Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Žiurkiagalviai” žvelgia į kitoniškumą

Klaipėdos jaunimo teatras 2017 m. spalio 7 d. pagal šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Natacha De Pontcharra pjesę pasakoja Žefo ir Žefio, brolių, gimusių su žiurkių galvomis ir dėl to priverstų slėptis nuo pasaulio, istoriją. Žiūrovai pamatys trumpus epizodus iš Žefo ir Žefio gyvenimo, o jų vaikystės prisiminimai ir kasdienybės įvykiai netikėtai išsirutulioja į žmogžudystės tyrimą.

ziurkiagalviai

Klaipėdos jaunimo teatro archyvo nuotr.

„Žiurkiagalviai” – spektaklis apie žmones, kurie bando pritapti visuomenėje, tačiau jiems sunkiai sekasi, todėl jie tampa atstumtaisiais, tačiau patys to nesupranta. Spektaklis apie tai, kaip šie žmonės gyvena, kaip bando integruotis ir kas jiems nutinka dėl jų kitoniškumo. Kodėl šie du broliai žiurkiagalviai? Pjesės autorė sako, kad broliai yra gimę su žiurkių galvomis ir jie patys tuo yra įtikėję, bet išties niekas nežino, kaip yra iš tikrųjų. Tai spektaklio paslaptis ir metafora kitoniškumo, kurio aplinkiniai nepriima. Spektaklis iškelia klausimą, kas gi nutinka, kai visuomenė nepriima kitoniškumo”, – spektaklį „Žiurkiagalviai” pristato aktorius Paulius Pinigis.

„Žiurkiagalviai” pasakoja apie žmones, nublokštus į socialinį užribį, kuris taip pat yra visuomenės sudedamoji dalis. Žefo ir Žefio istorija pateikiama kaip liudijimas ir pripažinimas, kur patys žiūrovai nuspręs, kas šioje situacijoje kaltas.

„Tuo metu, kai mes pradėjome kurti šį spektaklį, Lietuvoje įvyko daug žiaurių kriminalinių nusikaltimų. Žmogžudystės sukrėtė visuomenę. Žmonės labai smerkė nusikaltusius. Daug kas kalbėjo, kad tie žmonės žmogžudžiai, baisuokliai ir net neverti gyventi. „Žiurkiagalviai” skatina į situaciją pažvelgti plačiau, neskubėti klijuoti etikečių žmonėms. Šioje pjesėje iškeliamas klausimas, nuo ko gi išties prasideda problema. Taip, jie įvykdo žmogžudystę, bet kada viskas prasideda? Žefis ir Žefas viso spektaklio metu kalba apie savo šeimą ir vaikystę. Nors jie patys to nesupranta, bet jų vaikystė buvo tragiška. Tačiau niekas nepastebėjo, kad jie buvo išmesti iš mokyklos, kad mama jų nekentė, o tėvas tiesiog liepdavo nesirodyti akyse”, – spektaklio idėją pristato aktorius Donatas Želvys.

Spektaklio „Žiurkiagalviai” kūrybinė komanda: Valentinas Masalskis, Paulius Pinigis, Donatas Želvys, Laima Akstinaitė, scenografė – Paulė Bocullaitė, vaidina: Donatas Želvys, Paulius Pinigis, Laima Akstinaitė.

Spektaklis bus rodomas 2017 m. spalio 7 d. 19 val. „Kultūros fabrike” (Bangų g. 5A, Klaipėda). Bilietus galima įsigyti internetu ir „Tiketa” bilietų platinimo vietose.

Klaipėdos jaunimo teatro informacija

Leave a Reply