Klaipėdos lėlininkai mokys latvius ir vaidins Vilniuje

Klaipėdos lėlių teatras ateinančią savaitę priims svečius iš Latvijos, Liepojos lėlių teatro, ir pats svečiuosis Vilniaus knygų mugėje. Pasisemti patirties ir pristatyti savo kūrybą Liepojos lėlių teatro kūrėjai atvyksta į Klaipėdą jau pirmadienį, vasario 22 d. Šis kaimynų susitikimas – tai tarptautinio projekto „Puppet Theater Cultural Diversity” ir Šiaurės bei Baltijos mobilumo programos „Culture” dalis.

basiklausant_vejo1

Liepojos lėlių teatro spektaklis „Besiklausant vėjo”. Organizatorių archyvo nuotr.

Liepojos lėlių teatro inicijuotame projekte, kuris vyksta jau antrus metus, dalyvauja Liepojos, Klaipėdos lėlininkai ir Švedijos teatras „Zebradans”.

Praėjusiais metais Klaipėdos lėlių teatras Liepojoje pristatė savo kūrybą, o dabar rengia praktinį seminarą „Kūrybinė lėlių teatro aktoriaus technika”. Jo metu klaipėdiečiai lėlininkai su kolegomis iš Latvijos dalinsis lėlių teatro aktoriaus meistriškumo paslaptimis.
„Stebėdami Liepojos lėlių teatro spektaklius identifikavome problemą, kad latviai neturi aiškios takoskyros tarp dramos aktoriaus ir lėlininko. Liepojos lėlių teatro spektakliuose aktoriai dažnai patys vaidina. Norime atkreipti dėmesį į tai, kad pagrindinis aktorius lėlių teatre yra lėlė, o ją valdančio aktoriaus tikslas – suteikti lėlei gyvybę. Seminare pristatysime bei drauge išbandysime svarbiausius lėlininko kūrybinius principus”, – sakė Klaipėdos lėlių teatro režisierė bei Klaipėdos menų akademijos lėlių teatro dėstytoja Karolina Jurkštaitė.

Po seminaro Liepojos lėlių teatro trupė 15 val. Klaipėdos lėlių teatro scenoje parodys naujausią savo spektaklį „Besiklausant vėjo”. Šis spektaklis taip pat buvo sukurtas projekto „Puppet Theater Cultural Diversity” metu, bendradarbiaujant su švedų teatro „Zebradans” choreografe bei prodiusere Ingrid Olterman ir jos kolega šokėju Mikael Strid.

stebuklingas-pelenes-laikas-61

Klaipėdos lėlių teatro spektaklis „Stebuklingas Pelenės laikas”. Organizatorių archyvo nuotr.

Vasario 25 d. Klaipėdos lėlių teatro lėlininkai pasirodys Vilniaus knygų mugėje. 12 val. Vaikų scenoje mugės dalyviai išvys vieną novatoriškiausių uostamiesčio lėlininkų spektaklių „Stebuklingas Pelenės laikas”.

Žinomos lėlių teatro kūrėjos Gintarės Radvilavičiūtės režisuotame spektaklyje pagal Nijolės Indriūnaitės tekstą Pelenės neaplanko stebuklinga fėja ir tėtis iš kelionės neparveža trijų stebuklingų riešutėlių. Vis dėlto asmenybės „transformacija” įvyksta – autobusų stotelėje mergaitė randa lagaminą, kuriame – jai tinkanti suknelė ir batukai. Jais pasipuošusi Pelenė ir sužiba grupės „Šalpusniai” koncerte. „Stebuklingas Pelenės laikas” – tai spektaklis apie mažą stebuklą, kurį patiria šių laikų Pelenė.

Klasikinė pasaka Klaipėdos lėlių teatro pastatyme perteikiama naudojant popierines lėles ir šiuolaikinės trimatės knygos technologijas. Spektaklis mažuosius žiūrovus žavi dinamišku, plastišku veiksmu, o vyresnius – teksto daugiasluoksniškumu. Pelenės istorija virsta detektyvu su painiomis peripetijomis, atgyjančiomis iliustracijomis, užburiančia muzika ir, žinoma, laiminga pabaiga.

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Leave a Reply