„Spragtukas” tapo elegantiška 2019-ųjų kulminacija

Besibaigiančius metus Klaipėdos valstybinio muzikinio teatras vainikavo premjera, kurioje netrūko sąmojo, grakštumo, išradingumo bei blizgesio.

Spragtukas_foto_e_sabaliauskaite1

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Paskutinio 2019-ųjų penktadienio vakarą pilnutėlėje Švyturio arenoje pristatytas ne vieną baleto mėgėjų kartą užauginęs Piotro Čaikovskio „Spragtukas”. Klaipėdoje šio veikalo pastatymo ėmėsi garsus rusų choreografas Kirilas Simonovas, neabejojantis, kad P. Čaikovskio muzika gyvuos ilgiau nei šis pasaulis. Įvairiose šalyse sukūręs jau ne vieną „Spragtuko” interpretaciją, baletmeisteris nemirtingame kūrinyje kaskart sugeba atrasti naujų spalvų. Klaipėdos žiūrovų laukė ratuotos pelės, kosminė eglė ir didžiulis veidrodinis gaublys, po kuriuo žibėjo meistriška klasikinės muzikos diskoteka.

Jos svarbiausiais veikėjais neabejotinai tapo Klara (Kira Tykhonova) ir Princas (Mykhailo Mordasov). Klaros brolio Frico partiją atliko Illia Temchenko. Visi trys – jauni ukrainietiškos baleto mokyklos atstovai, šįmet papildę Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėjų trupę. Klaros ir Frico tėvus Štalbaumus įkūnijo šokėjai Daria Verovka ir Mantas Černeckas, kuriam teko pasirodyti ir po trigalve Pelių karaliaus kauke. Paslaptingosios krikštamotės Frau Droselmajer vaidmenį nepriekaištingai atliko plastiškoji Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Olga Konošenko.

Spragtukas_foto_e_sabaliauskaite

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Dekoracijas ir spektaklio stilių įvairovę atspindinčius kostiumus „Spragtukui” sukūrė maskviečiai Jekaterina Zlaja ir Aleksandras Barmenkovas, šviesos efektus – dar vienas maskvietis Jevgenijus Vinogradovas. O štai subtiliomis vaizdo projekcijomis spektaklį praturtino lietuvis Linartas Urniežis.

Žiūrovus sužavėjo ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, kuriam dirigavo misteriu pozityvu dėl nedingstančios šypsenos pavadintas Vytautas Lukočius. Snaigių valsui, kaip ir dera, gyvai pritarė vaikų balsai – šalia scenos susibūrę Vytauto Valio vadovaujamos Klaipėdos vaikų operos studijos jaunieji dainininkai. Šapito cirko scenoje pasirodė šokių mokyklos „Coda” auklėtinės Goda Motiejaitytė, Domilė Panovaitė ir Aleksandra Baušytė.

Spragtukas_foto_e_sabaliauskaite2

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Anot Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovės Laimos Vilimienės, Kalėdos neįsivaizduojamos be nuostabios P. Čaikovskio muzikos. „Spragtuko” premjera – dovana visiems ir kiekvienam: orkestrui, gavusiam progą groti tokią nuostabią muziką, šokėjams, dirbusiems su itin ambicingu choreografu, ir pagaliau publikai, išvydusiai puikią premjerą. Ne veltui „Spragtukas” taip mylimas visame pasaulyje ir yra tapęs gražiausių metų švenčių kultūriniu simboliu. „Didžiuojuosi Muzikinio teatro kolektyvu, kuris 2020-uosius pasitinka su aukštai pakelta meninės kokybės kartele”, – sakė L. Vilimienė.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro informacija

Leave a Reply