Vilniaus dailės akademija švenčia jubiliejų!

225Seniausia ir vienintelė Lietuvoje aukštoji universitetinė meno, dizaino ir architektūros mokykla – Vilniaus dailės akademija (VDA) 2018-aisiais švenčia 225 metų jubiliejų. Gimtadienį VDA bendruomenė švęs lapkričio 30 d., apsupta studentų, alumnų ir garbingų svečių.

Išskirtiniu šventės akcentu taps Alumnų konferencija, kurios tikslas – suburti įvairiose meno srityse dirbančius buvusius studentus. Ji rengiama pirmą kartą ir tikslingai siejama su baigusiuosius dailės akademiją sujungsiančiu alumnų klubo steigimu.

„Švenčiant 225-uosius Akademijos gyvavimo metus norisi visus pasveikinti ir pakviesti gausią mūsų bendruomenę susiburti, kad iš naujo prisimintumėme bei vieni kitiems perduotumėme nuo pat 1793-iųjų kuriamą VDA istoriją”, – apie būsimą šventę kalbėjo rektorius prof. Audrius Klimas.

Lapkričio 30 d. nuo 13 val. VDA Naujuosiuose rūmuose vyks Alumnų konferencija. Joje savo sėkmės istorijomis dalinsis ir įkurti VDA alumnų klubą kvies Lietuvoje ir pasaulyje žinomi VDA alumnai:
• Kultūros filosofas, politikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Arūnas Gelūnas;
• Dailininkė, keramikė, televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė;
• Dailės istorikė, menotyros mokslų daktarė, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė;
• Masačusetso technologijos instituto profesorius, menininkas Gediminas Urbonas.

Apsilankę konferencijoje alumnai galės prisiminti ir palyginti, kaip per tuos metus pasikeitė jų akademija, pabendrauti su buvusiais dėstytojais ir kolegomis.

Vakare, 18 val., per iškilmingą VDA Senato posėdį bus pagerbti ir VDA garbės daktaro vardais apdovanoti:
• Dailės istorikė, menotyros mokslų daktarė Ingrida Korsakaitė;
• JAV kino kūrėjas Jonas Mekas.

Dar prieš posėdžiaujant Senatui, VDA bibliotekoje bus pradėta eksponuoti I. Korsakaitės jubiliejui skirta paroda „Ingrida Korsakaitė – šiuolaikinės Lietuvos dailėtyros klasikė”, o kino mėgėjai visą lapkričio 30-osios pavakarę Gotikinėje salėje galės mėgautis kino genijaus J. Meko filmų retrospektyva.

Baigiamasis VDA 225 šventės akcentas – grupių „Pilnatys”, „Garbanotas” koncertas ir didžėjų pasirodymai VDA Naujuosiuose rūmuose.

Daugiau informacijos apie renginį – ČIA.

VDA informacija

Leave a Reply