Festivalio „AURA 27″ atidarymo vakarą – intriguojanti premjera

Netrukus Kaune jau dvidešimt septintąjį kartą sumirgės afišos, kviečiančios į tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį AURA 27, kuris vyks spalio 5–8 dienomis. Laukiantiems festivalio kaip visuomet bus pasiūlyta įvairi programa, tad kiekvienas žiūrovas galės rinktis savo favoritus. Pradžiai – žvilgsnis į atidarymo vakarą.

Laime_Kristina_Cyziute4

„Glück / Laimė / Счастье”. Kristinos Čyžiūtės nuotr.

Su „Auros” trupe dirba vokiečių kūrėjai

Festivalio atidarymo vakarą – spalio 5 dieną – publikos laukia intriguojanti premjera. Tai Kauno šokio teatro „Aura” ir vokiečių kompanijos „Bodytalk” bendras kūrybinis produktas – spektaklis „Glück / Laimė / Счастье”. Prieš daugelį metų pamatytas Birutės Letukaitės sukurtas spektaklis „Aseptinė zona, arba Lietuviškos sutartinės” vokiečių kūrėjams paliko neišdildomą įspūdį, tad šie nusprendė susirasti „Aurą” ir pasiūlyti bendradarbiavimą.

Choreografės Yoshiko Waki ir režisieriaus Rolfo Baumgarto įkurtas šokio teatras „Bodytalk” pelnė tarptautinį pripažinimą. Šokio kritikų šio teatro pasirodymus vertinančiuose tekstuose naudojamas žodynas: radikalu, brutaliai juokinga, grubu, negailestinga, riebu, be tabu.

Kokia kryptimi pasisuks kūrybinis „Auros” trupės ir kompanijos „Bodytalk” bendradarbiavimas, žiūrovai galės pasmalsauti festivalio atidarymo vakarą. Kol kas spektaklio kūrėjų laukia intensyvus repeticijų laikas.

„Rezultatą įdomu bus pamatyti ir mums patiems. „Auros” ir „Bodytalk” estetika bei supratimas apie šokį labai skiriasi. Įdomu, kokią naują spalvą įgis „Auros” trupė šiame bendradarbiavimo procese”, – sakė festivalio AURA 27 meno vadovė, choreografė B. Letukaitė.

Godos_Laura_Vanceviciene_photo2

„Godos”. Lauros Vansevičienės nuotr.

Festivalį pastebėjo tarptautiniai ekspertai

Festivalio atidarymo vakarą publikai bus sušokta ir II spektaklio „Godos” dalis. Apkeliavęs Lietuvos didmiesčius bei regionus ir bene daugiausiai pasaulio šalių išmaišęs Kauno šokio teatro spektaklis „Godos” susilaukė stulbinamos sėkmės JAV, Norvegijoje, Italijoje, Turkijoje, Vokietijoje. Prieš prasidedant festivaliui „Godos” spėjo nukeliauti dar ir į tolimąją Indiją, į „Dance Bridges Festival 2017″, kur taip pat tapo festivalio favoritais.

Nors šį spektaklį nuolat lydi sėkmė, po „Godų” pasirodymo Bylefeldo festivalyje Vokietijoje choreografė B. Letukaitė ir „Auros” trupė buvo verste užverstos išskirtinai gausiais publikos, festivalio organizatorių ir kritikų susižavėjimo žodžiais bei padėkomis.

Leidinys „Neue Westfalische” rašė: „Kvapą gniaužiantis reginys, kurį lydėjo energingos, nenutylančios ovacijos.” Vokiečių vargonininkas Wolfas Eckartas Dietrichas susižavėjimą išreiškė dar emocingiau: „Nuostabu! Nuostabu! Nėra žodžių apibūdinti stebuklui, kurį šįvakar matėme. Ačiū jums, žvaigždės. Įkvepia. Sveikinimai ir trilijonas padėkų.”

Festivalio organizatoriai tikisi, kad „Godos” tokį pat malonumą suteiks ir lietuviškai festivalio publikai. Festivalio atidarymo vakarą pasirodymu „Kodėl gi ne..?” užbaigs kompanija „Tchekpo” iš Vokietijos.

Tarptautinis šokio festivalis AURA šiais metais buvo pastebėtas tarptautinių ekspertų ir gavo EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) ženklą. Šis ženklas suteikiamas festivaliams, už aukštą meninę kokybę ir reikšmingą įtaką miesto, šalies ir tarptautiniu lygiu. „EFFE ženklas – solidus įvertinimas, kuris yra dar vienas įrodymas, kad dirbame teisinga kryptimi”, – džiaugėsi festivalio meno vadovė, choreografė B. Letukaitė.

www.dancefestival.lt

Leave a Reply