Šeiko šokio teatras kviečia likti namuose, bet nenuobodžiauti

Apribojimas – tai šansas naujam kūrybiškumui, įsitikinęs Šeiko šokio teatras, nors dėl karantino repeticijas, tarptautines gastroles ir repertuarinių spektaklių rodymą turėjo laikinai sustabdyti. Paskelbus karantiną šalyje, teatras perkėlė savo veiklas į internetą ir pakvietė į jogos pamokas suaugusiems, šokio užsiėmimus senjorams, spektaklių transliacijas vaikams ir gyvus susitikimus su kūrėjais. Nuo kovo 16 dienos nemokamai transliuojamas videoturinys Facebook ir Youtube socialiniuose tinkluose per pirmą savaitę sulaukė daugiau nei 17 000 peržiūrų.

skype_Seiko_sokio_teatras

Skype transliacija su žurnaliste Agne Bukartaite, šokėju Evgenij Kalachov ir meno vadove Agnija Šeiko.

„Suvokdami situacijos sudėtingumą, norime dalintis kūryba ir įkvėpti žmoniškumui. Tikimės, kad projektas padės lengviau laikytis karantino namuose, paskatins palaikyti ryšį, paremti vieniems kitus ir turiningai leisti laiką. Suprantame, kaip sunku nusėdėti namuose, tad vaikams ir suaugusiems atveriame savo spektaklių įrašų biblioteką, ją papildome „gyvais” susitikimais su kūrėjais. Taip pat rengiame kūrybines užduotis mažiesiems, jogą ir, žinoma, nepamirštame senjorų”, – idėją pristatė teatro meno vadovė Agnija Šeiko.

Kiekvieną antradienį 18.30 val. šokėjas Evgenij Kalachov veda Hatha jogos užsiėmimą atviru lygiu. Išbandyti kviečiami visi, nepaisant jogos praktikos patirties.

Trečiadieniais 12 val. prie kompiuterių ekranų pažiūrėti vaikiško spektaklio kviečiamos šeimos. Tiesioginės transliacijos metu spektaklį gyvai pristatantys jo kūrėjai papasakoja įdomių detalių iš kūrybinio proceso, repeticijų, gastrolių.

Ketvirtadienio vakaras skirtas suaugusiesiems. 19.30 val. teatras pristato geriausius savo spektaklius, nominuotus ar apdovanotus „Auksinio scenos kryžiaus” ar „Padėkos kaukės” prizais.

Penktadienio transliacija skirta senjorams. Jiems 11 val. „Auksinio scenos kryžiaus” 2017 metų laureatas, šokėjas Niels Claes veda kūrybinę judesio treniruotę. Nors subalansuota senjorams, pamoka patiks visiems, norintiems lengvai pajudėti namuose.

Stebėti transliacijas žiūrovai gali šiose Facebook paskyrose: Šeiko šokio teatras, Klaipėda gyva , Atvira Klaipėda, Klaipėda, aš su tavim, Kultūros fabrikas, Kultūros uostas Klaipėda, taip pat Youtube RGB Pictures kanalu.

Balandžio 29 d. pasaulis minės Tarptautinę šokio dieną. Pradedant šokio mėnesį, kovo 30 dieną Šeiko šokio teatro Facebook puslapyje startuos specialus kūrybinis šokėjų videoprojektas. Tarp namų sienų įsprausti atlikėjai patys režisuoja ir kuria choreografiją, šoka bei filmuoja trumpus šokio filmus. Per dvi savaites iš viso bus pristatyti aštuoni kūrybiniai projektai.

Likusį laisvą laiką teatro kūrėjų ir administracijos komanda skiria svarbiausiam šiandienos projektui – padeda Klaipėdos universiteto Slaugos katedrai gaminti apsaugines kaukes uostamiesčio medikams ir slaugytojams.

Daugiau naujienų teatro gerbėjai gali rasti Facebook Šeiko šokio teatro paskyroje.

Šeiko šokio teatro informacija

Leave a Reply