Tarptautinio projekto ambicija – uostamiestį paversti šiuolaikinio šokio centru

Prancūzų institutas Lietuvoje ir šiuolaikinio šokio teatras „PADI DAPI Fish” spalio 27 – 30 d. kviečia klaipėdiečius į nemokamą kūrybinių dirbtuvių sesiją „TOOLS for Moving” („Įrankiai judėjimui”), skirtą per individualią patirtį pažinti ir suprasti, kaip kūno judesys tampa šokio judesiu. Užsiėmimai skirti ne tik profesionalams, mėgėjams, bet ir šokio patirties neturintiems miestiečiams. Seminarą ves Kano miesto nacionalinio choreografijos centro Normandijoje (Prancūzija) vadovas, choreografas Alban Richard.

Spektaklis_Suskaiciuokime_zvaigzdes

Alban Richard šiuolaikinio šokio spektaklio „Suskaičiuokime žvaigždes” akimirka Klaipėdos dramos teatre. Agathe Poupeney nuotr.

„Mano smalsumą skatina kūryba ir noras dalintis (ne)paprastais dalykais, padėti kiekvienam patirti savo kūną ir jo galimybes, leisti sau tai išdrįsti”, – apie savo darbo braižą pasakoja choreografas.

Alban Richard atvykimą ir šį projektą inicijavo Prancūzų institutas ir Prancūzijos ambasada Lietuvoje. „Mes norime pasidalinti tuo, kuo prancūzai garsėja visame pasaulyje, ir tai ne tik vynas ar sūriai – tai šiuolaikinis šokis”, – taip prasidėjo pirmasis pokalbis su J.E. Prancūzijos ambasadoriumi Philippe Jeantaud, kuriam ir kilo mintis Klaipėdoje pristatyti ambicingą projektą, pavadinimu TOOLS (liet. įrankiai), skirtą šiuolaikinio šokio populiarinimui.

Prancūzijoje šiuolaikiniam šokiui yra skiriamas labai didelis dėmesys. Yra dešimt didelių šokio centrų su puikiomis sąlygomis kurti, aukštųjų mokyklų, kurių absolventai yra žinomi pasaulio choreografai, šokėjai, šokio tyrėjai. Jų patirtis bei šokio tradicijos yra labai gilios.

Alban_Richard

Choreografas Alban Richard. Organizatorių archyvo nuotr.

Klaipėdiečiai su šiuolaikiniu prancūzų šokiu ir cirku kasmet turi progą susipažinti tarptautiniame šiuolaikinio meno festivalyje „PLArTFORMA”, mieste įsikūręs ir šiuolaikinio šokio teatras „PADI DAPI Fish”, pripažintas ir apdovanotas nacionaliniu lygiu bei pristatantis spektaklius tarptautiniuose festivaliuose. Tačiau Klaipėdoje ir visoje šalyje šiuolaikinis šokis vis dar nėra plačiai pažįstama meno rūšis.

„Šis projektas – unikali galimybė sustiprinti šiuolaikinio šokio pozicijas bei, prisimenant sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra” sėkmę, Klaipėdai vėl tapti išskirtiniu šokio miestu”, – iniciatyvą komentavo šokio teatro „PADI DAPI Fish” vadovė, choreografė, viena iš projekto organizatorių Agnija Šeiko.

Šiais metais projektas vystomas keliais etapais: š. m. liepą Klaipėdos dramos teatre parodytas prancūzų trupės spektaklis „Suskaičiuokime žvaigždes”, spalio pabaigoje vyksta šokio dirbtuvės. Pavasarį dirbtuvės bus toliau tęsiamos, o birželį mieste turėtų pasirodyti bendras šokio spektaklis. Ilgametės bendradarbiavimo su Prancūzija šiuolaikinio šokio srityje perspektyvos įtrauktos ir į Klaipėdos paraišką Europos kultūros sostinės 2022 vardui gauti.

Leave a Reply