Šokio dienos proga – trys šokio spektakliai

Tarptautinės šokio dienos, minimos balandžio 29 d., proga šokio teatras „PADI DAPI Fish” kartu su partneriais – festivaliu „Jauna muzika” ir Klaipėdos universitetu – šokio mėgėjus kviečia net į tris spektaklius.

Dykra_D_Matvejevas

“Dykra”. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Balandžio 26 d., sekmadienį, 18 val. „Kultūros fabrike” (Bangų g. 5A, Klaipėda) festivalio „Jauna muzika 2015″ programoje pristatoma šokio opera „DYKRA” (chor. A. Šeiko). Tai – daugiausiai užsienio auditorijai rodytas teatro spektaklis. Jis pristatytas festivaliuose Prahoje, Arhuse, Taline, Berlyne, Potsdame ir kitur.

Kūrėjus įkvėpė prancūzų filosofo Žano Bodrilardo knyga „Simuliacija ir Simuliakrai” ir Rodrigo Pl filmas „Vidinė dykuma” (Meksika, 2008). Tačiau spektaklyje kūrėjai kalba apie vidinę žmonių dykumą, simuliuojamus potyrius ir santykius mus supančioje informacijos, gyvenimo įvykių gausoje. Choreografė Agnija Šeiko spektaklio choreografiją konstruoja iš šiuolaikinio šokio, baleto, gestų elementų, kuriuos paryškina minimalistiniai Sandros Straukaitės kurti kostiumai. Spektaklio libreto autoriaus ir kompozitoriaus Jono Sakalausko muzika susideda iš kelių sluoksnių: įvairios elektroninės, specialiais efektais apipintos romantizmo epochos bei ritualinės muzikos, biuro garsų, įvairaus triukšmo, dainuojamųjų intarpų. Spektaklyje šoka Petras Lisauskas, Darius Berulis, Mantas Černeckas, Jonas Sakalauskas. Scenografijos autoriai: Sigita Šimkūnaitė ir Arūnas Pašlaitis. Video- kūrė Rimas Sakalauskas.

Balandžio 30 d., ketvirtadienį, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto prof. J. Gudavičiaus salėje (K. Donelaičio g. 4) bus pristatyti 2 savo ekspresija absoliučiai skirtingi spektakliai.

16 val. į šokio spektaklį „Bjaurusis GAGA” (chor. Aušra Krasauskaitė) kviečiami 6–12 metų vaikai. Spektaklio pagrindu tapo Hanso Kristiano Anderseno pasaka „Bjaurusis ančiukas”, o temą inspiravo šiandienos vaikų ir jaunimo problema – patyčios. Pagrindinė pernai sukurto spektaklio siužeto ašis sukasi apie kenčiančius nuo patyčių vaikus, gebėjimą atsilaikyti ir nepalūžti bei nepasiklysti ieškant savojo „aš”.

Siekiant dar labiau sustiprinti šiuolaikinio pasaulio nuotaiką, spektakliui parinkta ir Rimanto Giedraičio aranžuota garsios popdainininkės Lady Gaga muzika. Ji spektaklyje padeda kvestionuoti ir pabrėžti šiuolaikinės popkultūros įtaką vaikams bei paaugliams ir ne visada teisingų idealų formavimą. Muziką atlieka Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos styginių kvartetas (Simona Trimailovaitė, Monika Vilkauskaitė, Kornelija Kupšytė, Lukrecija Serapinaitė), vadovaujamas Gabrielės Samolytės.

bjaurioji_gaga

“Bjaurusis GAGA”. Teatro archyvo nuotr.

Spektaklyje šoka Darius Berulis ir A. Krasauskaitės baleto studijos auklėtinės. Šviesų dizainą spektakliui kūrė Nerijus Gedminas, o intriguojančius kostiumus – dizainerės Olga Filatova-Kontrimienė ir Miglė Janušaitė, sugebėjusios tradicinį balerinos kostiumą transformuoti pagal naujųjų laikų bjauriojo ančiuko stilistiką.

18 val. bus parodytas naujausias teatro šokio spektaklis „Aš esu Kovo 11-oji” (chor. D. Berulis). „Spektaklio idėja kirba mano galvoje jau porą metų, – teigia choreografas D. Berulis. – Pradėjau mąstyti apie mūsų patriotiškumą. Kas tai yra? Ką jis reiškia man ir ką jis galėtų reikšti šiandieniniam žmogui? Partizanas – žmogus, turintis tam tikrus įsitikinimus ir tikslą, dėl kurio kovoja. Kas yra šių dienų partizanai? Dėl ko mes kovojame? Begalė klausimų, tačiau vieno konkretaus atsakymo – nėra. Man atrodo, kad mes apie patriotiškumą prabylame tik tada, kai pajuntame grėsmę. Karo akivaizdoje man patriotiškumas yra absurdas, nes mes patys tą karą ir sukeliame, o paskui kovojame dėl kažkokios tiesos. Situacijoje, kai vienas brolis taikosi nušauti kitą brolį, man kyla klausimas: vardan ko? Vardan laisvos Lietuvos? Vardan žemės, kurioje mes gimėme ir augome? Mano manymu, patriotė yra sesė, kuri neima ginklo, bet lieka, kad perduotų savo vaikams mūsų tradicijas, papročius, kalbą, mąstyseną, meilę gamtai.”

Spektaklyje šoka Aušra Krasauskaitė, Marius Pinigis, Simas Laukaitis. Dramaturgiją kūrė Agnė Biliūnaitė, šviesų dizainą – Nerijus Gedminas.

Įėjimas su bilietais. Bilietų kaina – 6, 3 ir 1,5 Eur, juos įsigyti bus galima prieš spektaklius renginių vietose. Bilietų rezervacija el. paštu: aurelija.albrikaite@gmail.com.

Leave a Reply