„Eglė žalčių karalienė“: šokio spektakliu mėgausis „Mezzo“ žiūrovai

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras žengia į tarptautinę areną: šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė” 2021 m. balandžio 27 d. 21.30 val. bus transliuojamas „Mezzo” kanalu, o juo mėgautis galės daugiau nei 60 milijonų žiūrovų iš 80 šalių.

„Eglė žalčių karalienė“. Martyno Aleksos nuotr.
„Eglė žalčių karalienė“. Martyno Aleksos nuotr.

„Smagu, kad Muzikinio teatro pastatymai veržiasi į tarptautines medijas: choreografo Martyno Rimeikio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė” pagal Eduardo Balsio muziką pasauliui bus pristatytas Prancūzijos muzikos kanalu „Mezzo”. Derybos dėl baleto transliavimo „Mezzo” kanalu vyko ilgai, tačiau greitai galėsime pasidžiaugti lauktu rezultatu”, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

L. Vilimienė teigia,  kad savų patalpų šiuo metu neturintis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (Muzikinio teatro pastatas rekonstruojamas) kuria vis aukštesnės meninės vertės spektaklius, tampa vis labiau tarptautine kūrėjų trupe. 

„Šis spektaklis – pirmas didelio formato, pilno metro, atsinaujinusios bei rekordiškai padidėjusios Muzikinio teatro trupės darbas. Muzikinio teatro baleto trupė išskirtinė, nes kone 90 procentų aukščiausio meistriškumo jaunų artistų atvykę iš kitų šalių. Trupė pernai pasipildė iš Vokietijos, Lenkijos, Italijos atvykusiais šokėjais, Ukrainos Kijevo baleto mokyklos ir Serge`o Lifario choreografijos koledžo bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus absolventais. Baleto „Eglė žalčių karalienė” sėkmė tarsi patvirtina, kad trupės atnaujinimo ir repertuaro formavimo pasirinkimai bei sprendimai buvo teisingi”, – akcentuoja Muzikinio teatro vadovė. 

„Eglė žalčių karalienė“. Martyno Aleksos nuotr.
„Eglė žalčių karalienė“. Martyno Aleksos nuotr.

Transliuos populiariausią Lietuvos nacionalinį veikalą

Choreografo Martyno Rimeikio „Eglė žalčių karalienė” į Lietuvos šokio spektaklių istoriją bus įrašytas kaip antras lietuviškas spektaklis, transliuotas kanalu „Mezzo”. 

XX a. lietuvių muzikos klasiko Eduardo Balsio neoklasikinis baletas „Eglė žalčių karalienė” – populiariausias šio žanro nacionalinis veikalas. Kūrėjų komanda: choreografas Martynas Rimeikis, dirigentas Modestas Barkauskas, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė ir šviesų dailininkas Levas Kleinas stengėsi įsiklausyti į kompozitoriaus E. Balsio muziką ir neprimesti Eglės ir Žilvino meilės istorijai nūdienos socialinių kontekstų. Kartu mėginta išvengti pasakų inscenizacijoms būdingos vizualių detalių gausos, todėl šiame pastatyme kalba pats šokis, o ne dekoracijos ar butaforija. 

Pripažintas Klaipėdoje ir Lietuvoje

Laiko išbandymus atlaikiusi E. Balsio muzika atgijo ekspresyvia ir originalia šiuolaikinio šokio kalba bei tapo visos Lietuvos kultūros įvykiu. „Eglė žalčių karalienė” buvo įvertinta „Padėkos kauke” kaip geriausia 2019 m. Klaipėdos premjera bei pelnė du „Auksinių scenos kryžių” apdovanojimus: 2019-ųjų geriausiu choreografu pripažintas Martynas Rimeikis, o pagrindinio vaidmens atlikėja Julija Stankevičiūtė apdovanota kaip geriausia praėjusių metų šokėja.

„Eglė žalčių karalienė“. Martyno Aleksos nuotr.
„Eglė žalčių karalienė“. Martyno Aleksos nuotr.

Kuo išskirtinis „Mezzo”?

Nekantriai laukiame, kaip šį spektaklį „perskaitys” Europos baleto mėgėjai. 1996 m. įkurtas „Mezzo” – vienas populiariausių klasikinės muzikos, operų, baletų, šokio spektaklių ir džiazo transliuotojų pasaulyje. Turintis daugiau kaip 60 milijonų prenumeratorių 80 šalių, jis yra tapęs savitu kultūros sklaidos tinklu, apjuosiančiu visą pasaulį nuo Paryžiaus iki Dohos. Europoje didžiausiu kanalo žiūrovų skaičiumi išsiskiria Prancūzija, Italija, Ispanija, Šveicarija. Lietuvoje šio kanalo programas stebi daugiau kaip 220 000 prenumeratorių. „Mezzo” programos yra populiarios ir ne europietiškosios kultūros šalyse – Turkijoje, Indonezijoje, Honkonge, Katare ir kt. „Mezzo” bendradarbiauja ir transliuoja geriausių Europos bei pasaulio meno įstaigų ir festivalių medžiagą bei po pasaulį kasdien skleidžia magiškas meno emocijas.

KVMT informacija

Leave a Reply