Apeirono teatro „Ašmenų išskaitymai”, arba „Metūgės”

Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) toliau vyksta Apeirono teatro pasirodymai. Kviečiame apsilankyti 2020 m. rugpjūčio 25 d. 18 val. bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje prisiminti ar susipažinti su Birutės Pūkelevičiūtės kūryba.

Apeironas_foto_Ruslan_Bolgov

Ruslano Bolgovo nuotr.

Poezijos vakaro metu susipažinsime su keletu faktų iš B. Pūkelevičiūtės asmeninio gyvenimo ir skaitysime eilėraščius iš poezijos rinkinio „Metūgės”. Eilėraščius skaitys Apeirono teatro kūrėjos Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė.

Šis eilėraščių rinkinys, alsuojantis erotine, tai švelnia, tai laukine mylinčios moters jausena, prasiveržusiais iš pasąmonės pasakojimais, Lietuvoje buvo priskirtas moralės ir dorovės nuosmukio pavyzdžiui. Pokario Lietuvai buvo netikėta, kad įvardis „Ji” tampa aktyviuoju veikėju, nebe vien vyriškojo ego priedėliu. K. Bradūnas rašė: ,,Biologinis moters pradas ir nežabotas vitališkumas gožte užgožia ištisus eilėraščius.”

B. Pūkelevičiūtės poetinis pasaulis ir subjektas sukurtas dar prieš išplintant feministinės kritikos teorijoms, todėl daug užtarėjų ji nesulaukė. Bet faktas – būtent B. Pūkelevičiūtės eilėraštis ,,The Cryof Rachel” buvo įtrauktas į pasaulinės poezijos antologiją šalia A. Rimbaud, R. Frosto, V.B. Yeatso.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos informacija

Leave a Reply