Senjorai kviečiami dalyvauti šiuolaikinio šokio ir violončelių muzikos projekte

Uostamiesčio gyventojų laukia ypatingas reginys Senajame turguje, kurį Tarptautiniam Klaipėdos violončelės festivaliui ruošia Šeiko šokio teatras, 40 senjorų ir 10 violončelininkų. Nuo vasario senjorai kiekvieną penktadienį, 12.30 val. kviečiami rinktis į nemokamus judesio ir šokio užsiėmimus, kuriuose vadovaujami choreografės, judesio terapijos praktikės Dovilės Binkauskaitės, kurs šokio ir judesio „kalbą” ir dramaturgiją būsimam spektakliui.

Seiko_teatras

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Netradicinėse turgaus erdvėse, gyvai grojant violončelėms, spektaklis pasakos istorijas, išgyvenimus, kviesdamas pastebėti, tyrinėti senatvę ir atrasti jos grožį.

Projekto organizatoriai tikina, kad populiariojoje kultūroje, kur žmogus dažnai matuojamas pagal išvaizdą ir jaunystę, senas kūnas tarsi praranda vertę ir išstumiamas į visuomenės paraštes. „Stereotipų, baimių apie senatvę yra daug ir jie užgožia nuostabius dalykus, kuriuos ji talpina. Šokis ir muzika – galingos priemonės tam parodyti. Senas kūnas scenoje kuria išskirtinį judėjimą, galingą koncentraciją ir energetiką, kurią ir norime atskleisti šiame spektaklyje”, – sako spektaklio idėjos autorė, choreografė Agnija Šeiko.

Judesio užsiėmimų metu, vadovaujami choreografės, judesio terapijos praktikės Dovilės Binkauskaitės, dalyviai atliks kūrybines judesio užduotis, improvizuos ir taip ruošis finaliniam pasirodymui gegužės mėnesį. Kiekviena judėjimo užduotis – tai kvietimas judėti, įsiklausant į savo kūną, galimybes, atkreipiant dėmesį į skirtingas kūno dalis. Paskutiniame etape prie repeticijų prisijungs muzikantai.

„Kūnas talpina savyje gyvenimo istoriją. Klausydamiesi kūno ir leisdami jam judėti, mes dalinamės savimi, dovanojame gyvenimo istoriją. Kiekvieno žmogaus judėjimas yra nepakartojamas, todėl kviečiame dalyvauti visus norinčius, jokio specialaus pasiruošimo nereikia”, – ragina spektaklio choreografė, judesio terapijos praktikė Dovilė Binkauskaitė.

Šeiko šokio teatras nuo 2014 metų organizuoja veiklą, buriančią miesto bendruomenę: kūrybiniai – edukaciniai užsiėmimai žmonėms su negalia, kūrybinės šokio dirbtuvės vaikams, moksleiviams, šeimoms, spektakliai-ekskursijos „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda tranzit Memel”, „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje”, kuriuose su profesionalais šoka ir šokio mėgėjai bei teatro šokio studijos mokiniai. Vasarį startuos dar viena nauja iniciatyva – žmonių su negalia teatro trupė, prie kurios galės prisijungti suaugę žmonės su įvairiomis negaliomis. Trupės lankymas bus nemokamas.

Registracija į užsiėmimus ir informacija: +370 672 29267, el. p.: padidapifish@gmail.com

Daugiau apie teatro veiklą: Šeiko šokio teatras

Leave a Reply