Intymus pokalbis „Sau pačiam” – tiesiogiai iš Jaunimo teatro

Kas gali būti natūraliau šiais visuotinės saviizoliacijos laikais už pokalbį su savimi pačiu? Akistatoje su nežinomybe neišvengiamai kyla paprasčiausi gyvenimo ir išgyvenimo klausimai. Juos sau užduodame sunkiais gyvenimo momentais. Ir ieškome atsakymų, kas religijoje ar filosofijoje, o kas tiesiog paliesdamas artimo žmogaus ranką… Retame literatūros kūrinyje gali tilpti ir filosofinė, ir paprasta žmogiškoji išmintis. Toks yra Marko Aurelijaus užrašų rinkinys „Sau pačiam“.

Aktorė Viktorija Kuodytė, „Sau pačiam“. Lauros Vansevičienės nuotr.
Aktorė Viktorija Kuodytė, „Sau pačiam“. Lauros Vansevičienės nuotr.

Romos imperatorius ir paskutinis žymus stoicizmo filosofijos atstovas Markas Aurelijus užrašus „Sau pačiam“ rašė II a. viduryje dalyvaudamas karo žygiuose Romos imperiją apėmusios raupų pandemjos metu. Markui Aurelijui teko neišpasakytai sunki užduotis – mirtinos ligos akivaizdoje vienam priimti sprendimus, kaip išsaugoti valstybę, kariuomenę, visuomenės moralę ir gerovę. Stebėtina, kad vadovaudamas tuometinei milžiniškai Romos imperijai, Aurelijus vengė šlovinimo, save patį mokė santūrumo ir kuklumo, nuolat primindamas sau apie visa ko laikinumą.

„Sau pačiam“ – tai intymus pokalbis su savimi akistatoje su tikrove. Tai – apmąstymai apie žmogaus gyvenimo prasmę, ieškant jos per pareigą kitam žmogui, ir susitaikymą su natūraliais gyvenimo dėsniais. Nedidelėje knygelėje dienoraščio forma Markui Aurelijui pavyko įvardinti kasdienio žmogaus santykio su pasauliu ir pačiu savimi esmę.

Aktorės Viktorijos Kuodytės ir režisieriaus Audronio Liugos kūrybinis projektas pagal ištraukas iš „Sau pačiam“ gimė pirmojo, pavasarinio, karantino metu. Jo premjera įvyko Jaunimo teatro didžiojoje salėje, tačiau antruoju pandemijos laikotarpiu „Sau pačiam“ rodymai nutrūko. Teatro uždarymas dėl karantino pasufleravo naują virtualią šio meninio projekto formą su tiesiogine transliacija. Aktorė akis į akį susitinka su individualiu virtualiu žiūrovu pokalbiui su juo kaip su pačia savimi. Gal teatrui būtiną tiesioginį kontaktą trumpam gali pakeisti čia ir dabar gimęs minčių ryšys? „Sau pačiam“ – kaip sau ir pačiam tuo pat metu. Nekasdieniškai apie kasdienybės dalykus.

Bilietus į tiesioginę spektaklio „Sau pačiam“ transliaciją 2021 m. vasario 14 d. 18.30 val. galima įsigyti platformoje tiketa.lt, jie platinami su šventine nuolaida.

Valstybinio jaunimo teatro informacija

Leave a Reply