„Graži ir ta kita” – muzikine kalba apie stereotipus

Prieš metus pirmą kartą nuskambėjęs spektaklis-koncertas „Graži ir ta kita” ir jo kūrėjos ruošiasi šventiniam susitikimui su Klaipėdos publika. Gegužės 4 d. 20 val. talentingos merginos su savo unikalia programa sugrįš į debiutinę sceną muzikiniame bare „Kaštonas” ir skambiai atšvęs pirmąjį gimtadienį.

Grazi_ir_ta_kita_LABU_Photography

“Graži ir ta kita”. LABU Photography / Lauryno Butkevičiaus nuotr.

Spektaklis-koncertas „Graži ir ta kita” – tai šešių merginų aktorių sukurtas projektas, kuris gali būti suprastas kaip instrumentinės ir vokalinės grupės koncertas, kaip vaidybinis, socialinis scenos reiškinys arba kaip performansas su puošniais kostiumais ir choreografiniais elementais. Klaipėdos jaunimo teatro žiūrovams jau pažįstamos kūrėjos šiame pasirodyme atlieka pačių kurtą muziką ir derina ją su provokuojančiu teatriniu žaidimu.

Viena iš kūrėjų, koncerte pianinu, akordeonu ir net valtorna grojanti aktorė Ieva Pakštytė žada, kad šventinis koncertas bus išskirtinis. „Per metus „Graži ir ta kita” skambėjo skirtinguose miestuose ir erdvėse, bet turbūt dėl debiutinio jaudulio būtent pirmasis koncertas „Kaštone” buvo ypatingas. Džiaugiamės, kad galim čia švęsti savo gimtadienį, ir pažadam ne tik tortą su žvakutėmis, bet ir specialią dainą”, – kelias detales apie jau šią savaitę vyksiantį pasirodymą atskleidė „Graži ir ta kita” atlikėja.

Komiškas požiūris į vyro ir moters temą

Pasirodymo metu kalbama apie moterų ir vyrų santykius, abiejų lyčių stereotipus, problemas, kurios, pasak kūrėjų, vieniems yra neišsenkančios, o kitiems – nesuprantamos. Violončele koncerte grojanti aktorė Marija Žemaitytė atsakė, kam, jos manymu, – moterims ar vyrams, visgi skirtas šis koncertas.

„Atsakyti į šį klausimą galėčiau rusų ar kuria kita kalba, kurioje išskiriama ir bevardė, nei moteriška, nei vyriška, giminė. O jeigu rimtai, tai vyrai sako, kad pasirodymas skirtas moterims, moterys – kad vyrams. Tuo tarpu mes manėm, kad sukūrėm kaip moterys moterims, o koncertinė patirtis rodo, kad labiau tinka vyrams. Kiekvieno žiūrovo reakcija nenuspėjama”, – sakė M. Žemaitytė.

Visgi, prisimindama įsimintiniausią „Graži ir ta kita” gastrolių momentą dar viena atlikėja Rugilė Latvėnaitė papasakojo komišką, lyčių konfliktą atspindinčią situaciją.

„Ko gero, per šiuos metus labiausiai įsiminė, kai koncerto metu vienas žiūrovas nusprendė demonstratyviai palikti salę. O prieš išeidamas jis dar spėjo susipykti su žmona, nes ši su jųdviejų dukra visgi pasiryžo likti. Beliko tikėtis, kad šis barnis baigėsi laimingai”, – pasakojo koncerte būgnais grojanti R. Latvėnaitė.

Originali muzika ir gerbėjų dėmesys

Grazi_ir_ta_kita2_LABU_Photography

“Graži ir ta kita”. LABU Photography / Lauryno Butkevičiaus nuotr.

Koncerto-spektaklio kūrybiniame procese žaidžia instrumentai ir temos, o muzikos spalvos keičiasi taip greitai, kaip ir moterų nuotaikos bei norai. Muzikinio žanro aktorės neapibūdina, jis kinta greitai ir neprognozuojamai: nuo psichodelinio reivo iki progresyvaus roko, nuo nekultūringo repo iki seksualaus funk’o, nuo gražaus iki to kito. Visas „Graži ir ta kita” pasirodymas yra paremtas originalia, pačių kūrėjų rašyta muzika bei tekstais.

Koncerte aktorėms tenka ne tik išbandyti sudėtingus instrumentus, bet ir flirtuoti bei provokuoti publiką. Kelių pasirodyme skambančių dainų autorė Vaiva Kvedaravičiūtė juokauja, kad, nors koncerte netrūksta vietų, kuriose pašiepiami vyrai, tačiau merginos sulaukia nemažai gerbėjų dėmesio.

„Jau po pirmojo koncerto ir į pasimatymą kvietė, ir scenos meno deivėm vadino, ir instrumentus į automobilius nešiojo ir, be abejo, gėlėm apibarstė. O visiems būsimiems gerbėjams galiu išduoti: penkios grupės merginos jau užimtos, bet viena – dar laisva, tad dėmesio galite negailėti”, – malonia patirtimi dalinosi V. Kvedaravičiūtė.

Koncerte bosine gitara grojanti Asta Zacharovaitė pasakoja, kad prieš metus įvykusi premjera ir dabartinis pasirodymo variantas skiriasi ne tik technine, bet ir idėjine prasme.

„Praėję metai visoms mums buvo pilni naujų patirčių: viena iš mūsų moteriškumo sėmėsi Afrikoje, dvi įsimylėjo, visos bent laikinai tapo bedarbėmis, viena išsikraustė į Vilnių ir turbūt kiekvienai atsirado po porą naujų raukšlių. Koncertuose bandome žiūrovams pateikti vis kažką naujo, o tokie gyvenimo pokyčiai natūraliai tampa naujomis dainomis ar teatriniais intarpais. Visą metų progresą įvertinti klaipėdiečiai galės jau šį ketvirtadienį”, – sako A. Zacharovaitė.

Spektaklyje dalyvauja aktorės : Neringa Krunglevičiūtė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė. Scenografija ir kostiumai: Renata Valčik.

Spektaklis-koncertas „Graži ir ta kita” bus atliekamas gegužės 4 dieną 20 val. muzikiniame bare „Kaštonas”, Danės g. 6, Klaipėda. Į šį kiek įžūlų, intriguojantį, humoro persmelktą teatralizuotą koncertą kviečiami ir vyrai, ir moterys nuo 14 metų.

Leave a Reply