, bet ir kraus lagaminus tolimesnėms kelionėms. Jau suplanuotos spektaklio „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė” , kurį režisavo Gintarė Radvilavičiūtė, gastrolės po Lietuvą. Spektaklis bus rodomas Vilniuje, Kaune, Jonavoje, Alytuje, Tauragėje, Plungėje.

Gatvės spektaklio bendraautorių kvietimu Klaipėdos lėlininkai ketina apsilankyti Barselonoje. Teatro planuose numatytos gastrolės Bulgarijoje.

Nauji spektakliai vaikams ir suaugusiesiems

Rudenį lėlių teatre laukiamas naujų spektaklių derlius. Jauna Klaipėdos lėlių teatro aktorė Aušra Bakanaitė rugsėjo mėnesį ketina debiutuoti teatro scenoje su režisūriniu darbu – spektakliu vaikams.

Klaipėdos lėlių teatro repertuarą papildys spektaklis suaugusiesiems, kurį režisuos svečias iš Prancūzijos jaunas režisierius Alan Payon, baigęs lėlių teatro studijas pasaulinio garso lėlių teatro mokykloje Šarlevilyje (Prancūzija).

Šiuo metu Klaipėdos lėlių teatro repertuare yra keturiolika spektaklių kūdikiams, vaikams ir suaugusiesiems. Repertuariniai spektakliai rodomi Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) kiekvieną savaitgalį. Taip pat teatre vyksta edukaciniai lėlių teatro užsiėmimai vaikams su tėvais “Karakumų Asilėlio mokyklėlė”, lėlių gamybos dirbtuvės, švenčiami vaikų gimtadieniai. Vasarą tradiciškai planuojama „Karakumų Asilėlio” stovykla vaikams, o teatrinius metus užbaigs mylimiausias Klaipėdos lėlių teatro svečias Kalėdų Senelis.

Leave a Reply