„Apeironas“ kviečia: Brazilijos kūrėjo Diego Borgeso kūrybinės dirbtuvės

2020 m. gruodžio 3–5 dienomis „Apeirono“ teatras organizuoja nuotolines kūrybines dirbtuves scenos menų profesionalams. Jas ves aktorius, režisierius, aktorinio meistriškumo tyrinėtojas iš Brazilijos Diegas Borgesas (Diego Borges). Menininkas jau daugiau kaip dešimtmetį gilinasi į aktoriaus ruošimo metodikas, o savo kūrybines dirbtuves rengia scenos menų profesionalams visame pasaulyje.

Kūrybinėse dirbtuvėse „First Body“. Danilo Borges nuotr.
Kūrybinėse dirbtuvėse „First Body“. Danilo Borges nuotr.

Šios kūrybinės dirbtuvės skirtos aktoriams, atlikėjams, šokėjams ir kitiems Klaipėdoje kuriantiems scenos menų esamiems ar būsimiems profesionalams, kurie gilinasi į savo kūną kaip pagrindinį kūrybos įrankį. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – ugdyti kūno supratimą ir meninės bei kūrybinės išraiškos galimybes, akcentuojant ritmą, fizinio tikslumo ir operatyvumo gebėjimą kaip kelią į meninę kūrybą. D. Borgesas kūrybinių dirbtuvių metu kviečia mąstyti visu kūnu.

„Apeirono“ teatro kūrėjos Greta Gudelytė ir Eglė Kazickaitė su Diegu Borgesu reikšmingą pažintį užmezgė dalyvaudamos jo kūrybinėse dirbtuvėse „First Body“ JAV, Niujorke, 2019 metais. 2020 metais jos nuvyko dalyvauti išsamesnėje šių kūrybinių dirbtuvių programoje Brazilijos sostinėje esančiame Unipaz universitete. Įgyta patirtis tapo tokia reikšminga, kad bendradarbiavimą su kūrėju norėjosi plėtoti toliau, o patirtais įspūdžiais – dalintis su kolegomis kūrėjais Klaipėdoje. Dėl šios priežasties „Apeirono“ teatras nutarė surengti Diego Borgeso kūrybines dirbtuves Klaipėdoje, tačiau dėl karantino apribojimų jų formatas buvo pakeistas į nuotolinį.

„Tikime, kad, nepaisant milžiniško atstumo, tas ryšys, kurį mes pajutome su Diegu kūrybinių dirbtuvių JAV ir Brazilijoje metu, atsiras ir su nuotoliniu būdu dalyvaujančiais kūrėjais. Juk tai puikus laikas kaupti patirtį, tobulinti savo kūną ir mintį. Manome, kad kūrėjai turi nuolat dalintis naujomis patirtimis tarpusavyje, mokytis vieni iš kitų sėkmių ir nesėkmių. Tik taip galime tobulėti“,  – teigia režisierė Greta Gudelytė.

„Gaila, kad situacija neleidžia tiesioginio kontakto, kuris tokio pobūdžio dirbtuvėse yra gana reikšmingas, tačiau laikome tai pažinties pradžia, kuri, tikimės, sudomins Klaipėdos kūrėjus. Ateityje numatome daugiau ir įvairesnio pobūdžio bendradarbiavimo su šiuo kūrėju – ne tik edukacinio, bet ir kūrybinio. Neabejojame, kad netrukus ateis laikas, kai galėsime su Diegu susitikti gyvai ir nuveikti Klaipėdoje įdomių ir gražių darbų“, – komentuoja teatro direktorė Eglė Kazickaitė.

Daugiau apie kūrybines dirbtuves – „Facebook“ „Apeirono“ teatro paskyroje.

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

„Apeirono“ teatro informacija

Leave a Reply