Muzikinio teatro gegužė: kviečiame mylėti, jausti ir linksmintis!

Iš begalinio optimizmo karantino metu gimęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokio spektaklis „Faustas” pirmojo gyvo susitikimo su publika nekantriai laukia 2021 m. gegužės 21, 22, 23 dieną. Gegužę į sceną po ilgo išsiskyrimo grįžta ir kiti publikos pamėgti spektakliai. Ateikite ir mėgaukitės!

Šokio spektaklis „Faustas“. Martyno Aleksos nuotr.
Šokio spektaklis „Faustas“. Martyno Aleksos nuotr.

Svarbus įvykis

Choreografas Robertas Bondara šokio spektaklį „Faustas” Klaipėdoje pastatė rudenį: iki premjeros likus visai nedaug šalį sukaustė karantinas, tad vietoje susitikimo su publika įvyko televizinė premjera, spektaklį įrašė ir Lietuvai transliavo LRT. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės šokėjai nekantriai laukia pirmo gyvo „Fausto” prisistatymo publikai. Didelė dalis baleto artistų, o taip pat ir pagrindinių partijų šokėjai – jauni, tik karjerą scenoje pradėję menininkai. Tad „Faustas” savo turiniu ir forma tapo jiems tikrai svarbiu profesiniu išbandymu. Ir jei kritikų vertinimai buvo palankūs, o pagrindinių partijų atlikėjai kaip geriausieji buvo nominuoti „Auksiniams scenos kryžiams”, pirmas susitikimas su publika – svarbus įvykis jų gyvenime.

Spektaklį Klaipėdoje kūrė tarptautinė statytojų komanda: choreografas R. Bondara, muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas, scenografė Martyna Kander, vaizdo projekcijų dailininkė Jagoda Chalcińska, šviesų dailininkė Karolina Gębska.

Legendiniu alchemiku ir mokslininku Faustu jaunystėje taps Roman Semenenko, senuoju Faustu – Arshak Gyozalyan, Margarita – Oleksandra Borodina, Elena – Alvina Krout, mokslininką prarasti sielą sugundžiusiu Mefistofeliu – Danylo Butenko, Vagneriu – Ričardas Jankevičius, Margaritos broliu – Ilya Temchenko ir Mykhailo Mordasov, Margaritos motina – Kristina Gudelytė, Elenos sūnumi – Povilas Kažukauskas, Kunigu – Šarūnas Juškevičius, barmene – Živilė Subačiūtė. 

Šokio spektaklis „Faustas“. Martyno Aleksos nuotr.
Šokio spektaklis „Faustas“. Martyno Aleksos nuotr.

Šokio spektaklyje „Faustas” groja Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, dainuoja choras ir solistai: Rita Petrauskaitė, Gabrielė Kuzmickaitė, Aurimas Raulinavičius ir Valdas Kazlauskas. Jie atlieka skirtingų kraštų bei epochų kompozitorių Wolfgango Amadeus Mozarto, Fryderyko Chopino ir Arvo Pärto sukurtą muziką. 

„Faustas” – dažnai pasaulio scenose statomas ir įvairių interpretacijų patiriantis J. W. Goethes kūrinys. Choreografas Robertas Bondara Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre šią dramą taip pat  interpretavo savaip: nenutoldamas nuo pagrindinės kūrinio fabulos, veiksmui scenoje jis rinkosi šokio kalbą atliepiančias nūdienos žmonių aktualijas. 

Metas jausti ir linksmintis

Gegužės 8-ąją Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenoje atgims kompozitoriaus Zigmaro Liepinio miuziklas „Paryžiaus katedra”, kurioje Kvazimodo partiją dainuos tenoras Deivydas Norvilas. Lemtingosios Esmeraldos, meile kuriai suliepsnoja Kvazimodo širdis, vaidmenį atliks puikiai žinoma mūsų teatro solistė Rita Petrauskaitė. Sudėtingą, ryškų ir dramatišką Frolo partiją dainuos mūsų teatro bosas Artūras Kozlovskis. Gros Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras (dirigentas Giedrius Vaznys).

Teatralizuotas koncertas „Aš – senas jūrininkas“. KVMT archyvo nuotr.
Teatralizuotas koncertas „Aš – senas jūrininkas“. KVMT archyvo nuotr.

Gegužės 9-ąją kviečiame pasimėgauti žaisminga teatralizuoto koncerto „Aš – senas jūrininkas” programa. Išgirsite kompozitoriaus Eduardo Balsio dainas, kurios gerai pažįstamos ne tik gyvenantiems prie jūros. Jas klausytojams paruošė jaunoji Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistų karta: Tadas Jakas, Rosana Štemanetian, Modestas Narmontas, Aurimas Raulinavičius, Oksana Auškalnytė, Vitalija Trinkė, Ernesta Stankutė, Vilius Trakys. Prie dirigento pulto stos dirigentas Vytautas Valys.

Gegužės 14-ąją apsilankę Žvejų rūmuose suprasite, kad įvaizdis labai svarbus ne tik šiandienos visuomenei, bet ir dievams ar pusdieviams. Praėjusių metų rudenį pastatytoje Jacques’o Offenbacho operetėje „Orfėjas pragare” atlikėjams lengvai pavyksta žiūrovus priversti nusišypsoti ar net slapčia padainuoti: Euridike taps Beata Ignatavičiūtė, Orfėju – Kęstutis Nevulis, Aristėju (Plutonu) – Tadas Jakas, Viešąja nuomone – Aurelija Dovydaitienė, Jupiteriu – Mindaugas Rojus, kaip Venera debiutuos Judita Butkytė. Gražiausią muziką publikai dedikuos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, vadovaujamas vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio.

Operetė „Orfėjas pragare“. KVMT archyvo nuotr.
Operetė „Orfėjas pragare“. KVMT archyvo nuotr.

Gegužės 15-ąją į sceną grįžta miuziklas „Šounuolynas”. Tai kompozitoriaus ir libretisto Dan Goggin muzikinė komedija, JAV pelniusi „Outer Critics Circle” apdovanojimus kaip geriausias Brodvėjaus miuziklas. „Šounuolynas” – komiška vienuolių gyvenimo istorija, priverčianti plačiai nusišypsoti, ilgo karantino išvargintoms sieloms tai – tiesiog būtina. Vienuolyne įvyksta nelaimė – nuo sesers Julijos išvirtos svogūnienės apsinuodija ir miršta beveik visos seserys. Negandos išvengusios vienuolės-solistės Aurelija Dovydaitienė, Loreta Ramelienė, Beata Ignatavičiūtė, Rasa Ulteravičiūtė, Rosana Štemanetian surengs paramos šou ir rinks lėšų laidotuvėms. „Šounuolyno” talentų šou, vienuolių pasirodymai, muzika ir komiškos interliudijos pulsuoja linksmybėmis ir didžiuliu noru priversti Jus kvatotis! Ar jūs pasiruošę dalyvauti? 

Gegužės 28-ąją savo kalendoriuje pažymėkite kaip dviejų kamerinių operų „Vivat Kava!” dieną. Išgirsite dvi vienaveiksmes operas – Johanno Sebastiano Bacho „Kavos kantatą” ir Giovanni Battista Pergolesi „Tarnaitė ponia”. Į muzikinį sūkurį herojus įtrauks dirigentas Dmitrijus Zlotnikas. Iš komiškų situacijų bandys išsisukti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai Mindaugas Rojus, Rasa Ulteravičiūtė, Aurimas Raulinavičius ir Artūras Kozlovskis.

KVMT informacija

Leave a Reply