Klaipėdoje – lėlių spektaklio medžiuose premjera

Klaipėdos lėlių teatras liepos 16 d., šeštadienį, 12 ir 14 val. Klaipėdos skulptūrų parke pristato unikalaus tarptautinio projekto premjerą – lėlių spektaklį medžiuose „Ieškoma: teisybė” pagal Šarlio Pero pasaką „Nykščiukas”. Žiūrovai spektaklio siužetą seks vaikščiodami parke paskui pasakotojus, o aktoriai ir lėlės vaidins ne tik ant žemės, bet ir medžiuose.

ieskoma_teisybe

Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Visai šeimai skirtą pasaką „Ieškoma: teisybė” Klaipėdos lėlių teatras sukūrė bendradarbiaudamas su lėlių teatro menininkais iš Prancūzijos, baigusiais lėlių teatro studijas Šarlevilyje. Spektaklio režisierė – rusų kilmės kūrėja Vera Rozanova, dailininkė – brazilė Thais Trulio, lėlių konstruktorius – prancūzas Lucas Prieux.

Spektaklyje vaidina Klaipėdos lėlių teatro aktoriai: Aušra Bakanaitė, Monika Mikalauskaitė, Vytautas Kairys, Erika Gaidauskaitė. Kūrybiniame spektaklio gimimo procese svarbų vaidmenį suvaidino ir laipiojimo po medžius instruktorė iš Prancūzijos Gaelle Girardot, kuri padėjo aktoriams prisijaukinti medžių „sceną” ir „dekoracijas”.

„Pasaka įdomi tuo, kad joje vyksta melo ir tiesos sankirta, – pristato pagrindinę spektaklio temą režisierė V. Rozanova. – Kūrinyje pateikiami klaidingi faktai, iškreipta istorija. Tai provokuoja žiūrovus abejoti, mąstyti ir ieškoti savo atsakymų į klausimus. Šiandienos informacijos sraute taip pat daug netiesos, kuri dažnai priverčia suabejoti ilgus amžius formuotomis vertybėmis. Kaip atskirti, kas yra tiesa, kuo vadovautis? Šio spektaklio veikėjai ir žiūrovai atsakymų ieškos drauge”, – intrigavo režisierė.

ieskoma_teisybe1

Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Spektaklis „Ieškoma: teisybė” provokuoja ne tik turiniu, netradicine veiksmo erdve, bet ir forma. Pasakoje veikia išskirtinai tik iš gamtinių medžiagų sukurtos skirtingų tipų lėlės: kotinės, pirštininės, marionetės, kaukės, objektai, net lėlė-instaliacija. Visos jos – skirtingai valdomos ir turi savitas funkcijas bei paskirtį. Lėles valdantys Klaipėdos lėlių teatro aktoriai šiame spektaklyje vaidina ir kaip dramos aktoriai.

„Kūrybinis procesas buvo labai įdomus ir kupinas netikėtumų. Mes pripratę prie ribotos nedidelės scenos, o čia laukas – plati erdvė, kurioje nuolat kas nors patraukia dėmesį, tad sukoncentruoti žiūrovo dėmesį į save ar lėlę tapo tikras iššūkis. Balsas tarp medžių skamba visai kitaip. Sudėtingas tampa net toks paprastas dalykas, kaip pasakyti svarbius dalykus, perduoti mintį nerėkiant. Galiausiai prieš pat premjerą kažkas pavogė spektaklio virves, kuriomis laipioja aktoriai ir tvirtinamos lėlės, tad teko skubiai atnaujinti rekvizitą”, – dalinosi patirtimi aktorės E. Gaidauskaitė ir M. Mikalauskaitė.

Daugiau informacijos ir bilietų rezervacija tel. (8 46) 239932, 8 615 29524. el. p. info@klaipedosleliuteatras.lt, www.klaipedosleliuteatras.lt

Leave a Reply