„Cezario grupė” Klaipėdoje: du spektakliai ir edukacinė programa

Gegužės 1, 2 dienomis teatras „Cezario grupė” atvyksta į „Kultūros fabriką” su Cezario Graužinio režisuotais spektakliais „Arabiška naktis” ir „Dar viena meilės staigmena” bei edukacine programa, kurią ves aktorius Vytautas Kontrimas ir teatro kompozitorius Martynas Bialobžeskis.

cezario_grupe_D.Matvejevo_foto

Teatras “Cezario grupė” ir režisierius Cezaris Graužinis. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Gegužės 1 d. 19 val. Klaipėdos publikai bus pristatomas debiutinis „Cezario grupės” spektaklis „Arabiška naktis”. Vos tik sušvitęs Lietuvos teatro padangėje, jis tuoj pat susilaukė publikos simpatijų bei buvo aukštai įvertintas teatro profesionalų – už šį spektaklį vos susikūrusi „Cezario grupė” buvo pagerbta Auksiniu scenos kryžiumi – aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu. Savo meninėmis priemonėmis „Arabiška naktis” gerokai išsiskiria Lietuvos teatro kontekste. Žiūrovas, užuot sprendęs sudėtingus simbolių rebusus, yra kviečiamas pasiduoti fantazijos srautui ir drauge su aktoriais atrasti magišką vaizduotės pasaulį, kur viskas įmanoma.

Intelektualiam meilės žaidimui kvies vienas naujausių teatro spektaklių „Dar viena meilės staigmena” pagal genialaus XVIII a. pradžios prancūzų dramaturgo ir filosofo Pierre’o de Marivaux to paties pavadinimo komediją. Tai staigmena teatro gurmanams, vertinantiems subtilų psichologizmą, daugiasluoksnį turinį bei elegantišką humorą. Jis bus rodomas gegužės 2 d. 19 val. Paklaustas, kodėl spektakliui pasirinko šią Lietuvos teatro scenoje dar nestatytą, beveik trijų šimtų metų senumo pjesę, C. Graužinis atsako, jog jį pirmiausiai patraukė šio dramaturgo rašymo stilius. Efektingi vingrūs, paradoksalūs dialogai, apgaulingas siužetas – tai, kas laikoma Marivaux kūrinių „firminiu ženklu”. „Toks originalus stilius, jo atradėjo garbei vadinamas „marivodažu”, – didžiulio susikaupimo ir kruopštumo pareikalavęs išmėginimas”, – prisipažįsta spektaklio režisierius C. Graužinis.

cezario_gr_dar_viena_meiles_staigmena_D.Matvejvas

Spektaklis “Dar viena meilės staigmena”. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Aktorius Vytautas Kontrimas ir kompozitorius Martynas Bialobžeskis paruošė edukacinę programą, kuri Klaipėdos „Kultūros fabrike” vyks gegužės 2 d. nuo 11 val. Aktoriaus Vytauto seminaras skirtas ieškantiems bendravimo laisvumo, norintiems pagerinti savo viešojo kalbėjimo įgūdžius. Teatro žaidimai ir improvizacinės užduotys išlaisvins gebėjimą improvizuoti, greitai prisitaikyti ir jausti savo partnerį, pašnekovą ir auditoriją. Kompozitorius Martynas supažindins klausytojus su bendrais teatro kaip kultūrinio ir socialinio reiškinio bruožais bei pristatys, kokia muzikos reikšmė dramos pastatymuose. Atkreipiame dėmesį, kad dalyvių skaičius edukacinėje programoje ribotas.

„Cezario grupės” spektakliai bus rodomi gegužės 1 ir 2 dienomis, 19 val., „Kultūros fabrike” (Bangų g. 5A, Klaipėda). Bilietus platina TIKETA (bilieto kaina į vieną spektaklį – 8 €, į abu spektaklius – 12 €); edukacinė programa gegužės 2 d. 11 val., bilietai bus platinami renginio dieną „Kultūros fabriko” kasoje (kaina – 3 €, su spektaklio bilietu nemokamai). Daugiau informacijos – teatro „cezario grupė” tinklalapyje www.cezariogrupe.lt.

Leave a Reply