Klaipėdos dramos teatre – antroji sezono premjera!

Kovo 17 ir 18 d. 18.30 val. Klaipėdos dramos teatras kviečia žiūrovus į antrąją sezono premjerą – italų dramaturgo Eduardo De Filippo lyrinę komediją „Kalėdos Kupjelų namuose”. Spektaklio režisierius – teatro meno vadovas Povilas Gaidys, scenografas – Artūras Šimonis, kompozitorius – Jonas Jurkūnas. Vaidins Klaipėdos dramos teatro aktoriai Vaidas Jočys, Renata Idzelytė, Donatas Švirėnas, Sigutė Gaudušytė, Edvardas Brazys, Liudas Vyšniauskas, Jonas Naujokas, Arnoldas Eisimantas, Kazimieras Žvinklys, Lina Krušnaitė, Alina Mikitavičiūtė, Česlovas Judeikis, Vida Kojelytė, Simona Šakinytė, Linas Lukošius.

Kaledos_Kupjelu_namuose

Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Kalėdos Kupjelų namuose”. Remigijaus Treigio nuotr.

Italų dramaturgas Eduardo De Filippo (1900–1984) – aktorius, gabus režisierius, talentingas rašytojas, sukūręs 55 pjeses ir išgarsinęs neapolietišką teatrą toli už Italijos ribų. Savo šalyje jis iki šiol švelniai vadinamas tiesiog vardu – Eduardo.

Eduardo pirmąkart pasirodė scenoje, kai jam tebuvo ketveri. Vaikystę ir jaunystę jis praleido teatre – vaidindamas, mėgindamas rašyti nedideles pjeses. Kartu su juo vaidino sesuo ir brolis – su jais 1930 m. Eduardo įkūrė savo trupę „Komiškasis De Filippo teatras”. Tuo metu De Filippo susipažino su garsiuoju Luigi Pirandello, padariusiu jam didelę įtaką. Kartu su juo 1936 m. parašė pjesę „Nauja suknelė”.

Eduardo De Fillipo savo pjesėse sugebėjo pratęsti itališkosios Commedia dell’arte ir neapolietiškojo dialektinio teatro tradicijas. „Kalėdos Kupjelų namuose” (1931 m.), beje, ir parašytos Neapolio tarme – tai visiškai nesukliudė pjesei išgarsėti visoje Italijoje, o vėliau ir visoje Europoje.

Eduardo De Filippo pjesės – tarsi pats gyvenimas. Kartais grubus, kartais graudus, dažnai komiškas ir visada spalvingas. Jose puikiai dera viskas – groteskas, lyrika, gilus psichologizmas ir taiklūs pastebėjimai, o viską vainikuoja sodrus neapolietiškas humoras.

…Lukas Kupjelas – paprastas neapolietis, nedidelės spaustuvės darbuotojas, šeimos galva. Su šeima, tiesą sakant, nelabai kas: žmona nuolat burba, sūnus – ne tik lepūnėlis, bet dar ir vagišius. Dukra, ištekėjusi už verslininko, įsimylėjo kitą ir žada su juo pabėgti. Lyg negana to, po namus dar slankioja viskuo nepatenkintas Luko brolis, neturintis kur gyventi. Lukas jau nebeturi vilčių suvaldyti savo griūvantį nedidelį pasaulėlį. Jam dabar svarbiausia – kaip ir kasmet sumeistrauti Kalėdų prakartėlę, mažytę grožio ir harmonijos salelę. Tačiau panašu, kad grožis ir harmonija terūpi tik jam vienam…

Klaipėdos dramos teatro informacija

Leave a Reply