„Kultūros fabrike” – šokio spektaklis „Pradžioje buvo Kafka”

Klaipėdos „Kultūros fabrike” gegužės 29 d. 19 val. modernaus šokio mėgėjų laukia neeilinis įvykis – čia bus rodoma šokio spektaklio „Pradžioje buvo Kafka” premjera. Spektaklio choreografas ir idėjos autorius – Taurūnas Baužas, režisierė – Kristina Jasiukonytė, dailininkė – Ugnė Tamuliūnaitė, atlikėjai – Mantas Černeckas, Aušra Krasauskaitė, Simonas Laukaitis, Ana Zamulskienė, skambės grupės „Pink Floyd” muzika.

Kafka

Vienas labiausiai intriguojančių ir bene savičiausių XX a. rašytojų, kurio neįmanoma priskirti vienai literatūros sričiai, Franzas Kafka pavergė tris jaunus nepriklausomus kūrėjus – jie leidžiasi į Kafkos asmenybės paieškas.

Spektaklio „Pradžioje buvo Kafka” atspirties tašku tampa Franzo Kafkos „Laiškas tėvui”. Tai tikras laiškas Hermanui Kafkai, sūnaus parašytas po iširusių sužadėtuvių ir jau trečio nesėkmingo bandymo sukurti savo šeimą. Šis laiškas, siekiantis beveik aštuoniasdešimt jausmingomis mintimis išvagotų lapų, taip ir nepasiekė adresato.

Koks pagrindinis tokio ilgo laiško motyvas? Ko negalėjo pasakyti sūnus kas dieną matomam tėvui? Kur slypi susvetimėjimo priežastys? Sekdami laiško tėvui eilutes, atrandame žmogų, besiblaškantį tarp noro įtikti ir siekio neprarasti savęs. Tarp pareigos dirbti ir polėkio kurti. Tarp baimės kalbėti ir noro būti išgirstam. Kompleksai, meilės stoka, švelnumo poreikis, rutina, idealai, stabai – visa tai ne nugali, ne pražudo, o šaukia kovoti, ieškoti savęs, atsakymų, ramybės.

O atsakymas gali būti netikėtas: „Dažnai geriau likti su pančiais nei būti laisvam” (Franz Kafka).

Bilieto kaina 5-6 EUR. Bilietai parduodami „Kultūros fabrike” (Bangų g. 5A, Klaipėda) likus valandai iki renginio pradžios. Daugiau informacijos: el. paštu: info@kepa.lt arba telefonu: (8 46) 311 010.

 

Leave a Reply