Šokio teatras „Judesio erdvė” pristato premjerą „Début”

Kaip priimti naują pradžią? Kaip neužsidaryti, išgirsti ir suprasti save? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų klausimų ieško šokio teatro „Judesio erdvė” atlikėjai šokio ir judesio spektaklyje „Début”, kurio premjerą žiūrovai kviečiami pamatyti 2019 m. kovo 26 ir balandžio 27 dienomis Klaipėdos dramos teatro mažojoje salėje.

DebutŽmogus – pats sau įkvėpimas. Akiplėšiškas ir kuklus. Nuotykių ieškotojas ir lūkuriuojanti siela. Žmogus – pats sau tvirtovė. Iš pradžių mokosi ją statyti, o tada kuria ir griauna. Begalybę kartų. Žmogus – pats sau priešas. Jo jėga slypi ne kūne, ne veide, ne svajonėse – jo jėga slypi polėkyje. Kai jis tiki savimi, jis tiki pasauliu. Kai jis patiki – į savo kūną, į savo veidą, į savo svajones perkelia idealų AŠ. Atranda meilę sau, meilę kitam, meilę laisvei, natūralumui, stebuklui… Idealiame AŠ širdis plaka tūkstančius kartų greičiau. Idealiame AŠ viena akimirka – amžinybė. Kartais tiesiog būtina įsiklausyti į savo mintis, išgirsti, kaip kvėpuoji, užuosti savo paties kvapą, įsitikinti, kad AŠ – esu AŠ.

AŠ brėžia savo gyvenimo liniją – nelygią, su atšakomis, vingiuotą, su papildomu paryškinimu ir taškeliu, su pauze ir įkvėpimu. Tai kūrinys – ryškus, gražus, gąsdinantis, trapus, žiaurus, įkvėpiantis, tikras… Jame telpa begalybė jausmų, minčių ir išgyvenimų, naujų pradžių ir naujų pabaigų. Kiekvieno AŠ linija patiria nesibaigiantį virsmą.

Spektaklio choreografė ir režisierė Elinga Serapinaitė tiki, kad bet kuris žmogus, brėžiantis savo liniją, turi savąjį AŠ. Kiekvieno AŠ priklausomas nuo jo paties gyvenimo. Gyvenimo etapai suformuoja asmenybę, kuri nuolatos kinta, prisitaiko, maištauja, ieško ir vėl keičiasi. Tačiau jei tu tiki savimi, priimi save – tu gali priimti ir kitą žmogų, lygiai taip pat maištaujantį, besikeičiantį ir ieškantį savęs.

Šokio ir judesio spektaklio „Début” AŠ – moteris. Ji svajotoja, romantikė. Ji pati tiesia sau kelią ir ieško amžinybės. Ji įkvėpimas ir naujas žingsnis. Ji prisiminimas ir nostalgija. Ji pati savo gyvenimo pamatas. Ji atvira, susidomėjusi, pasitikinti, bijanti. Ji klausosi ir girdi. Ji kuria savo laimę.

Kuriant šį spektaklį, kūrybinė grupė rėmėsi savo patirtimi, gyvenimo įvykiais, vidiniais jausmais, prisiminimais, pirmosiomis akimirkomis. Pasitelkus dviejų instrumentų – akordeono ir violončelės – garsus, buvo ieškomas muzikos, judesio ir jausmų ryšys. Kuriant „čia ir dabar”, reaguojant vieniems į kitus, buvo atrastas autentiškas judesys.

Spektaklyje moteris susitinka ne tik su savimi, ji sutinka ir kitą žmogų. Taigi kyla klausimas, kokia yra meilė sau ir meilė kitam? Kokia yra naujo gyvenimo etapo pradžia? Kodėl tai mus taip jaudina? Kaip išgirsti save? Kaip priimti save ir neprarasti kito? Kaip jausmai mus keičia ir kaip mes keičiam savo gyvenimą?

PREMJERA: Šokio ir judesio spektaklis “DÉBUT”

Choreografė ir režisierė – Elinga Serapinaitė.
Šokėjai / aktoriai: Laura Geraščenko, Elinga Serapinaitė, Domas Šiaulytis.
Muzika: Vadimas Karnickis, Audra Smilgė.
Šviesų dailininkas: Mantvydas Poškus.
Kostiumų dailininkė: Angelina Furmaniuk-Savickienė.

Vieta: Klaipėdos dramos teatras (mažoji salė)
Data ir laikas: 03 26 19.00 val.; 04 27 19.00 val.

Trukmė: 50 min.

Bilieto kaina: 12 €. Bilietai – ČIA.

Šokio teatro „Judesio erdvė” informacija

Leave a Reply