Klaipėdos lėlių teatro premjera: judesio ir objektų spektaklis „Meistras”

2019 m. lapkričio 15, 16 ir 23 d. 18.30 val. Klaipėdos lėlių teatras (Turgaus g. 9, Klaipėda) kviečia į premjerą – judesio ir objektų spektaklį suaugusiesiems „Meistras” pagal Michailo Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita”.

MEISTRAS_foto_Egle_Sabaliauskaite

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

– <…> Man turbūt nieko daugiau nelieka, tik prisirinkti skudurų ir užkamšyti jais visas miegamojo skyles!
– Apie ką jūs kalbate, mesire? – suglumo Margarita, išklausiusi šituos tikrai nesuprantamus žodžius. <…>
– Aš apie gailestingumą kalbu, – paaiškino Volandas, nenuleisdamas nuo Margaritos savo liepsningos akies. – Retkarčiais jis visai netikėtai ir klastingai įsibrauna pro siauriausius plyšiukus. Štai aš ir kalbu apie skudurus.

M. Bulgakovas, „Meistras ir Margarita”

Žymaus M. Bulgakovo romano „Meistras ir Margarita” įkvėptame spektaklyje į daugeliui gerai žinomą meilės istoriją žvelgiama iš Meistro perspektyvos.

Svarstydama, kokia yra tarnystės idėjai kaina, spektaklio kūrybinė komanda pastebi, kad Meistras, besąlygiškai atsidavęs savo kūriniui, keliauja nuo idilės prie nuopuolio, nuo nuopuolio iki nevilties, nuo nevilties iki atgimimo: galiausiai Meistras atleidžia savo kūrinio pagrindiniam herojui ir dovanoja jam laisvę. Tačiau ar kūrėjas įgalus atleisti sau pačiam už tai, kad atsidavęs idėjai paaukojo savo asmeninę gerovę, artimus žmones, buvo aklas jų rūpestingumui? Ar ilgainiui tai suvokus pro siauručius plyšiukus besiskverbiantys gailestis ir kaltė gali būti užkamšomi, uždengiami, paslepiami?

„Mes nežinome, kas buvo, ir nelabai žinome, kas yra. Juolab tegalime tik fantazuoti, kas gali atsitikti. Kaip, kur link pakryps vadinamasis gyvenimas. Bet žmogui kokiu nors pavidalu visuomet reikės kito žmogaus. Kad žmoguje pamatytų save ir suprastų, kad jis dar yra ir koks jis yra”, – pastebi spektaklio režisierė Gintarė Radvilavičiūtė.

Spektaklio kūrybinė komanda: Gintarė Radvilavičiūtė, Virginija Rimkaitė, Taurūnas Baužas, Jonas Raudonius, Nerijus Gedminas.

Premjera – 2019 m. lapkričio 15 d. Trukmė – 60 min.

Projektas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.

Leave a Reply