Miuziklas Lietuvoje pradeda kelti galvą: įkurtas Jaunimo miuziklo teatras

Ilgus metus šalies scenos meno gerbėjus džiugindavo vienas kitas miuziklo spektaklis, tačiau rimta miuziklo tradicija Lietuvoje taip ir nesusiformavo. Šiemet savo veiklą oficialiai pradeda Jaunimo miuziklo teatras, siekiantis užpildyti šią nišą, sukurdamas erdvę jaunų ir talentingų menininkų idėjoms realizuotis.

Akimirka iš JMT repeticijų. Ievos Jūraitės nuotr.

Akimirka iš JMT repeticijų. Ievos Jūraitės nuotr.

Ne vienam teko girdėti Westendo teatro Londone ar Niujorko Brodvėjaus vardus – tai ikoninės miuziklo teatro gimimo ir tradicijos puoselėjamos vietos. Nepaisant didelio meninio užtaiso ir turtingos tradicijos užsienio scenoje, Lietuvoje miuziklo žanras iki šiol neįgijo apčiuopiamos ir ilgalaikės formos.

Šiemet įkurtas Jaunimo miuziklo teatras yra pirmas žingsnis miuziklo kultūros sklaidai Lietuvoje. Anot vienos iš miuziklo teatro įkūrėjų J. Sodytės-Bradauskienės, žmonės, kurie yra be proto talentingi ir pajėgūs kurti stebuklą scenoje, tiesiog neturėjo, kur to daryti. „Tad įkurdami šį teatrą mes išspręsime abi šias problemas: parengsime miuziklo profesionalus ir sukursime vietą, kur jie galės išreikšti savo talentą“, – vylėsi ji.

Jaunimo miuziklo teatro vizija – sukurti, skleisti ir puoselėti lietuviško miuziklo kultūrą, sudarant galimybes jauniems ir talentingiems kūrėjams bei atlikėjams tobulėti. Iki rugsėjo teatro repertuarą ketinama papildyti bent trimis lietuvių autorių šiuolaikiniais miuziklais.

Anot Jaunimo miuziklo teatro vadovės Gytės Bartoš, teatras siekia ne tik šiuolaikiškai interpretuoti miuziklo žanrą, bet ir žiūrovams pristatyti jaunųjų kūrėjų darbus: tiek miuziklus, tiek jam artimas formas – teatralizuotus koncertus bei muzikinius spektaklius.

Greta repertuarinės teatro veiklos taip pat ketinama megzti santykius su užsienio miuziklo profesionalais bei šalies publikai pristatyti įdomiausius pasaulinio miuziklo darbus.

J. Sodytės-Bradauskienės teigimu, būtina pasinaudoti užsienio kūrėjų ir atlikėjų patirtimi, jei norima sukurti miuziklo tradiciją Lietuvoje. „Tiems specialistams, kurie atvyksta ir dar atvyks, turėtų būti įdomu dirbti su mūsų jaunais atlikėjais. Jie yra gyvas, netašytas medis, grynuoliai, tuščias popieriaus lapas – imk ir rašyk“, – sakė JMT įkūrėja.

Oficialus Jaunimo miuziklo teatro puslapis www.jmt.lt, taip pat naujausią informaciją galima sekti ir socialinio „Facebook“ puslapio paskyroje „Jaunimo miuziklo teatras“.

Leave a Reply