Šokio profesionalai patirtimi dalinsis su Neringos gyventojais

Neringa dalyvauja didžiuliame tarptautiniame kultūriniame projekte „Godos”, kurį prieš metus pradėjo Kauno šokio teatras „Aura” ir Norvegijos šokio teatras „Panta Rei”. Projekto tikslas – sukurti šiuolaikinio šokio spektaklį tokiu pačiu pavadinimu „Godos” ir vykdyti šokio edukaciją Lietuvos regioniniuose miestuose.

GODOS_Trine Sirnes1_1

Šokio spektaklis „Godos”. Trine Sirnes nuotr.

Į klausimą, kas yra šiuolaikinis šokis, atsakytų toli gražu ne kiekvienas gyventojas. Beje, panaši situacija ir Norvegijoje. „Šiuolaikinis šokis Norvegijoje yra gana jaunas menas ir daug kas jo net nežino. Būtent tai mus paskatino kuo daugiau žmonių supažindinti su šiuolaikiniu šokiu. Rezultatas buvo itin džiuginantis – mes įtraukdavome žmones į šokio užsiėmimus, po kurių jie kur kas geriau suprasdavo šiuolaikinį šokį”, – apie šokio edukacijos svarbą kalbėjo choreografė iš Norvegijos Anne Ekenes.

Taigi, projekto „Godos” vykdytojų užmojuose – sudaryti sąlygas Lietuvos regionų gyventojams susipažinti su šiuolaikiniu šokiu. Tai padaryti numatyta ne tik pakviečiant žiūrėti šokio spektaklio „Godos” premjerą, bet ir įtraukiant regionų gyventojus į betarpišką kūrybinį bendradarbiavimą.

Su pasirinktais projekto dalyviais dirbs Kauno šokio teatro „Aura” šokėjai, kurie kūrybinių dirbtuvių vedimo ir šokio edukacijos subtilybių mokėsi iš didžiulę patirtį šioje srityje turinčio norvegų teatro „Panta Rei” atstovų. Projekte Neringoje dalyvaus Neringos jaunimo apskritojo stalo nariai, taip pat šokio entuziastai – nuo mažiausių iki vyriausių.

Kovo 8–11 dienomis Neringoje viešės Kauno šokio teatro „Aura” šokėjai, jie ves kūrybines dirbtuves minėtiems projekto dalyviams. Projekto dalyviai, padedami profesionalių šokėjų, sukurs trumpą pasirodymą, kurį žiūrovai galės pamatyti kovo 12 d. 16 val. VDA Nidos meno kolonijoje.

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad Neringa yra tarp trijų laimingųjų Lietuvos miestų, kuriame lankysis tarptautinis Lietuvos ir Norvegijos šokių projektas „GODOS”. Tokio aukšto lygio šiuolaikinio šokio pasirodymai mūsų mieste – retenybė. Tad džiugu, kad Kauno šokių teatras „Aura” kartu su Norvegijos šokio teatru „Panta Rei” pakvietė ir jaunimo organizaciją „Neringos jaunimo apskritasis stalas” tapti partneriais bei dalyvauti šiame tarptautiniame projekte. Šis unikalus šokio projektas atveria duris visiems, čia nėra amžiaus ribų. Tai puiki galimybė susipažinti su šiuolaikiniu šokiu, išbandyti save ir pasisemti puikių emocijų. Labai tikiuosi, kad Neringoje bus įgyvendinama vis daugiau panašių iniciatyvų”, – projektu džiaugiasi Neringos jaunimo apskritojo stalo prezidentė Agnė Jenčauskienė.

GODOS_Trine Sirnes2_1

Šokio spektaklis „Godos”. Trine Sirnes nuotr.

Po kūrybinių dirbtuvių pristatymo, 18 val. žiūrovai kviečiami į Nidos KTIC „Agila” pasižiūrėti spektaklio „Godos” premjerą. Dviejų dalių spektaklį kūrė trys choreografės: pirmąją – norvegų choreografės Pia Holden ir Anne Ekenes, antrąją – garsi Lietuvos choreografė, Kauno šokio teatro „Aura” meno vadovė Birutė Letukaitė.

Spektaklio „Godos” pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos. Kas slepiasi urbanistinio vilkolakio kailyje, kokius burtus naudoja šiuolaikinės laumės, kas neša laimę, jei nebetikime aitvarais?

Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu, primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime netolimoje ateityje.

Šokio dirbtuvių pristatymas
Kada: 2016 m. kovo 12 d. 16 val.
Kur: VDA Nidos meno kolonija (Taikos g. 43, Neringa)

PREMJERA! Kauno šokio teatras „Aura” ir norvegų šokio teatras “Panta Rei”
Šokio spektaklis GODOS (chor. B. Letukaitė, Anne Ekenes, Pia Holden)
Kada: 2016 m. kovo 12 d. 18 val.
Kur: Nidos KTIC „Agila” (Taikos g. 4, Neringa)
Įėjimas į renginius nemokamas.
Rekomenduojama registruotis iš anksto el. paštu info@aura.lt arba telefonu : +370 37 202062, +3706142300

Daugiau informacijos apie projektą: www.aura.ltwww.facebook.com/godosdanceproject/

Projektas „Godos” yra įgyvendinamas pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo programą „Europos kultūros paveldo kultūros ir menų įvairovės skatinimas”.

Leave a Reply