„Bohemos” sėkmė Dalią Ibelhauptaitę sugrąžins į pajūrį – naujai atgims opera „Pajacai”

Šiemet 30-ies metų veiklos sukaktį švenčiantis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras gyvena ne tik didelių premjerų, bet ir rekonstrukcijos pradžios nuotaikomis. Spaudos pietuose, kuriuose prijuostes pasirišę darbavosi „Auksinių scenos kryžių” ceremoniją vedę teatro solistai Rokas Spalinskas ir Beata Ignatavičiūtė, teatro atstovai pristatė ambicingus pavasario ir vasaros planus. Viena didžiausių naujienų – režisierės Dalios Ibelhauptaitės statytos Ruggero Leoncavallo operos „Pajacai” premjera pajūryje.

Rokas_Spalinskas_Beata_Ignataviciute

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pakvietė žiniasklaidos atstovus spaudos pietų ir pristatė karščiausias teatro naujienas. Susitikime šeimininkavo teatro solistai Beata Ignatavičiūtė ir Rokas Spalinskas. KVMT archyvo nuotr.

Laukia rekonstrukcijos

Teatre skaičiuojamas laikas iki dešimtmečius lauktos rekonstrukcijos pradžios. Jau kitą savaitę tikimasi paskelbti konkursą, po kurio paaiškės rekonstrukcijos darbų vykdytojas. Neatmetama galimybė, kad tai bus ne Lietuvos, o užsienio įmonė. „Tai didžiulis projektas, svarbu, kad įmonė turėtų pakankamą kompetenciją ir sugebėtų jį įgyvendinti”, – tikino teatro vadovas Jonas Sakalauskas.

Laukdamas rekonstrukcijos teatras gyvena intensyvaus planavimo darbais – atsirenkamos erdvės, kuriose vyks teatro kolektyvų repeticijos, adaptuojamas repertuaras, siekiama užtikrinti sklandų veiklos tęstinumą ir kiek įmanoma didesnį komfortą tiek publikai, tiek teatralams.

Nauja baleto „Žizel” versija

Nepaisant buitinių rūpesčių, teatre neatsisakoma grandiozinių kūrybinių planų. Artimiausia premjera teatre – šokio spektaklis „Žizel”, kuris balandžio 29 ir 30 d. publiką pakvies į Palangos koncertų salę. Romantiškąjį baletą choreografai Donatas Bakėjus ir Mantas Černeckas perkels į šiuolaikinį pasaulį. Kaimas prie Reino virs neapibrėžta pramonine erdve, fabriku, feodalai – fabrikantais, o valstiečiai – darbininkais. Šiandienė „Žizel” pasakoja turtingo fabriko vadovų sūnaus Alberto meilę paprastai darbuotojai Žizel. Graži meilės istorija įsikišus šalutiniams veikėjams ima vystytis katastrofiškai, kol ją sutepa prievarta, mirtis ir beprotybė. Pagrindinius teminius centrus išlaikanti „Žizel”, pasak kūrėjų, atgims šiuolaikine forma.

choreografai

Balandžio 29 d. vyks šokio spektaklio „Žizel” premjera. Spektaklio choreografai Mantas Černeckas ir Donatas Bakėjus. KVMT archyvo nuotr.

Eksperimentai atvedė į šiuolaikinės operos premjerą

Gegužės 12–14 dienomis į netradicines teatro erdves kvies Kamerinės operos festivalis. Koncentruotoje jo programoje – vis rečiau Lietuvoje rodoma viena populiariausių šiuolaikinių operų – kompozitorės Linos Lapelytės „Geros dienos!”. Taip pat jau dviejų „Auksinių scenos kryžių” laureatės kompozitorės Ritos Mačiliūnaitės operos „Į švyturį” premjera.
Opera „Į švyturį” pastatyta remiantis vienu garsiausių rašytojos Virginios Woolf kūriniu „Į švyturį”. „Tai muzikaliai parašytas, šviesus, gražus kūrinys. Ieškodama, kas kalbėtų apie Klaipėdą, apsistojau būtent ties juo”, – sakė operos režisierė Loreta Vaskova. Pažymėtina, kad scenografijos ir kostiumų dailininkė bus viešnia iš Maskvos Olga Nikitina, šiuo metu įvardijama kaip viena perspektyviausių savo srities kūrėjų.

Įspūdingiausias iki šiol rugpjūtis

Muzikinio teatro atstovai žada, kad tradiciniu vasaros pabaigos ženklu tapęs festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje” pasižymės didžiausia ir įspūdingiausia programa per visą savo gyvavimo laikotarpį. „Didžiausias festivalio išskirtinumas, kad kiekvienas renginys bus premjerinis”, – akcentavo teatro vadovo pavaduotoja meno reikalams Jurgita Skiotytė-Norvaišienė.

Vasaros festivalio metu įvyks režisierės Dalios Ibelhauptaitės statytos Ruggero Leoncavallo operos „Pajacai” premjera. „Atnaujinsime D. Ibelhauptaitės pastatymą – dalyvaus cirko artistai, įvairūs gyvūnai, mūsų teatro kolektyvas ir daug kviestinių svečių, – su šypsena žadėjo teatro vadovas. – Tai graži, šviesi, teatrališka opera”, – apibendrino J. Sakalauskas.

Jonas_Sakalauskas

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas, kairėje – pavaduotoja meno reikalams Jurgita Skiotytė-Norvaišienė, dešinėje – būsimos teatro premjeros – operos „Į švyturį” režisierė Loreta Vaskova. KVMT archyvo nuotr.

Festivalio programoje išsiskirs ir miesto gimtadienio renginius vainikuosianti kompozitoriaus Jono Jurkūno džiazo oratorija, kuriama pagal šio krašto sakmes. Numatomas ir Richardo Wagnerio muzikos koncertas, kuriame pasirodys operos žvaigždė Violeta Urmana bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, diriguojamas Vladimiro Ponkino. Vyks baleto šokėjos ir choreografės Aušros Krasauskaitės kuriamo šokio spektaklio „Karmen” premjera – jame gyvai gros Lietuvos kamerinis orkestras, ansamblis „Giunter percussion”, diriguos Modestas Pitrėnas. Programoje numatomas renginys Reformacijos 500 metų sukakčiai, jame dalyvaus valstybinis choras „Vilnius” ir orkestras iš Kaliningrado.

Turtinga festivalio programa vyks ne tik Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro patalpose, bet išsklis ir į kitas miesto kultūrines erdves, Palangą. Tikimasi, kad festivalis Klaipėdą pavers geidžiama pirmųjų rugpjūčio savaičių kryptimi ne tik klasikinės muzikos mėgėjams iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro informacija

Leave a Reply