Apeironas kerta ribas

Sausio 30 d. Apeirono teatras klaipėdiečiams pristatys naujausią savo premjerą “Žinduolių perėja”. Spektaklio eskizas darbiniu pavadinimu “Miegančios motinos” buvo parodytas dar prieš šventes – tuomet po peržiūros kūrėjai susitiko su žiūrovais ir aptarė šio darbo problematiką, žanro klausimus, aktorinius niuansus. Tuokart spektaklio kūrėjai mielai pabuvo savo gerbėjų gerbėjais, nes pastarieji noriai dalinosi savo įspūdžiais bei įžvalgomis.

apeirono_teatras_zinduoliai

“Žinduolių perėja”. Apeirono teatro archyvo nuotr.

„Žinduolių perėjoje” spektaklio sumanytoja ir režisierė Greta Kazlauskaitė kelia sudėtingas ir opias šiandienos problemas: abortų traumines pasekmes, nelauktų vaikų sielvarto metamorfozes, motinystės instinkto defektus, gyvųjų ir mirusiųjų bendravimą per transą ar somnambulizmą. Scenoje šios temos vystomos per kasdienių patirčių ir būklių fenomenologiją, kartais netgi pasiduodant iliuzijai, kad realybė gali viską paslėpti po abejingumo ar saviironijos kaukėm. Šioje perspektyvoje spektaklis įgauna tragifarso atspalvių. Visgi drama išlieka, kadangi spektaklio veikėjai nežino išganingo eliksyro receptūros. Jie jaučiasi įkalinti Hado karalystėje tarsi Sartro personažai ir greičiau išvystą baudžiančius Dievo atvaizdus, nei gailestingosios Dievo Motinos paveikslą. Vis dėlto šiame lynčiškame labirinte jie yra kažkur arti Viešpaties ir žiūrovas negali to nepastebėti! Guodžia tai, kad esam perėjoj, nors išėjimo dar nematyti…

Pusantros valandos trukmės varjetė meistriškai įsuka Apeirono aktoriai: Erika Kubiliūtė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Kristina Švenčionytė, Kęstutis Bručkus, saksofonas – Paulius Bajorūnas. Scenovaizdžiu, šviesomis ir garsu operuoja Eglė Kazickaitė. Veiksmas vyks sausio 30 d. 19 val. Klaipėdos dramos teatro Kamerinėje salėje (Teatro g. 2, Klaipėda, įėjimas iš Žvejų g.). Bilietus galima įsigyti „Tiketos” kasose.

Leave a Reply