Tarptautinė šokio diena uostamiestyje – pėsčiųjų perėjose ir ant pastatų sienų

Balandžio 29 dieną pasaulis švenčia Tarptautinę šokio dieną. Neeiliniais 2021 metais jos minėjimas bus kitoks. Šeiko šokio teatras sudarė šiai progai skirtą alternatyvų renginių maršrutą vakarui mieste. Žiūrovų lauks pasirodymai ir filmai neįprastose erdvėse: Šiuolaikinio šokio asociacijos šokėjai perėjoje, „Šokis plius miestas“ filmukai ant Klaipėdos dramos teatro sienos, o „Kultūros fabriko“ languose ir ant sienos vyks šokių mokyklos „Coda“ vertikalaus šokio bei jaunųjų balerinų pasirodymai.

„Langas į teatrą“. Šeiko šokio teatras. Augustino Našlėno nuotr.
„Langas į teatrą“. Šeiko šokio teatras. Augustino Našlėno nuotr.

„Nuolatinės naujų formų, netradicinių erdvių ir medijų šokiui paieškos turbūt užkoduotos mūsų teatro „genuose“. Šokis, apgyvendinantis netikėtas erdves – vienas mūsų išskirtinių bruožų, įvertintas apdovanojimais ir ypač mėgstamas žiūrovų. Nekantraudami dalinamės šiuo maršrutu, kuriame ne tik mūsų, bet ir kolegų iš visos šalies kūryba“, – ketvirtadienio programą pristatė Šeiko šokio teatro meno vadovė, choreografė Agnija Šeiko.

Pirmoji šokio dienos maršruto Klaipėdoje stotelė – pėsčiųjų perėja sankryžoje tarp Klaipėdos dramos teatro ir Pilies tilto. Čia nuo 18 val. apie valandą transportą ir praeivius privers sustoti ne tik raudona šviesoforo šviesa, bet ir Šiuolaikinio šokio asociacijos narių improvizacijos.

„Šią dieną asociacijos nariai minės šokio žingsniu keliaudami per Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos perėjas. Prie akcijos prisijungs visas būrys partnerių: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, Kauno kultūros centras, Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“, šokio trupė „Nuepiko“, Kauno šokio teatras „Aura“, Šeiko šokio teatras, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai ir gausus asociacijos narių būrys“, – apie asociacijos idėją perėjose pasakojo jos pirmininkė Agnietė Lisičkinaitė. Šokėjai taip pat žygiuos ir perėjose prie MO muziejaus Vilniuje bei autobusų stoties žiedo Kaune.

„Šokis plius miestas“. Šeiko šokio teatras. Pietinis molas. Vaizdo klipo stop kadras.
„Šokis plius miestas“. Šeiko šokio teatras. Pietinis molas. Vaizdo klipo stop kadras.

20 val. Šeiko šokio teatras kviečia į Teatro aikštę. Ant teatro sienos bus projektuojami trumpi „Šokis plius miestas“ vaizdo klipai. Juos kūrė būrys šalies šokio teatrų, trupių ir nepriklausomų atlikėjų. Klaipėdai skirtuose filmukuose per šokį, architektūrą ir videomeną atskleidžiami unikalūs architektūros objektai. Videokūriniai netikėta menų jungtimi žiūrovams leis pažvelgti į svečiams dažnai uždarus industrinio-jūrinio miesto objektus. Šokėjų judesiais kuriami pasakojimai atvers naujo, poetiško žiūrėjimo į industrines erdves perspektyvą. Pietinis molas (Jūros vartai), „Klaipėdos energijos“ šiluminė elektrinė, Vakarų laivų gamyklos dokas, pakeliamasis Pilies ir pasukamasis (grandinių) tiltai – šias vietas per šokį bus galima pažinti naujai. Plačiau apie „Šokis plius miestas“ klipus – Šeiko šokio teatro puslapyje.

 „Šokis plius miestas“ akcijos organizatorius Lietuvos šokio informacijos centras (LŠIC) klipus perkels į įvairias Lietuvos erdves. Tikslų jų sąrašą galima rasti www.dance.lt.

21.30 val. veiksmas persikels prie Klaipėdos „Kultūros fabriko“. Jo languose ir ant sienos vyks finalinė akcijos „Langas į teatrą“ dalis. Šokių mokykla „Coda“ sveikinimą kurs iš jaunųjų balerinų pasirodymų antro aukšto languose bei vertikalaus šokio numerio. Jį atliks mokyklos vadovė, šokėja ir choreografė Inga Briazkalovaitė. Vaizdą stebėti bus galima iš Jono kalnelio pusės.

Vertikalus šokis. Šokių mokyklos „Coda“ archyvo nuotr.
Vertikalus šokis. Šokių mokyklos „Coda“ archyvo nuotr.

Uostamiesčio šokėjai kviečia išsisaugoti šią programą, pasidalinti ja su bičiuliais ir ruoštis šokio kupinam vakarui mieste.

Balandžio 29 d. programa trumpai:

18 val. sankryža prie Klaipėdos dramos teatro. Šiuolaikinio šokio asociacijos narių pasirodymai pėsčiųjų perėjose.

20 val. Teatro aikštė, Klaipėdos dramos teatro siena. Šokiui ir architektūrai skirtų vaizdo klipų „Šokis plius miestas“ projekcijos ant sienos.

21.30 val. Klaipėdos „Kultūros fabrikas“. Stebėti antro aukšto langus iš Jono kalnelio pusės. Akcijos „Langas į teatrą“ finalinis pasirodymas, kuriame – šokių mokyklos „Coda“ jaunosios balerinos bei vertikalaus šokio numeris.

Šeiko šokio teatro informacija

Leave a Reply