Ekskursijoje tarsi kine: prieš akis atgims Kuršių nerijos magija

Nuo birželio 12 dienos Nidoje, ant Parnidžio kopos, vėl pradedamas rodyti Šeiko šokio teatro spektaklis – ekskursija „Užpustyti”, kuriame žiūrovai galės pasijusti tarsi filme. Spektaklis, pasakojantis apie dramatišką Neringos kaimų istoriją ir jos įdomias asmenybes, vyks visą vasarą ir rugsėjį. Istorija atostogautojams skleisis per ausines klausant atmosferinių garsų, istorijų, o šokėjų kūnams judant įspūdingame pajūrio kraštovaizdyje.

Uzpustyti_Foto_Augustinas_Naslenas1

“Užpustyti”. Augustino Našlėno nuotr.

2019 metų vasarą pristatyta premjera sugrįžta pelniusi dvi nominacijas („Auksinis scenos kryžius” kūrybinei komandai, „Padėkos kaukė” kostiumų dizainerei Sandrai Straukaitei) bei netikėtai tampa vienu saugiausių teatro formatų pasiilgusiems kultūros renginių.

Saugus formatas

Ant Parnidžio kopos įsitaisiusioje automobilių stovėjimo aikštelėje, šalia gintarinių suvenyrų pardavėjų ir lėtai slankiojančių įdegusių turistų „Užpustytų” žiūrovus pasitinka plevėsuojanti Šeiko šokio teatro vėliava ir nepažįstama būtybė juodu apdaru, kiekvienam rišanti raudoną lininę juostelę. Ji šnabžda, kad tai apsauga nuo piktų raganų. Tuo tarpu spektaklio – ekskursijos gidai žiūrovų bilietus kviečia mainyti į ausines. Per jas skleisis paslaptingi garsai ir užpustytos Kuršių nerijos istorijos pasakojimai. Ausyse ošianti muzika ir balsai susilies su kvapą gniaužiančiu pajūrio kraštovaizdžiu, į kurį netikėtai, bet organiškai įsilies šokėjų kūnai ir jų hipnotizuojančios choreografinės kompozicijos. Žiūrovų viename renginyje – vos 35. Skaičius ribojamas dėl techninės spektaklio specifikos bei padeda užtikrinti saugius atstumus ir mažesnį kontaktą tarp žmonių. Po kiekvienos ekskursijos ausines teatro komanda kruopščiai dezinfekuoja ir tik tada jos vėl glaudžiasi prie naujų ausų.

Uzpustyti_Foto_Donatas_Bielkauskas

“Užpustyti”. Donato Bielkausko nuotr.

Žiūrovų atsiliepimai

Prašvilpus pirmajam „Užpustytų” sezonui praėjusiais metais, teatras sulaukė šūsnies žiūrovų atsiliepimų, kuriuose daugelis akcentavo skirtingų elementų dermę, sukuriančią visus pojūčius įtraukiančią, itin asmenišką patirtį.

„Patyrimas kurį būtina jausti visom juslėm. Nuo pirmos pasirodymo minutės oda šiurpo. Spektaklio kūrėjai tobulai sujungė viską: vaizdas, garsas, judesys, gamtos dovanos ir šiuolaikinės technologijos. Kad ir kaip būtų, esminė sudedamoji – tai Dvasia. Dvasia vietos, kuri pati pasakoja istoriją. Ir ją kūrėjai prisikvietė”, – po premjeros Šeiko šokio teatro feisbuke rašė Karina.

„Negaliu išskirti kažkurio elemento – užbūrė visa visuma”, – savo įspūdį po spektaklio apibūdino Sandra.

„Kai per ausines girdi istorijas, muziką, o prieš akis vyksta spektaklis, atrodo, kad pasakojama išimtinai tau. Įspūdingas pojūtis”, – pridūrė Artūras.

„Užpustyti” Nidoje bus rodomi nuo birželio iki rugsėjo, o nuo liepos mėnesio Klaipėdoje startuos šokio spektaklis – istorinė ekskursija apie karalienę Luizę „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje”. Daugiau informacijos ir repertuarą žiūrovai ras Šeiko šokio teatro feisbuko paskyroje.

Šeiko šokio teatro informacija

Leave a Reply