„Baltojo kaspino” festivalyje „Aura” visuomenės skaudulius išsakys šokiu

Labdaros ir paramos fondas „Frida”, prisidėdamas prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į smurtą lyties pagrindu, lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis Kaune ir ir Vilniuje organizuoja „Baltojo kaspino” festivalį. Šių metų festivalį atidaryti patikėta Kauno šokio teatrui „Aura”.

Svetlana_Batura_foto1

Svetlanos Baturos nuotrauka

Teatro vadovė, choreografė Birutė Letukaitė specialiai festivaliui sukūrė spektaklį „Noriu maitinančios dienos iš tavo rankų”. Spektaklyje visuomenės skauduliai bus iškalbėti per šokį. Šeima, kuri suvokiama kaip saugiausia erdvė, priebėga nuo pasaulio negandų, deja, vis dažniau tampa didžiausių sužeidimų vieta. Sudaužytos moterų viltys, meilės ir saugumo alkani vaikai, brutaliai ieškoję laimės ir jos nesuradę vyrai. Nesusikalbėjimo uždusinti, smurto sulaužyti gyvenimai, kuriuose laimėtojų ir laimingųjų nėra.

Kauno šokio teatras „Aura” – dažnas svečias įvairiuose socialiniuose projektuose ir renginiuose. Prie festivalio „Baltasis kaspinas” iniciatyvos „Aura” prisijungia jau trečią kartą. Teatro vadovė Birutė Letukaitė tai suvokia kaip vieną iš teatro misijų. „Kiekvienas kūrėjas turi būti politiškai ir socialiai aktyvus. Jis turi kalbėti žmonėms, ieškodamas aktualių temų ir atspindėdamas jas kūryboje. Aš esu už tokį meną. Menas vardan meno skatina izoliaciją. Juk negyvename po vieną, esame socialinės būtybės. Manau, kad kiekvienas buvimą čia galime pagerinti per savo darbus. Antraip kam reikalingas menas? Kūryba – ne laboratorija. Galima sėdėti namuose ir sau nagrinėti. Temos, kuriomis kalbi, turi būti girdimos žmonėms”, – įsitikinusi Birutė Letukaitė.

Į smurto artimoje aplinkoje problemą atkreipiamas vis didesnis visuomenės dėmesys. Imamasi įvairiausių iniciatyvų – nuo tiesioginės pagalbos smurtą patiriantiems asmenims iki kūrybiškų formų projektų, kaip antai „Baltojo kaspino” festivalis.

Festivalio organizatoriai pastebi, kad smurto artimoje aplinkoje problema sudėtinga, o kalbėtis – nedrąsu. Todėl festivalio metu dialogas kuriamas ne tik formaliose diskusijose, bet ir pasitelkiant kūrybiškumą, performatyvumą bei vizualumą. Žmonės bus kviečiami į filmų peržiūras, performansus, spektaklius, koncertus, parodas, poezijos vakarus.

Festivalio atidarymo vakarą, lapkričio 25 d. 18 val. Verslo lyderių centre BLC, Kaune, „Aura” pakvies į spektaklio „Noriu maitinančios dienos iš tavo rankų” premjerą. Visi festivalio renginiai – nemokami.

Leave a Reply